Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Surowa elegancja, czyli aranżacja w stylu loftowym

AZ/materiał reklamowy

Odrobina luksusu i elegancji w połączeniu z surową podstawą: taki jest styl loftowy. Pomyśl tylko o cegle, skórze, drewnie, betonie, ciemnych kolorach takich jak połączenie szarości i czerni. Może nie brzmi zbyt przyjemnie, ale naprawdę wygląda wyjątkowo. Poznaj najważniejsze zasady aranżacji wnętrz w stylu loftowym.

Surowa elegancja, czyli aranżacja w stylu loftowym
Surowa elegancja, czyli aranżacja w stylu loftowym
Supremedre

Co sprawia, że ​​styl loftowy jest wyjątkowy?

Do stylu loftowego najlepiej pasują duże, otwarte pomieszczenia. Nie masz w mieszkaniu wielkich pokoi? Nic nie szkodzi. Wygląd starej fabryki lub magazynu można zintegrować również z mniejszymi przestrzeniami. Musisz tylko zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Surowe wnętrze musi uwzględniać metal. To jeden z kluczowych materiałów, który pomaga uzyskać prawdziwy charakter fabrycznych przestrzeni. Z metalu mogą być wykonane na przykład nogi krzeseł, stołu czy łóżka. Dobrze jest, gdy noszą ślady „użytkowania” (widoczne spawy, plamy rdzy lub innego rodzaju korozji), ale nie jest to konieczne. Możesz też wykorzystać meble z metalowymi konstrukcjami malowanymi proszkowo na czarny kolor.

Z metalu można wykonać także całe meble. W loftowym wnętrzu sprawdzą się odkryte regały, które przypominają te z warsztatów samochodowych. Możesz ulokować na nich książki, pamiątki rodzinne, rzeczy przywiezione z podróży itp. Jednak metalowe w stylu loftowym mogą być też tylko elementy dekoracyjne. Na przykład metalowa lampa sufitowa może być świetnym dodatkiem do stworzenia atmosfery eleganckiej surowości.

Dlaczego drewno i cegła to dobrana para?

Aranżacja w stylu loft nie skupia się na samym metalu. Przecież surowe wnętrze mieszkalne nie może odpychać i zniechęcać do przebywania w jego pomieszczeniach. Dlatego wiele mieszkań stylizowanych na loft ma pozostawione odsłonięte ceglane ściany. To nadaje im bardziej rustykalnego i ciepłego charakteru.

Podobnie jest z drewnem, najlepiej surowym, pozostawionym w swym naturalnym kolorze. Z jednej strony ociepla zimne wnętrze, a z drugiej nadaje mu bardzo industrialnego wyglądu. Zwłaszcza jeśli są to drewniane palety, które można łatwo przekształcić we wspaniałe meble. Wystarczy kilka zbitych razem palet i małe przykręcane kółka, aby w mgnieniu oka stworzyć ruchomy stolik kawowy, który może stanąć w salonie.

Jak nadać wnętrzu surowej elegancji?

Nie urządzasz mieszkania na strychu, nie adaptujesz wnętrza starej fabryki, lecz aranżujesz wnętrze w nowym budownictwie. Zastanawiasz się, jak nadać mu loftowego charakteru bez metalowych rur i cegły na ścianach? Zimny ​​beton to kolejny materiał, który doskonale nadaje się do stworzenia atmosfery surowej elegancji. Tutaj beton może być widoczny na ścianach i podłogach. Możesz zdecydować się na betonowe tynki lub płytki, które imitują betonowe posadzki. Takie rozwiązanie w połączeniu z drewnianymi elementami nada wnętrzu odpowiedni wizerunek.

Jaki styl umeblowania pasuje do loftowych aranżacji?

Jeśli rzeczywiście dysponujesz dużą wysokością i rozmiarami pomieszczeń, wykorzystaj wysokie sufity na bardzo wysokie regały lub półki montowane na różnych wysokościach. Meble kuchenne w stylu loft powinny mieć bardzo prostą i nowoczesną linię. Najlepiej bez frezów, żłobień i innych elementów dekoracyjnych. Wystarczy lite drewno i metalowe uchwyty.

W przypadku mebli tapicerowanych elegancko prezentują się te wykonane ze skóry lub jej imitacji. Jeśli jednak wolisz inne materiały, przytulne i miękkie w dotyku, wybieraj te w stonowanych kolorach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby na szarej lub czarnej kanapie pojawiły się tekstylia w ciepłych barwach.

Jakie drzwi wewnętrzne pasują do wnętrza w stylu loft?

Loftowe powierzchnie są zazwyczaj otwarte, ale nie wtedy, kiedy znajdują się na przykład w bloku. Jeśli pomieszczenia są wydzielone, należy zadbać o odpowiednie skrzydła drzwiowe. Dobrze dopasowane będą ważnym elementem dekoracyjnym loftowej stylizacji.

Nowoczesne drzwi do takich wnętrz powinny być zlicowane ze ścianą i najlepiej wykonane z materiałów, które dominują w aranżacji. Ponadczasowy klimat loftu stworzą skrzydła DRE z kolekcji Soho. Znajdują się w niej drzwi płytowe z bezpieczną mleczną lub transparentną szybą oraz czarnymi geometrycznymi podziałami. To właśnie ten ostatni element wnosi powiew elegancji. Do wyboru jest kilka modeli skrzydeł drzwiowych w różnych kolorach. Najlepiej jednak sprawdzą się loftowe odcienie szarości, ciemnego niebieskiego lub czarnego.

Jak dobrać loftowe dekoracje?

Jeśli zdecydujesz się na skrzydło drzwiowe DRE z kolekcji Soho z ozdobnym motywem graficznych linii, pamiętaj, aby wykorzystać go w innych akcesoriach wyposażenia wnętrza. Mogą to być na przykład podłużne uchwyty przy kuchennych szafkach lub lustro w metalowej, prostokątnej ramie. Ostre krawędzie i kanciaste formy to wyróżnik stylu loftowego.

Dekoracje, które staną na półkach lub parapetach, również powinny odzwierciedlać urok surowości. Mogą to być metalowe osłonki na kwiaty, zegar w stylu retro rodem ze starego dworca kolejowego lub metalowe pudełka na drobiazgi. To wszystko razem może pomóc Ci w stworzeniu loftowego wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Surowa elegancja, czyli aranżacja w stylu loftowym