Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy na Boże Narodzenie 2023 - porady i inspiracje

mat. prasowe

Święta to doskonała okazja do oderwania od codziennego biegu życia. Cieszymy się z czasu spędzanego z bliskimi, znajdując również czas dla siebie. Radość Bożego Narodzenia podkreślają nie tylko pyszności podawane przy stole czy wyjątkowe rozrywki, ale również starannie dobrana dekoracja. Modne ozdoby choinkowe - i nie tylko - sprawią, że święta staną się jeszcze piękniejsze.

Trendy na Boże Narodzenie 2023 - porady i inspiracje
Trendy na Boże Narodzenie 2023 - porady i inspiracje
Miloo Home

Personalizacja w designie i architekturze

To bez wątpienia jeden z kluczowych obecnie makrotrendów. Definiuje podejście producentów, projektantów, a przede wszystkim samych miłośników pięknych wnętrz. Dom ma być przedłużeniem osobowości mieszkańców. Jednak o ile w ciągu roku mówimy o sprawach tak zasadniczych jak potrzeby funkcjonalne czy ergonomia, o tyle u progu świąt możemy się skupić na kwestiach najprzyjemniejszych. Mam na myśli ulubiony styl, ukochane kolory, a także kształty czy zdobienia bombek choinkowych, które budzą najmilsze wspomnienia z dzieciństwa. Właśnie tak warto dziś podejść do komponowania świątecznych ozdób w całym domu. W modzie są dekoracje, które budzą ciepłe emocje.

objaśnia Dorota Gutkowska, założycielka MILOO HOME.

Propozycje MILOO HOME na Boże Narodzenie układają się w cztery zróżnicowane kolekcje. 

Kolekcja Holly Jolly - dekoracje młode duchem

Tak jak świąteczna aranżacja stołu łączy różne pokolenia, tak w tej kolekcji tradycja spotyka się z nowoczesnym designem. Sugeruje to sama gama kolorystyczna, obejmująca zarówno klasyczne czerwienie i zielenie nieodłączne od atmosfery Bożego Narodzenia, jak i nowoczesny kontrast czerni i bieli, charakterystyczny dla współczesnych trendów w projektowaniu. Wszystko to wzbogacone delikatnymi akcentami eleganckiego, ale jednocześnie przytulnego złota.

Seria Holly Jolly oferuje różnorodne dekoracje, idealne do ozdabiania choinki. Znajdują się w niej między innymi bombki, bączki, dzwonki oraz zawieszki w kształcie lasek cukrowych, pierniczków czy też figur takich jak dziadek do orzechów, bałwanek czy wróżka. Do świątecznej aranżacji doskonale pasuje także świecznik w formie żołnierza lub postać umundurowanego łosia, jelenia lub lisa. Bardzo stylową propozycją jest również balon mikołajowy z koszem.

Kolekcja Winter Shadow - elegancki minimalizm

Tę współczesną kolekcję zainspirowały zimowe pejzaże z krajów Północy, co znajduje odzwierciedlenie w dialogu między śnieżną bielą, lodowym srebrem, a także tajemniczą czernią, której kontury kształtują się w grudniowych postaciach ludzi, zwierząt i drzew. Charakterystyczną cechą estetyki skandynawskiej, cenionej również w Polsce, jest przede wszystkim prostota. Tutaj, w zimowej interpretacji, emanuje ona elegancją, a nawet nutą luksusu.

Dzięki oszczędnym formom dekoracje z linii Winter Shadow przynoszą atmosferę spokojnego zimowego ranka. Doskonale komponują się w przestrzeniach utrzymanych w stylu loftowym lub minimalistycznym, a w aranżacji skandynawskiej podkreślają północnoeuropejskie inspiracje.

Elegancja bombek, sopli, zawieszek oraz figur (takich jak żołnierz, jeleń czy abstrakcyjnie przedstawiona choinka) idealnie współgra z praktycznie każdym stylem wnętrza. Jeszcze większą wszechstronność prezentują proste, minimalistyczne choinki z oświetleniem LED oraz dekoracyjne kule.

Kolekcja Glow Nature - harmonia z naturą

Święta stanowią doskonałą okazję do celebrowania bliskości, a także do pogłębienia więzi z otaczającą nas naturą. Wystarczy postawić w salonie żywą choinkę, która nasyconym zapachem przypomina o lesie. Pozostałe elementy aranżacji wzbogacą ozdoby z serii Glow Nature, stanowiącej swoisty hołd dla piękna i majestatycznego spokoju przyrody. Kolekcja ta korzysta z palety kolorów inspirowanych naturą, obejmującej odcienie bieli, beżu, bursztynu i złota. Ta harmonijna i spokojna gama barw emanuje ciepłem.

Dostępne są różnorodne ozdoby świąteczne, takie jak bombki o różnych kształtach i kolorach, począwszy od prostych, po bogato zdobione. W ofercie znajdują się również figurki, takie jak żołnierzyki, jelenie czy stylizowane na woskowane drewno choinki. Warto zauważyć, że wiele dekoracji prezentuje się pięknie dzięki transparentnemu szkłu oraz dostępnym modelom w złoceniu.

Dekoracje bożonarodzeniowe z serii Glow Nature stanowią doskonały wybór do mieszkania utrzymanego w stylu naturalnym, lecz nie tylko. Świetnie sprawdzą się także w przestrzeniach o charakterze skandynawskim lub loftowym. Podkreślą one autentyczność w rustykalnym wystroju, a jednocześnie dodadzą odrobinę ciepła chłodnemu minimalizmowi, utrzymując równowagę i harmonię.

Kolekcja Extravaganza - z artystyczną nutą

Ta kolekcja ozdób emanuje entuzjazmem, interpretuje atmosferę świąt w unikalny, baśniowy sposób. Pojawiają się tu przyjazne stworzenia, takie jak ważki, pszczoły, motyle i żuki. W ofercie znajdują się również postaci jak anioły, elfy i nawet baletnice, wykonujące taneczne piruety w powietrzu.

Wszystkie dekoracje lśnią intensywnymi tonami zieleni, błękitu i fioletu, jednocześnie emanując akcentami złota. Ich bogate zdobienia nadają im artystyczny charakter. Wyraźnie zachęcają do udekorowania domu na Boże Narodzenie w indywidualny sposób, nie zważając na konwenanse.

Kolekcja Extravaganza to propozycja dla entuzjastów stylu boho, czyli bohemy artystycznej. Magiczna oferta z pewnością zachwyci także każde dziecko. Nawet bardzo poważni dorośli z pewnością zauważą tu doskonały sposób na ożywienie choinki, która co roku jest ozdabiana tymi samymi, tradycyjnymi dekoracjami. 

Cztery najnowsze kolekcje ponadczasowych ozdób choinowych – a także wiele wnętrzarskich pomysłów na prezenty – czeka w salonach stacjonarnych MILOO HOME oraz na www.miloohome.pl.

Skomentuj:

Trendy na Boże Narodzenie 2023 - porady i inspiracje