Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Witryny podświetlane - meble i oświetlenie LED

mat. prasowe

Witryny znów cieszą się dużą popularnością w aranżacji wnętrz. Wracają do naszych mieszkań i domów w nowoczesnej odsłonie. Umieszczamy je w salonie, jadalni czy kuchni, w sypialni i garderobie. Wnoszą do pomieszczenia lekkość, a jeśli dodamy do nich oświetlenie - tworzą przyjemną i przytulną atmosferę. Podświetlane witryny eksponują pamiątki i ulubione kolekcjonerskie znaleziska, a tym samym osobowość mieszkańców.

witryny podświetlane
Garderoba witryna
ZAJC

Meble z przeszkleniami - zabudowa otwarta na efekt

Witryny najczęściej wykorzystujemy do eksponowania kieliszków, szklanek i modnych elementów wyposażenia w salonie, jadalni lub kuchni. Szczególnie w kuchni takie meble stanowią doskonały sposób na urozmaicenie zabudowy na wymiar, w której obecnie na ogół prym wiodą minimalistyczne lite fronty. Ciekawe efekty przynosi w tym przypadku zróżnicowanie przeszkleń. Oprócz przezroczystych tafli warto rozważyć wprowadzenie półprzejrzystego szkła fakturowego albo barwionego (dymnego). Ostatni rodzaj wyjątkowo prezentuje się, kiedy połączymy go z oświetleniem.

witryny podświetlane
Kuchnia Z1
ZAJC

Witryna do salonu - w zabudowie i "luzem"

Nowoczesne witryny mogą funkcjonować zarówno jako część większej zabudowy meblowej lub jako mebel wolno stojący, do tego o sporych rozmiarach – od niewielkich aż po niemal monumentalne, sięgające do sufitu. Ciekawostką dla osób, które gustują w nietypowych rozwiązaniach, będą witryny podwieszane na ścianie. To oryginalny sposób na prezentację cennych zbiorów lub wybranych dzieł sztuki - i umieszczenie wielu okazów na wysokości wzroku. 

Popularność witryn skłoniła nas do oferowania ich w różnych wariantach i o różnym przeznaczeniu. Są to meble zamawiane na wymiar i personalizowane w zakresie wymiarów, wykończenia konstrukcji, wyposażenia wewnętrznego oraz zastosowanego szkła. 

komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka firmy ZAJC.
witryny podświetlane
Wisząca witryna
ZAJC

Witryna podświetlana - półprzejrzysta przegroda

Przeszklenie może się znaleźć również na plecach mebla skonfigurowanego jako wolno stojąca garderoba. Taki model sprawdzi się w roli przegrody np. pomiędzy korytarzem a salonem lub między sypialnią a przylegającą do niej prywatną łazienką. Subtelnie oddzieli obydwa wnętrza, jednocześnie umożliwi przenikanie światła i podkreśli odczucie przestronności. W zależności od potrzeb domowników taka witryna wyeksponuje dekoracyjne drobiazgi albo eleganckie stroje. Wniesie też do wnętrza akcent nowoczesnego luksusu.

witryny podświetlane
Całkowicie przeszklona garderoba
ZAJC

Witryna niejedno ma imię: szklane szafy, szuflady, blaty

Witryny najczęściej kojarzą nam się z obszernymi meblami, ale tę formę mogą przyjąć również szuflady z przeszklonymi frontami. Znakomicie sprawdzą się na przykład w wyspach kuchennych i garderobianych. W drugim przypadku doskonałym wyborem będą też szklane blaty, dzięki którym kolekcja biżuterii, perfum lub wytwornych dodatków do stroju będzie zawsze dobrze widoczna i stanie się ozdobą pomieszczenia.

Witryny od wieków pomagały wyeksponować ozdobne przedmioty. Teraz zyskały nowe funkcje, a wnętrzom nadają unikatowego charakteru. Za sprawą wewnętrznego oświetlenia tworzą nastrój i w niezwykły sposób zmieniają wygląd domu czy apartamentu.

witryny podświetlane
Garderoba walk-in z witrynami
ZAJC
witryny podświetlane
Wyspa-komoda z przeszkolonym blatem
ZAJC
witryny podświetlane
Komoda-wyspa z funkcją toaletki
ZAJC
witryny podświetlane
Kuchnia Monolith
ZAJC

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Witryny podświetlane - meble i oświetlenie LED