Mini loft

red.

40 m kw., trzy poziomy i rozwiązania zaczerpnięte prosto z Japonii. Zobaczcie ciekawy loft na Manhattanie

Ten nowojorski apartament na Upper West Side ma zaledwie 40 m kw., wydaje się jednak być znacznie przestronniejszy. Sekret tkwi w jego wysokości - ma aż 7,6 metrów. Nic więc dziwnego, że architekci ze studia Specht Harpman chcieli maksymalnie wykorzystać wysokość pomieszczenia, dzieląc je na trzy poziomy. Głównym celem architektów było zaaranżowanie przestrzeni, tak aby do każdego kąta docierało jak najwięcej światła dziennego.

Na dole znajduje się przedpokój, niewielka kuchnia, łazienka i salon. Ciemnobrązowe drewniane podłogi kontrastują z pomalowanymi na biało, ceglanymi ścianami i białymi, lakierowanymi szafkami kuchennymi.

Na antresolę prowadzą schody, pod którymi sprytnie ukryto wysuwane szuflady i różne schowki. Widać tu wyraźną inspirację japońską architekturą wnętrz. Projektanci nie ukrywają, że pomysł zaczerpnęli z japońskich, schodkowych szaf typu kaidan-tansu.

Zdecydowano się na powiększenie antresoli. Postawiono na niej duże, dwuosobowe łóżko, które zdaje się unosić nad salonem. Schody prowadzą na niewielki taras. W nich również poukrywano szafki.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Mini loft