Polska marka FROPT zmienia oblicze mebli IKEA

red.

Lubicie rozwiązania oferowane przez sieć IKEA, ale nie zawsze meble te wpisują się w waszą estetykę? Polska marka FROPT ma dla was rozwiązanie - spersonalizowane fronty szafek ze sklepów szwedzkiej sieci.

Fronty do szafek IKEA od polskiej marki FR?PT
Fronty do szafek IKEA od polskiej marki FROPT
mat. prasowe

Szwedzka sztuka umiaru "lagom" oznacza „w sam raz”. Zarówno jeśli chodzi o jedzenie, ubieranie się, czy też urządzanie mieszkań. Idea ta połączona jest również z dobrze nam już znaną funkcjonalnością. Rozsądnym podejściem Szwedów do życia i wzornictwa zainspirowały się dwie założycielki marki FRØPT: Magda Milejska, projektantka i twórczyni studia Odwzorowanie oraz Kasia Kurowska-Loedl, PR manager, odpowiedzialna za komunikację marek.

Przeczytaj także: Zapomnij o hygge. Ten rok będzie należał do lagom. Tak przynajmniej chce IKEA

Typowa szafka z oryginalnym frontem

Spersonalizowane fronty dopasowane do systemów meblowych IKEA nie są konceptem nowym. Magda zetknęła się z firmami oferującymi takie rozwiązania podczas wizyty w Sztokholmie. Projektantka szybko doszła do wniosku, że skandynawskie spojrzenie na design idealnie sprawdzi się również w Polsce. W konsekwencji, w duecie ze swoją przyjaciółką Kasią, postanowiła wdrożyć pomysł modyfikowania mebli. Tak powstała marka FRØPT, która oferuje bardziej zróżnicowane fronty do szafek IKEA, „łączące ponadczasowe wzornictwo, wysoką jakość i rozsądną cenę”.

Fronty FRØPT wykonywane są przez rodzimych wytwórców. Bazą wszystkich modeli jest płyta MDF lakierowana dwoma warstwami lakieru w wykończeniu matowym. Przyjemna w dotyku faktura jest łatwa w pielęgnacji. Firma oferuje cztery modele: gładki front PURE, MODERN z dodatkowo wyfrezowanym uchwytem. BRUSH - front z frezowanymi pasami przypominającymi pociągnięcie pędzla oraz CLASSIC - autorska wariacja na temat klasycznych frontów wpisanych w żłobioną ramę. Fronty są kompatybilne z systemami meblowymi: METOD, BESTÅ i PAX, pozwalając tworzyć własne zestawy w kuchni, salonie, sypialni oraz, a po pewnej modyfikacji, również łazience.

Nieograniczone możliwości

Do kolekcji „Terra” marki FRØPT wybrano cztery nasycone i głębokie kolory: Terracotta - barwę wypalonej ziemi, Khaki - ziemistą zieleń, Sand - piaskowy beż oraz Greige - kamienną szarość. Uzupełnieniem propozycji jest front surowy MDF.
Wyselekcjonowane kolory kolekcji dobrze komponują się z miedzią, złotem, marmurem. Mogą stanowić uzupełnienie standardowej kolorystyki aksamitów, które święcą obecnie triumfy w architekturze wnętrz lub też stać się bazą dla coraz popularniejszych przedmiotów wykonanych z surowców mineralnych.

Przeczytaj także: Jak zmienić zwykły stolik z sieciówki w modny mebel?

Wszystkie modele FRØPT (poza MODERN) można uzupełnić dowolnie wybranymi przez siebie uchwytami lub zastosować otwieracz Push-Open, który pozwoli na zachowanie czystego i minimalistycznego stylu. Modele można dowolnie konfigurować z rekomendowanymi kolorami, a dodatkowo istnieje opcja zamówienia frontu w wybranym kolorze ze wzornika RAL i NCS.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Polska marka FROPT zmienia oblicze mebli IKEA