Przechowywanie w sypialni

Monika Grabowska

Chociaż sypialnia to miejsce przeznaczone głównie do wypoczynku, zwykle również służy nam do przechowywania ubrań oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Aby pomieścić w niej niezbędne minimum oraz z łatwością sięgać po każdy potrzebny przedmiot, musimy odpowiednio zaaranżować to pomieszczenie.

Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń jaką dysponujemy w naszych sypialniach?

Doskonałym rozwiązaniem są szafy zabudowane. Ogromną zaletą tych mebli jest ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Można ją zagospodarować półkami i wieszakami od podłogi aż po sufit. Decydując się na taką szafę, szczególnie warto zastanowić się nad wyposażeniem jej w akcesoria. Podniosą one trochę cenę szafy, ale znacznie ułatwią przechowywanie ubrań i pozwolą najpełniej wykorzystać przestrzeń. Pośród elementów wartych polecenia znajdą się wysuwane wieszaki na spodnie, specjalne przegródki i wieszaki na różne drobne akcesoria, wysuwane szuflady materiałowe i koszyki dzięki którym widzimy całą ich zawartość, bez konieczności  W wysokich szafach szczególnie przydatny może okazać się pantograf, czyli wysoko zamontowany wieszak, który można opuszczać do wygodnego dla nas poziomu

Kuferek

Kolejnym meblem, który ułatwi nam przechowywanie najważniejszych rzeczy w sypialni jest komoda. Im jest ona wyższa, tym efektywniej wykorzystana przestrzeń. Należy jednak pamiętać, aby w miarę możliwości nie ustawiać wysokiej komody w miejscu eksponowanym, ponieważ może zbyt dominować wnętrze i je przytłaczać.

Dodatkową przestrzeń w sypialni zyskamy decydując się na kupno łóżka z szufladami. W Polsce tego typu meble przeznaczone są zwykle do pokoi dziecięcych i młodzieżowych, rzadko spotykamy łóżka z szufladami przeznaczone do sypialni osób dorosłych. Znacznie częściej znajdziemy je na stronach zagranicznych firm meblarskich. Aby jednak wykorzystać tę przestrzeń możemy dokupić szuflady w sklepach lub zrobić na zamówienie u stolarza. Na rynku znajdziemy sporo gotowych szuflad i pojemników wykonanych z różnych materiałów, m.in. drewna, rattanu, plastiku, czy materiałów syntetycznych. Głównym przeznaczeniem takich pojemników jest przechowywanie pościeli, jednak z powodzeniem możemy je wykorzystać do innych celów, np. przechowywania ubrań sezonowych, itp.

Zobacz również:                                                             

Narzuty z polskich sklepów                           

Różnorodne zagłówki w sypialni                        

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu                

Skomentuj:

Przechowywanie w sypialni