Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiejski dom w zgodzie z naturą

Westwing

Twórczyni internetowa otwiera drzwi swojego przytulnego wiejskiego domu: relaksującej oazy w neutralnych kolorach, które w stu procentach odzwierciedlają jej osobowość.

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Opowiedz nam trochę o sobie. Kim jest Itziar Aguilera?

Od najmłodszych lat lubiłam wyrażać siebie poprzez sztukę, malarstwo, rzeźbę, pisanie i fotografię. Dlatego właśnie wybrałam sztuki piękne jako zawód, nie wiedząc dokładnie, jaka będzie moja droga, ale wiedząc, co jest moją pasją! Kocham przyrodę, jest ona moją ucieczką, źródłem inspiracji i spokoju.

Wiemy, że studiowałaś sztuki piękne, czy możemy dostrzec w domu wpływy z Twojej uczelni?

Myślę, że domy są wyrazem wielu rzeczy. W moim przypadku to moje ulubione miejsce na świecie, gdzie tworzę wspomnienia, gdzie spotykam się z ludźmi, których kocham, gotuję ulubione dania, obsypuję go kwiatami... Oczywiście są tu też wpływy artystów i doświadczeń. Jest to miejsce, w którym czuję się swobodnie i mogę wyrazić to, co czuję, poprzez przestrzeń, jak czyste płótno.

Jak zdefiniowałabyś swój styl i styl, w jakim urządzasz dom?

Zdefiniowałabym swój styl jako połączenie rzeczy, które mnie inspirują i ekscytują, a który ciągle się zmienia. Czasami wydaje nam się, że nasz styl powinien być określony przez jedno źródło, a jednak to jedno źródło, a bogactwo autentyczności jest być może takie, że trudno je zdefiniować. Odnajduję w swoich pracach odbicie takich artystów, jak Sorolla, który zawsze szukał światła, Morales Morandi i jego martwe natury, które staram się odtworzyć w moim domu. Obecnie bardzo inspiruje mnie styl angielski z jego nadrukami, tkaninami i listwami. Pasjonują mnie wnętrza domu Bofilla, rustykalny styl śródziemnomorski, codzienne kwiaty, film "Wielkie oczekiwania", zieleń, "Duma i uprzedzenie", książki botaniczne, dekadencja...

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Jaki jest Twój ulubiony element lub elementy dekoracji?

Moje ulubione elementy to zawsze te, które opowiadają jakąś historię i upiększają przestrzeń. Sofa jest bardzo ważnym elementem w salonie, uwielbiam to, że jest tak geometryczna, to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, czytając, podziwiając widoki, ciesząc się kominkiem i dobrym filmem... Inne elementy, które uwielbiam, to antyki i przedmioty z drugiej ręki, na przykład kredens, który pomalowałam razem z moimi dwiema najlepszymi przyjaciółkami w jeden weekend, kiedy w domu nie było jeszcze żadnych mebli. To szczególne wspomnienie, które na zawsze pozostanie w pamięci tego ocalonego mebla.

A Twoje najważniejsze elementy dekoracyjne?

Oświetlenie jest bardzo ważne w przestrzeni, książki i kwiaty uważam, że muszą być bardzo obecne w domu. Bardzo ważne są też lustra i obrazy. W kwestii dekoracji czeka nas jeszcze długa droga, ponieważ dom ma dopiero kilka miesięcy i lubimy go ubierać krok po kroku.

W której części domu spędzasz najwięcej czasu? Dlaczego?

W pokoju dziennym i w jadalni. Znajdują się one na parterze, są połączone bez drzwi i korytarzy, a światło wpada wszędzie. W jadalni zazwyczaj pracuję, a w salonie spędzamy najwięcej czasu. Nawet w deszczowe dni jest tu dużo światła, lubię to uczucie przestronności, a duże okno z widokiem sprawia, że czujesz się jak na zewnątrz, gdzie krajobraz ciągle się zmienia.

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Jaka przestrzeń w Twoim domu podoba Ci się najbardziej?

Trudno wybrać tylko jedną, kocham dom jako całość i cieszę się nim, gdy w nim mieszkamy. W tej chwili moimi ulubionymi pomieszczeniami są chyba salon i główna sypialnia, ponieważ to tam spędzamy większość czasu, ale lubię wchodzić do każdej sypialni o różnych porach dnia, aby zobaczyć różne widoki i zmiany w oświetleniu.

W jaki sposób sprawiasz, że w Twoim domu jest przytulniej i cieplej?

Używając różnych tkanin i nadruków. Lubię, gdy podstawą jest biel, aby nadać przestrzeniom więcej wyrazu, a następnie dodać zasłony z wyjątkowej tkaniny, wazony o bogatej fakturze, suszone kwiaty, poduszki, antyczne kandelabry, oświetlenie, jak już wspomniałam, ma również zasadnicze znaczenie dla nadania ciepła przestrzeniom...

Moda jest jedną z Twoich największych pasji. Jakie są Twoje ulubione trendy? A co z projektowaniem wnętrz?

Czuję, że poprzez nasze ubrania możemy wiele wyrazić i to właśnie najbardziej lubię w modzie - jej kreatywną stronę! Myślę, że teraz o wiele bardziej podoba mi się projektowanie wnętrz. Jest to proces, który uwielbiam i zawsze szukam inspiracji. Moje ulubione trendy to wybieranie bieli i jasnych kolorów do różnych pomieszczeń, tapety nadające osobowość mniejszym przestrzeniom, na przykład garderobie lub łazience dla gości, zabawa z różnymi kwiatowymi nadrukami to dla mnie sposób na wprowadzenie natury do domu, listwy, juta i rattan są również bardzo obecne w wybieranych przez nas meblach...

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Co było Twoim źródłem inspiracji podczas urządzania domu?

Jest wiele różnych, ja inspiruję się od lat i robię zeszyty ze zdjęciami z Pinteresta i profili dekoratorskich na Instagramie. Uwielbiam styl rustykalny! Książki i czasopisma, dom Isabel Lopez Quesada w Biarritz, Atelier Vime, natura jest zawsze obecna w moim domu.

Jakie materiały lubisz najbardziej podczas urządzania wnętrz? Drewno, tapicerka, włókna...

Juta jest bardzo ważna w dywanach i koszach, ponieważ jest to dom na północy, drewno również nadaje mu cieplejszy charakter. Wiklina i rattan, len... Lubię naturalne tkaniny, uważam, że są bardzo ponadczasowe i dają dużo ciepła!

Jakie kolory są głównymi bohaterami w Twoim domu? Dlaczego?

Biele i zielenie, ale uwielbiam też kolory, które można uzyskać dzięki naturalnym barwnikom! 

Czy chciałaś odzwierciedlić swój styl mody w swoim domu? A jeśli tak, to w jaki sposób udało Ci się to osiągnąć?

Nie jest to coś, czego szukałam, ale to prawda, że w końcu są to dwie formy wyrazu i ma sens, że są do siebie podobne. Kwiatowe nadruki i tapety, biel. Zawsze często używam ich w swoich stylizacjach, można je też zobaczyć w domu, w bieżnikach na stół, obrusach itp.

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Lubisz raczej neutralne kolory czy nadruki?

Kilka miesięcy temu podobały mi się tylko neutralne i ciepłe kolory, bez nadruków i kolorów, ale tego lata zainspirował mnie przeładowany styl angielski, który bardzo przypomina mi sposób, w jaki maluję, z motywami kwiatowymi, kolorami... i powoli zachęcam się do tego połączenia i włączenia bardziej radosnych nadruków i kolorów!

Widzimy, że masz otwarty salon-jadalnię w dwóch bardzo różnych stylach. Jak udaje Ci się je zintegrować, a jednocześnie zróżnicować?

Zachowując podobny styl, ale na przykład zawsze chcieliśmy umieścić tapetę, która nadałaby trochę koloru jadalni, która jest miejscem spotkań, a mnie spodobał się pomysł tworzenia wspomnień z tapetą w tle w pomieszczeniu, które jest bardziej rodzinne, gdzie jemy posiłki i spotykamy się z przyjaciółmi! Chciałam też mieć radosną tapetę, ponieważ tu gdzie mieszkamy jest wiele dni pełnych chmur i deszczu, a ja uważam, że tapeta jest jak bluzka w kwiaty - może wnieść radość do wnętrza!

W Twojej jadalni dominują odcienie zieleni, tapeta i rustykalne krzesła. Co zainspirowało Cię do jej udekorowania?

Natura jest zawsze moją inspiracją!

Wiejski dom w zgodzie z naturą
Wiejski dom w zgodzie z naturą
Westwing

Jaki jest sekret dobrze nakrytego stołu? Czy możesz zdradzić nam kilka wskazówek, jak zaskoczyć gości, gdy przyjdą na obiad lub kolację?

Wybierz specjalny obrus, kwiaty i świece! Uważam, że aby zaskoczyć gości, warto położyć na każdym zestawie sztućców inny kwiat i umieścić imię każdego z nich. To mały szczegół, który sprawi, że będą bardzo podekscytowani!

Jakie są Twoje ulubione elementy do dekoracji sypialni? A kolory?

Sypialnia to jedno z moich ulubionych pomieszczeń, czuję, że musi przekazywać dużo spokoju, dlatego wybrałabym neutralne odcienie, a w łóżku bawiłabym się różnymi fakturami i nadrukami - oczywiście w lnianej pościeli!

Twój najlepiej strzeżony sekret dekoracyjny?

Dając meblom drugie życie, próbując ratować stare elementy, nadasz swojemu domowi bardziej osobistego i niepowtarzalnego charakteru.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wiejski dom w zgodzie z naturą