Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Zacznij kochać dizajn" z nową książką Beaty Bochińskiej

red.

Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową? to wyjątkowy poradnik autorstwa jednej z czołowych ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Beata Bochińska wprowadza w nim w fascynujący świat designu.

Beata Bochińska jest historykiem designu i specjalistką rozwoju nowego produktu. Na co dzień prognozuje trendy stylistyczne na najbliższe sezony dla sieci handlowych wyposażenia wnętrz i producentów produktów codziennego użytku. Doradza firmom w tworzeniu nowych, stylowych kolekcji rynkowych produktów. W przeszłości przez wiele lat była prezesem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jej najnowsza publikacja to kompendium wiedzy na temat polskiej sztuki użytkowej. Autorka dzieli się swoim doświadczeniem, które nabywała przez lata w roli kuratora międzynarodowych wystaw, jurora konkursów projektowych, wykładowcy krytyki designu oraz doradcy firm, tworząc kolekcje produktów. „Zacznij kochać dizajn”, jak na dobry poradnik przystało, napisana jest w lekki i przystępny sposób. Książka zawiera informacje nie tylko dla tych, którzy od lat polują na rynkach staroci i osób stawiających pierwsze kroki w kolekcjonowaniu dobrze zaprojektowanych przedmiotów użytkowych, ale także dla wytrawnych kolekcjonerów, szukających zwrotu z inwestycji z klasyki designu. Dowiemy się z niej np. jak zarobić na starym serwisie "po ciotce”, jak właściwie wyceniać i jak nie przepłacać, jak rozpoznać i zrozumieć, co to znaczy dobry design i jak ważne jest nazwisko projektanta w długofalowej strategii rozwoju kolekcji.

- Młode, cyfrowe pokolenie miejskich nomadów zatęskniło za przedmiotami zaprojektowanymi przez twórców wykształconych na akademiach sztuk pięknych. Slow life, za którym tęsknimy w kuchni i życiu codziennym, potrzebuje scenografii. Niewielu jednak wie, że te pospolite rzeczy używane w epoce masowej produkcji różnią się między sobą nie tylko jakością użytego materiału czy precyzją wykonania, ale przede wszystkim projektem. To one są wiecznie młode – pisze Bochińska.

Jej zdaniem, moda na vintage design nie przemija. Natomiast jedynie rzetelna wiedza o przeszłości może pomóc zrozumieć wartość współczesnego designu i nadchodzących trendów we wzornictwie. W „Zacznij kochać dizajn” znajdziemy wiele praktycznych porad, wskazówek i przede wszystkim zrozumiemy kontekst w jakim design musi powstawać by stał się ponadczasowy. Książka ukaże się nakładem „Wydawnictwa Marginesy”, którego partnerem wydawniczym, odpowiedzialnym m.in. za materiały fotograficzne, jest Patyna.pl, największy polski showroom, mający w swej ofercie szeroką gamę dawnych mebli, akcesoriów i klasyków designu.

Do ilustracji „Zacznij kochać dizajn” wykorzystano między innymi niepublikowane wcześniej fotografie kolekcji autorki sfotografowane we wnętrzach jej domu. Na potrzeby projektu powstały również specjalne sesje zdjęciowe autorstwa duetu utalentowanych fotografików Maxa Zielińskiego i Elizy Dunajskiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

"Zacznij kochać dizajn" z nową książką Beaty Bochińskiej