Umywalki nablatowe - porady i inspiracje
Umywalki nablatowe idealnie wpasowują się w klimat nowoczesnych łazienek. W zależności od wielkości łazienki można postawić na rozwiązanie jedno- lub dwustanowiskowe. Dzięki różnorodności dostępnych umywalek nablatowych można dopasować je pod względem kształtu i kolorystyki do potrzeb użytkownika i aranżacji wnętrza.
Umywalki nablatowe - prostokątne
Umywalka nablatowa prostokątna najczęściej jest wybierane do nowoczesnych łazienek. Sama prostokątna forma umywalki nie jest ostateczną decyzją, jaką musimy podjąć. Wybierając model należy zwrócić uwagę na kolor, materiał oraz wymiary - szerokość, wysokość i głębokość. Jeśli chodzi o materiał, umywalki nablatowe (nie tylko prostokątne) najczęściej są wykonane z ceramiki lub konglomeratu, ponadto produkuje się takie modele z kamienia naturalnego oraz betonu. Oryginalny materiał jest dobrym sposobem na wyróżnienie umywalki w łazience i stworzenie wyjątkowego wystroju.
Umywalki prostokątne - materiały
Betonoweumywalki nablatowe polecane są do wnętrz nowoczesnych (również małych), którym chcemy dodać surowego i minimalistycznego charakteru. Idealnie komponują się z drewnianą szafką, która pozwala odrobinę ocieplić wnętrze, ale też stworzyć ciekawy kontrast. Umywalki nablatowe z konglomeratu również sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, ale takich, które chcemy utrzymać w jasnej kolorystyce. Mogą też być odpowiedzią na zapotrzebowanie, którego nie jest w stanie zaspokoić umywalka ceramiczna. Konglomerat pozwala między innymi na uzyskanie bardzo cienkich ścianek, o które ciężko w przypadku ceramiki. Umywalki nablatowe prostokątne będą pasowały do podwieszanych misek sedesowych o takim samym kształcie. Można je dopasować do baterii stojącej lub podtynkowej (mocowanej w ścianie), są też modele z miejscem na baterię.
Zobacz także:
Umywalki nablatowe - okrągłe
Kiedyś powszechnie używano do mycia misek - okrągłe umywalki nablatowe w pewnym stopniu nawiązują do tej, zapomnianej już, tradycji. Nowoczesne formy przypominają bardziej fragment walca, ale popularne są też modele zbliżone wyglądem do misek. Takie umywalki nablatowe wyglądają subtelnie i pięknie komponują się z drewnianym blatem szafki podumywalkowej.
Zobacz także:
Umywalki nablatowe - inne kształty
Pamiętajmy, że umywalki stawiane na blat to nie tylko oferta producentów, ale również rękodzieło. A to przybiera najróżniejsze formy i kolory, może też zostać wykonane na specjalne zamówienie - z różnych materiałów. Jeśli zależy nam na oryginalnej, za to wciąż funkcjonalnej dekoracji łazienki, wybierzmy umywalkę nablatową przypominającą liść, muszlę lub pleciony koszyk, dodatkowo cieniowany pod względem wybarwienia dla podkreślenia efektu.
Umywalki nablatowe o intrygujących formach znajdziemy też w salonach sprzedaży popularnych marek, ale w tym przypadku trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem - szczególnie, jeśli dany model został zaprojektowany przez znanego designera.
Zobacz także:
Umywalki nablatowe - kolory pasujące do łazienki
Umywalki nablatowe dostępne są w różnych kolorach - od klasycznej bieli, poprzez szarości i beże, aż do antracytu i czerni. Niektórzy producenci oferują nawet szerszą paletę kolorystyczną, z zielenią, czerwienią, żółcią i błękitem na czele. Wybierając klasyczną biel pamiętajmy, że produkty różnych marek mogą odstawać od siebie pod względem odcienia - warto zatem upewnić się, że planowane elementy wyposażenia nie będą się znacząco od siebie różniły. Najłatwiej unikniemy tego problemu decydując się na modele pochodzące z jednej serii.
Zobacz także:
- Więcej o:
Jak urządzić minimalistyczną łazienkę?
TRENDY: Łączenie kolorów w aranżacji łazienki
Nowoczesne meble łazienkowe Geberit Acanto
Ściany i podłoga w łazience
Jak dobrać kabinę prysznicową do wnętrza?
Jakie płytki łazienkowe są modne?
Jak powinna wyglądać łazienka dla rodziny?
Pastelowa łazienka - pomysły na aranżację