Maciej Zień zaprojektował nową kolekcję płytek dla Grupy Tubądzin

Jagoda Mówińska

Maciej Zień i marka Tubądzin po raz kolejny połączyli siły. Efektem współpracy jest nowa kolekcja płytek inspirowana Berlinem.

Maciej Zień zaprojektował kolekcję płytek dla Grupy Tubądzin
Dekor ścienny z kolekcji Berlin Tempelhof
fot. tubadzin.pl

To nie pierwszy raz, kiedy projektant mody Maciej Zień projektuje płytki dla Grupy Tubądzin. Do tej pory powstały już kolekcje inspirowane pięcioma miastami: Londynem, Tokyo, Barceloną, Monako i Paryżem. Tematem przewodnim najnowszej kolekcji jest Berlin.

Nowoczesny minimalizm

Berlin Tempelhof tworzą szare płytki gresowe o niejednorodnej strukturze. Podstawowa płytka występuje w sześciu różnych wariantach. Kolekcję dopełniają dekor ścienny z motywem kobiecej twarzy, dekoracja gresowa z nazwiskiem projektanta oraz listwy w kolorze limonki.  

Miejskie inspiracje

Kolekcja została zaprojektowana już w 2013 r. W tym sezonie Zień powrócił do projektu, wzbogacając go o dekor z barwnym, geometrycznym motywem, inspirowanym sztuką uliczną Berlina. Połączenie jaskrawych kolorów z szarymi betonowymi budynkami od lat inspirowało tamtejszych artystów. W stolicy Niemiec odbywają się festiwale street artu i słynne pojedynki na farby.  

To miasto, które niczego nie udaje i nie lubi rzeczy na pokaz. Jest minimalistyczne, bardzo nowoczesne, a przy tym dynamiczne i otwarte na eksperymenty

- opowiadał o Berlinie projektant. Barwny dekor autorstwa Macieja Zienia, pozwala przenieść klimat inspirującego miasta do domu i ożywić wnętrze.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Maciej Zień zaprojektował nową kolekcję płytek dla Grupy Tubądzin