Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw

Redakcja

Temperówka do warzyw pozwala uzyskać znacznie ciekawsze efekty nić klasyczne szatkownice. Dzięki temperówce szybko i sprawnie przygotujemy na przykład spaghetti z cukinii lub marchewki, które zastąpi zwykły makaron. Przekonaj się, dlaczego temperówka do warzyw powinna się znaleźć w twojej kuchni.

Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw
FabQuality No1 Bestsellerowa krajalnica spiralna do warzyw Premium
amazon.pl

Temperówka do warzyw - sprytny pomocnik kuchenny

Unikasz makaronu? Czasem to wybór podyktowany dietą, a czasem upodobaniami kulinarnymi. Nawet jednak, jeśli stanowi część twojej diety, warto czasem postarać się o jej urozmaicenie. Co zastąpi popularne kluski? Makaron z marchwi lub cukinii, który przygotujesz samodzielnie przy użyciu prostego narzędzia - pomoże ci w tym temperówka do warzyw. To prosty przedmiot, na który składa się tworzywo sztuczne (obudowa) oraz stal nierdzewna (w postaci ostrza).

Temperówkę kupimy w przystępnych cenach w niemal każdym sklepie z wyposażeniem do kuchni. Użyjemy jej do różnych produktów - przede wszystkim potniemy nią warzywa, ale sprawdzi się też do owoców - wszystko zależy od pomysłu na zastosowanie i woli eksperymentowania. Wykorzystanie temperówki pomoże w przygotowaniu ciekawych jadalnych dodatków do niejednej potrawy.

Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw
1. TEMPERÓWKA SPIRALNA DO WARZYW DWUSTRONNA JULIENNE, shopee.pl 2. Temperówka do warzyw, tworzywo sztuczne, cellofan.pl, 49 zł
Fot. producenci

Podstawowe temperówki do warzyw

Najprostsza temperówka do warzyw przypomina klasyczną temperówkę, jakiej dzieci używają w szkole do ostrzenia kredek i ołówków. Takie proste "tarki" pozwalają uzyskać cienkie i długie plastry na przykład marchewki, których można użyć jako jadalnej dekoracji dań na talerzu. Temperówka do warzyw występuje w różnych rozmiarach, aby umożliwić pracę z różnymi warzywami - mniejszymi i większymi. Niektóre temperówki są dwustronne, znajdziemy też takie z trzema różnymi otworami.

Spiralna temperówka do warzyw

Spiralna temperówka do warzyw charakteryzuje się tym, że produkty nią "potraktowane" będą przypominały spaghetti. Tworzywo sztuczne, z jakiego jest zbudowany korpus, ułatwia wygodny, mocny uchwyt, a stal nierdzewna - czyli ostrza - zapewniają ostre i precyzyjne cięcie. To wygodne i łatwe w obsłudze akcesorium do warzyw nie sprawia też żadnych trudności przy myciu - wiele modeli możesz myć w zmywarce.

Oprócz marchwi i cukinii temperówka do warzyw może być wykorzystana do takich warzyw, jak ogórki, bakłażan, pietruszka. Przygotowując spaghetti z warzyw, wystarczy wrzucić cienkie paski do wrzątku na kilkadziesiąt sekund - i dodać aromatyczne pesto, również przygotowane samodzielnie. Prosta temperówka do warzyw pomoże też w przygotowaniu warzyw na patelnię. Nie pokaleczy dłoni (przed użyciem przeczytaj informacje umieszczone przez producenta na opakowaniu produktu).

Spiralna temperówka do warzyw czasem występuje w obniżonych cenach - warto zaczekać na promocje i kupić produkt taniej, wykorzystując na przykład promocję (temperówka może być też dodana jako gratis, kiedy kupujesz sprzęt AGD - również na raty).

Kod producenta - jak go odczytać?

Sprawdź kod kreskowy na opakowaniu produktu. Pierwsze trzy cyfry kodu to oznaczenie pochodzenia produktu. Następne cztery cyfry to numer dystrybutora lub wytwórcy. Pięć ostatnich cyferek odnosi się do rodzaju asortymentu.

Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw
Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw
www.frankherbert.pl

 

Szukasz innych, nie mniej ciekawych akcesoriów kuchennych? Więcej informacji znajdziesz tutaj:

    Więcej o:

Skomentuj:

Temperówka do warzyw - sprytny sposób krojenia warzyw