Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli

sponsorowany

Piękny i zadbany ogród to marzenie każdego. Własny kawałek zielonego otoczenia domu pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zapewnia też wiele innych korzyści. Tam odpoczywamy, spędzamy z bliskimi czas na świeżym powietrzu, przyjmujemy gości - to również miejsce zabawy naszych dzieci - również po zmierzchu. Czasem ogród służy nam też jako przedłużenie warsztatu - i używamy tam różnego rodzaju narzędzi. Marka EcoFlow proponuje produkty, które umożliwiają bezprzewodowe zasilanie w ogrodzie - sprawdzamy, dlaczego warto po nie sięgnąć - i jak sprawiają, że praca przy ogrodach staje się jeszcze większą przyjemnością.

Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
EcoFlow

Jak ograniczyć liczbę kabli w ogrodzie?

Przyjemne spędzanie czasu w ogrodzie nie ogranicza się do podziwiania natury i słuchania śpiewu ptaków. Często towarzyszą nam w tym różnego rodzaju urządzenia, jak radio czy laptop, a w przypadku przyjęcia na świeżym powietrzu mogą to być również głośniki, girlandy świetlne czy niewielkie sprzęty umożliwiające przygotowanie dań i napojów, jak na przykład blender. Pojawia się wtedy pytanie - jak podłączyć kable? Nawet urządzenia mogące pracować jakiś czas w oparciu o własną baterię będą w końcu potrzebowały doładowania - w jaki sposób je zapewnić, a jednocześnie uniknąć wielometrowej plątaniny kabli?

Pomocne będą przenośne baterie marki EcoFlow - Delta 2, River 2 i River 2 Pro. Te nowoczesne produkty w estetycznej, minimalistycznej oprawie zapewnią zasilanie prądu w ogrodzie, a tym samym umożliwią korzystanie z wielu różnych sprzętów. Ponadto ich elegancki design doskonale wpisze się w starannie dopracowaną aranżację przydomowej zieleni. Dowiedzmy się więcej na ich temat.

Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2

Zastanawiasz się, jak ograniczyć kable w ogrodzie? Postaw na przenośną stację zasilania! EcoFlow DELTA 2 oferuje dużą pojemność (aż 1024 Wh), którą można dodatkowo rozszerzyć do 2048 Wh poprzez zastosowanie przeznaczonego dla niej dodatkowego akumulatora - lub do nawet 3040 Wh dzięki akumulatorowi stworzonemu z myślą o produkcje DELTA Max. To rozwiązanie umożliwi funkcjonowanie wybranych urządzeń również w przypadku awarii prądu w domu. Moc wyjściowa stacji DELTA 2 to aż 1800 W, co oznacza, że zasili około 90 proc. powszechnie używanych sprzętów, jak mikrofalówka, lodówka czy ekspres do kawy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Stacja posiada wiele różnych gniazdek, jak AC, USB-A czy USB-C, co sprawia, że można do niej podłączyć jednocześnie nawet kilkanaście urządzeń. Nie ma przy tym obawy o przeciążenie - technologia X-Boost DELTA 2 zapewnia stabilne funkcjonowanie sprzętu o mocy do 2400 W. 
  • Za sprawą technologii X-Stream naładujemy stację DELTA 2 nawet 7 razy szybciej niż inne urządzenia tego typu - wystarczy około 50 minut, aby za pomocą gniazdka AC naładować ją do 80 proc (100 proc. energii odzyska po około 80 minutach).
  • Ulepszony akumulator z 6-krotnie dłuższą żywotnością - umożliwia korzystanie z urządzenia przez około 10 lat (3000 cykli ładowania), zanim jego pojemność spadnie do 80 proc. Za jego bezpieczne i wydajne działanie odpowiada zaawansowany system BMS. 
  • Zdalne sterowanie dzięki aplikacji EcoFlow - zapewnia wygodny dostęp na odległość do najważniejszych ustawień i funkcji (przez Wi-Fi lub Bluetooth).
  • Funkcję EPS - zasilanie awaryjne. W razie awarii prądu stacja automatycznie dostarczy energii podłączonym urządzeniom. 
  • Wysoka jakość wykonania i wygoda użytkowania. DELTA 2 posiada udoskonaloną konstrukcję, jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia, a przy tym lekka i łatwa w przenoszeniu - waży zaledwie 12 kg. 
  • Dodatkowo można dokupić specjalną wodoodporną torbę, która umożliwi korzystanie z urządzenia również w czasie deszczu.
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
EcoFlow

Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2

Stacja ta oferuje pojemność 256 Wh, dzięki czemu pozwala na zasilenie większości popularnych sprzętów. Jej moc wyjściowa to 300 W, ale za sprawą technologii X-Boost poradzi sobie nawet ze sprzętem o mocy 600 W. Do naładowania stacji w 100 proc. wystarczy około 60 minut - a ładować możemy ją na 4 sposoby, na przykład podłączając do gniazdka AC lub z użyciem ładowarki samochodowej. Stacja RIVER 2 jest zaskakująco lekka (waży zaledwie 3,5 kg), więc łatwo się ją przenosi (posiada ponadto wygodny uchwyt), a jej obsługę na odległość (Wi-Fi lub Bluetooth) umożliwia dedykowana aplikacja.

Stacja została ponadto wyposażona w ulepszony, niezawodny i wyjątkowo żywotny akumulator LFP. Dzięki niemu można całkowicie naładować i rozładować stację nawet 3000 razy, co przekłada się na około 10 lat użytkowania. Warto zaznaczyć, że zastosowanie ogniw LFP gwarantuje wydajną i bezpieczną pracę urządzenia - nawet przy wysokich temperaturach. Niezawodne funkcjonowanie akumulatora gwarantuje też zaawansowany system BMS.

Co jeszcze sprawia, że przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2 zasługuje na uwagę? Otóż, można ją wykorzystać jako zasilanie awaryjne (funkcja EPS) w przypadku przerwy w dostawie prądu w domu. Po około 30 ms stacja zacznie dostarczać energię podłączonym do niej sprzętom (na przykład lampie czy akwarium), na których nieprzerwanym funkcjonowaniu najbardziej nam zależy. RIVER 2 oferuje też zupełnie nowy sposób ładowania przez USB-C.

Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2 Pro

Stacja ta oferuje pojemność 768 Wh i moc wyjściową do 800 W, a z pomocą technologii X-Boost będzie w stanie obsłużyć również sprzęty o mocy do 1600 W (może zatem zasilać nawet 80 proc. urządzeń powszechnie stosowanych w domach, jak suszarka, mikrofalówka, czajnik, itp.). Do 100 proc. naładowania potrzebuje zaledwie około 70 minut. Podobnie, jak w przypadku opisanych wyżej stacji, również RIVER 2 Pro cechuje lekka konstrukcja (7,8 kg), wygoda w przenoszeniu (posiada wygodny uchwyt) oraz możliwość obsługi na odległość dzięki dedykowanej aplikacji EcoFlow. 

Niezawodne działanie akumulatora zapewnia system BMS, z kolei sam akumulator LFP, wyjątkowo wydajny, umożliwi korzystanie ze stacji przez około 10 lat (pozwala całkowicie naładować i rozładować urządzenie nawet 3000 razy). Za sprawą zastosowania ogni LFP sprzęty z serii RIVER 2 pracują nie tylko wydajniej, ale i bezpieczniej - również przy wysokich temperaturach.

Stację tę, podobnie jak RIVER 2, możemy naładować na cztery sposoby - między innymi za pomocą gniazdka AC lub ładowarki samochodowej. Również na podobnych zasadach wykorzystamy ją jako EPS w czasie przerwy w dostawie prądu. 

Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
EcoFlow

Praca i majsterkowanie w ogrodzie 

Posiadając dom z ogrodem chcemy zadbać nie tylko o estetykę we wnętrzach, ale również przyjemne dla oka i starannie dopracowane otoczenie domu. Dzięki stacji EcoFlow nie tylko podłączymy wiele niezbędnych urządzeń, ale i unikniemy niepotrzebnego - i szpecącego aranżację zieleni - nadmiaru kabli. Zachowamy też większy porządek, lepiej zorganizujemy przestrzeń, ponadto unikniemy ryzyka potknięcia się o leżące przewody. 

W razie potrzeby stacja EcoFlow umożliwi wygodne zasilanie wybranego urządzenia w dowolnej części ogrodu. Możemy podłączyć do niej kosiarkę lub piłę, ale nie tylko - doskonale sprawdzi się też w przypadku różnych urządzeń niezbędnych przy majsterkowaniu. Bez względu na to, czy oddajemy się swojemu rzemieślniczemu hobby czy planujemy naprawić mebel - przenośna stacja zasilania umożliwi nam wykonanie zadania na zewnątrz, w przyjemnych okolicznościach przyrody (a po zmierzchu pozwoli również na zastosowanie dodatkowego oświetlenia).

Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
EcoFlow
Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
EcoFlow

Możliwość stworzenia całego systemu 

Dzięki przenośnym stacjom zasilania marki EcoFlow nie tylko praca w ogrodzie zyskuje nowe oblicze. Producent oferuje możliwość stworzenia całego systemu, w skład którego mogą wejść: stacja, dodatkowe akumulatory, panele słoneczne oraz Smart Home Panel. W ten sposób zwiększymy moc zasilania, zaoszczędzimy więcej prądu, a baterie naładujemy dzięki energii słonecznej. Dzięki temu spotkania z przyjaciółmi, również poza miastem, staną się jeszcze bardziej komfortowe. 

Jak skorzystać z zielonej energii? Stację DELTA 2 wystarczy połączyć z przenośnymi przenośnymi panelami słonecznymi (1x 400 W lub 2x 220 W), co pozwoli na naładowanie urządzenia w 3-6 godzin (stację RIVER 2 naładujemy w 3 godziny). Urządzenie to wykorzystuje też inteligentny algorytm MPPT (Maximum Power Point Tracking), dzięki czemu może aktywnie wykrywać napięcie i natężenie w czasie rzeczywistym, aby osiągać punkt mocy maksymalnej z efektywnością nawet 98 proc. - a to przekłada się na jeszcze większą wydajność ładowania.

Możliwość stworzenia systemu z panelami słonecznymi
Możliwość stworzenia systemu z panelami słonecznymi
EcoFlow
Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow RIVER 2
EcoFlow

Przenośna stacja zasili nie tylko urządzenia do pracy w ogrodzie 

Dom z ogrodem to nie jedyna możliwość realizowania bliskiego kontaktu z naturą. Wielu z nas wyjeżdża wszak nad jezioro lub morze, w góry lub do lasu, aby tam odpocząć. Wynajmując domek lub nocując pod namiotem ładujemy własne akumulatory, ale nie zapominajmy też o zasilaniu sprzętów niezbędnych do funkcjonowania na co dzień. W tym celu idealnie sprawdzi się przenośna stacja zasilania. Mniejszy model sprawdzi się z kolei podczas jednodniowej wyprawy na grzyby lub ryby. O zaopatrzeniu się w tego typu urządzenie warto pamiętać również przy planowaniu podróży kamperem czy wyjazdu na działkę pod miastem. 

Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności w plenerze chcesz przedsięwziąć, przenośne baterie marki EcoFlow zapewnią ci komfort i spokojny wypoczynek. Jeśli twoją pasją jest ogrodnictwo, przenośne stacje zasilania usprawnią pracę wśród zieleni. A jeśli każdy tydzień twojej pracy kończy grill ze znajomymi, produkty marki EcoFlow pomogą go uprzyjemnić. 

Więcej informacji: https://ecoflow.com.pl/

Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli
EcoFlow
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
EcoFlow
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
Przenośna stacja zasilania EcoFlow DELTA 2
EcoFlow
    Więcej o:

Skomentuj:

Zasilanie w ogrodzie bez zbędnych kabli