Kawalerka dla singla - 27 m kw.

red.

Pokoje w szafie, czyli ciekawe spojrzenie na małe mieszkanie.

kawalerka, małe mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, jak urządzić małe mieszkanie, jak urządzić kawalerkę
Mieszkanie dla singla - 27 m kw.; proj. Nicholas Gurney
fot. Katherine Lu / australianinteriordesignawards.com

To niewielkie mieszkanie, o powierzchni 27 m kw., znajduje się w Wooloomooloo, na przedmieściu Sydney. Australijski architekt Nicholas Gurney zaprojektował je dla młodego, aktywnego mężczyzny, który dużo czasu spędza poza domem.

Mieszkanie bez wątpienia jest bardzo ciekawe. Sypialnia oraz miejsce do przechowywania ubrań i książek, zostały ukryte za białymi, przesuwanymi drzwiami. Gdy są zasunięte, wnętrze nie robi wrażenia - ot pusta, pozbawiona mebli przestrzeń. Monochromatycznie, z otwartą kuchnią i podłogami z polerowanego betonu - zupełnie bez życia. Jedynie żółty regał z książkami jest oryginalnym akcentem.

Wnętrze ożywa jednak, po rozsunięciu drzwi "szafy". We wnęce ulokowano sypialnię, którą pomalowano na intensywny, czerwony kolor. Są tu również szafki oraz szuflady na pościel.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak wygląda łazienka. Niestety, nie widać jej na nadesłanych zdjęciach. Projekt ten otrzymał  nagrodę w konkursie Australian Interior Design Award 2013, w kategorii "Residential Design".

Jak Wam się podoba?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Kawalerka dla singla - 27 m kw.