Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lustro do łazienki. Lustro łazienkowe

Katarzyna Głowacz/MŚ

Aby lustro do łazienki dobrze spełniało swoją rolę, warto poznać kilka zasad dotyczących wyboru tego elementu wyposażenia. Jaki powinno mieć rozmiar? Jaki kształt będzie odpowiedni? Jak oświetlić lustro do łazienki? Zebraliśmy ciekawe aranżacje, które możecie wykorzystać przy okazji urządzania swoich łazienek.

Lustro do łazienki
Lustro do łazienki
Tubądzin

Lustro łazienkowe

Rozmiar lustra łazienkowego. Duże lustro sprawi, że nasza łazienka będzie sprawiała wrażenie większej. Jeśli jest taka możliwość, można zamontować je na całej szerokości ściany - wtedy pomieszczenie powiększy się optycznie nawet dwukrotnie. Małe lusterko w ozdobnej ramie może natomiast stanowić ciekawą ozdobę ściany. Należy jednak pamiętać, aby nie było zbyt małe - stojąc przed nim swobodnie, powinniśmy widzieć całą głowę i szyję. Poza tym - im mniejsze lustro, tym trudniej powiesić je na odpowiedniej wysokości. Lustro do łazienki, która została urządzona w stylu nowoczesnym (czy wręcz minimalistycznym), może ograniczać się to tafli przyklejonej do ściany, na miejscu pozostawionym pomiędzy płytkami ściennymi. Dekoracyjna rama sprawdzi się z kolei świetnie we wnętrzu utrzymanym w stylu retro czy glamour, a wykonana z drewna - i o prostej formie - uzupełni wyposażenie łazienki w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

Wysokość lustra do łazienki. Lustro powinno być powieszone w taki sposób, aby nie trzeba było stawać na palcach ani się schylać, żeby zobaczyć swoją twarz - i trzeba przy tym wziąć pod uwagę wzrost wszystkich domowników, również mniejsze dzieci, które do pewnego momentu korzystają ze specjalnego podestu, aby skorzystać z umywalki). Wybierając wysokość nie można zapomnieć o gościach, którzy będą korzystać z naszej łazienki - powinni mieć komfort również w kwestii przeglądania się w lustrze.

Zobacz także:

Okrągłe lustro do łazienki

Okrągłe lustro do łazienki to ciekawa alternatywa dla modelu o prostokątnym kształcie. Najczęściej sięgamy po modele w ramie wykonanej z drewna, w naturalnym kolorze, bieli lub czerni. Ten kształt wygląda wyjątkowo atrakcyjnie, jeśli dodamy do niego oświetlenie, zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne - na przykład w postaci paska ledowego. Okrągłe lustro do łazienki może stać się jego największą ozdobą, a efekt ten wzmocnimy, jeśli umieścimy na ścianie kompozycję z lustrzanymi taflami w różnych rozmiarach (o różnych promieniach). W ostatnich latach bardzo modne jest okrągłe lustro do łazienki umieszczone na pasku (najczęściej skórzanym), które świetnie wpisuje się w aranżacje w stylu industrialnym. Inny trend to lustro w postaci wycinka koła o bardzo dużym promieniu, które zajmie sporą część ściany. Pamiętajmy, że w razie problemów ze znalezieniem w sklepach odpowiedniego rozmiaru lustra, możemy zamówić je u szklarza - wybrany kształt, również w opcji z ramą. Decydując się na okrągłe lustro do łazienki, które ma być naklejone na płytki (bez ramy), należy zamówić fazowane brzegi.

Zobacz także:

Lampa nad lustro do łazienki

Przed powieszeniem lustra należy zaplanować jego oświetlenie - w taki sposób, aby źródło światła znajdowało się między lustrem a osobą przed nim stojącą. Jeśli to możliwe, należy również unikać wieszania lustra naprzeciwko okna. Lampa nad lustro do łazienki może przyjmować najróżniejsze formy, od wiszących żarówek, poprzez wydłużone oprawy ze światłem liniowym, aż do kinkietów. Te ostatnie umieszczamy po obu stronach lustra lub nad lustrzaną taflą - wtedy najczęściej sięgamy po modele nazywane reflektorkami, które dają możliwość ustawiania światła pod różnymi kątami.

Zobacz także:

Lustro do łazienki z oświetleniem

Dobrym rozwiązaniem będzie też lustro do łazienki z oświetleniem, czyli model zintegrowany z oprawą oświetleniową, punktami świetlnymi lub taśmą LED. Światło "podążające" za obrysem koła będzie się pie prezentowało, zarówno na tle gładkich, jednobarwnych płytek ściennych, jak i na dekorach. Dla podkreślenia subtelnego efektu wystarczy umieścić lustro do łazienki z oświetleniem na ścianie w ciemniejszym kolorze - mogą to być płytki, płyta meblowa, beton czy nawet dekoracyjna masa ścienna.

Zobacz także:

Nowoczesne lustro do łazienki

Nowoczesne lustro do łazienki to nie tylko kształt i wykończenie wpisujące się w aktualnie obowiązujące trendy. To również szereg funkcjonalności, o których kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć, a które dzisiaj są na wyciągnięcie ręki. Przykładem takiej innowacji może być wyświetlacz w obrębie lustra, który będzie pokazywał aktualną godzinę, prognozę pogody, a nawet ulubione programy i bieżące informacje z kraju i ze świata. Nowoczesne lustro do łazienki tego typu może posiadać włącznik dotykowy lub sensorowy (na ruch ręką).

Zobacz także:

Nowoczesne lustro do łazienki
Lustro do łazienki z wyświetlaczem
Autor: David Pereiras/Shutterstock
lustro do łazienki
Lustro Ella
Miior
    Więcej o:

Skomentuj:

Lustro do łazienki. Lustro łazienkowe