Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wygodna przystań - mieszkanie w Warszawie

Cztery Kąty 11/2021

Kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Jego największą zaletą jest widok z okien na Stadion Narodowy i most nad Wisłą. Chciałbym mieszkanie urządzić tak, żeby ten widok jak najbardziej wyeksponować. W obecnym układzie w salonie mam okno zwykłe, a pod nim grzejnik, natomiast w sypialni – duże okno do podłogi, a za nim przeszklony balkon. Zastanawiam się nad zamianą funkcji tych pomieszczeń, żeby nie "marnować" widoku z sypialni. Nie podoba mi się też kuchnia ciągnąca się wzdłuż i tak podłużnego salonu – chciałbym to mieszkanie optycznie poszerzyć. W tej chwili mieszkanie wydaje się dość małe. Chciałbym, żeby po wykończeniu było jak najbardziej przestronne. Mogę zrezygnować z drugiej łazienki i garderoby (choć na pewno potrzebne będą szafy – w mieszkaniu docelowo zamieszka małżeństwo w średnim wieku, bez dzieci, często pracujące z domu). Natalia i Mariusz, Warszawa

Mieszkanie - rzut stanu pierwotnego
Mieszkanie - rzut stanu pierwotnego
Tło: HSSstudio/Shutterstock; Rzut: Cztery Kąty 11/2021

ROZWIĄZANIE I: Wersja Katarzyny Mechlińskiej

Główną ingerencją w układ mieszkania jest zmiana lokalizacji salonu z aneksem kuchennym i sypialni – część dzienna ma teraz przeszklenie na całej wysokości ściany, dzięki czemu można z niej w pełni podziwiać wspomniany przez czytelników widok na Stadion Narodowy i most nad Wisłą. Sceneria za oknami wraz oranżerią dostępną zarówno z salonu, jak i z sypialni to niewątpliwe duże zalety tego mieszkania.

Umieszczony po lewej stronie od wejścia aneks kuchenny oddziela od przestronnego salonu część jadalniana ze stołem dla czterech osób i miejscem do przechowywania zastawy stołowej. W korytarzu zmieściła się pojemna szafa. Po stronie prawej mamy niewielką garderobę i łazienkę z wanną, dalej naprawdę dużą sypialnię, do której prowadzą szklone, przesuwne drzwi – usytuowane na wprost wejścia do mieszkania doświetlają korytarz. W sypialni sporo jest miejsca do przechowywania oraz biurko do pracy.

ROZWIĄZANIE I: Wersja Katarzyny Mechlińskiej
ROZWIĄZANIE I: Wersja Katarzyny Mechlińskiej
Cztery Kąty 11/2021

ROZWIĄZANIE II: Wersja Dominika Dudka

Przearanżowaliśmy mieszkanie według sugestii czytelnika, aby w pełni skorzystać ze wspaniałego widoku za oknem. Dzięki likwidacji ścian działowych lokal stał się bardziej przestronny oraz doświetlony. W miejscu sypialni powstał salon z jadalnią, a zamiast łazienki – duży aneks kuchenny. W nowej sypialni zmieściło się szerokie łóżko z zabudową ścienną, duża szafa oraz spore biurko pod oknem, które stanowi miejsce do pracy. Sypialnię zamknęliśmy szklanymi drzwiami, aby doświetlić ciemny korytarz. Żeby zachować jak największą dozę prywatności, proponuję wykonać je ze szkła matowego, przeziernego. Przy sypialni umieściliśmy dużą łazienkę z prysznicem i miejscem na pralkę. W strefie wejściowej znalazła się przestronna szafa z pawlaczem. W mieszkaniu dzięki zabudowie ściany za łóżkiem, dużym szafom z pawlaczem oraz regałom powstało sporo miejsca do przechowywania.

ROZWIĄZANIE II: Wersja Dominika Dudka
ROZWIĄZANIE II: Wersja Dominika Dudka
Cztery Kąty 11/2021
    Więcej o:

Skomentuj:

Wygodna przystań - mieszkanie w Warszawie