Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zbuduj tanio mały dom parterowy! Sprawdź koszty budowy domu 2021

ARCHON+

Każdego Inwestora, który podjął decyzję o budowie domu, czeka odpowiedzialne zadanie, jakim jest wybór najlepszego projektu, dopasowanego do działki oraz oczekiwań wszystkich, przyszłych domowników. Każda rodzina indywidualnie określa swoje potrzeby użytkowe, kierując się własnymi kryteriami. Jedni poszukują projektu przestronnego budynku o rozłożystej bryle, inni marzą o niewielkim domu, który może stanowić atrakcyjną alternatywę dla mieszkania w bloku. Jeżeli poszukujecie właśnie takiego ekonomicznego w realizacji projektu, poznajcie bliżej parterowy „Dom w kosaścach (NA)” ARCHON+.

"Dom a kosaćcach (NA)"
"Dom a kosaćcach (NA)"
Fot. ARCHON+

„Dom w kosaścach (NA)” ARCHON+

To budynek o powierzchni ok. 85 m2, w którym zaprojektowano cztery wygodne pokoje i zgodnie z kosztorysem można go wybudować w stanie surowym zamkniętym już za ok. 124 tys. zł netto!

Dom parterowy, czyli wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Domy parterowe mają bardzo wiele zalet, dlatego niezmiennie projekty te cieszą się dużą popularnością wśród Inwestorów. Ich największym atutem jest lokalizacja wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Brak schodów przyczynia się także do zaspokojenia jednej z najważniejszych potrzeb mieszkańców - potrzeby bezpieczeństwa oraz wygody, szczególnie ważnej dla rodzin z małymi dziećmi czy dla osób starszych. Układ funkcjonalny domu parterowego umożliwia swobodną komunikację pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami przy zachowaniu jasnego podziału między strefą dzienną a prywatną. Nieocenionym atutem domu parterowego jest otwarcie wnętrza na ogród, do którego swobodny dostęp możliwy jest z każdej, wybranej przez Inwestora części budynku.

„Dom w kosaćcach (NA)” - mała, tania w budowie, nowoczesna i wygodna parterówka

„Dom w kosaćcach (NA)” to projekt niewielkiego domu parterowego, który przyciąga uwagę aranżacją elewacji oraz minimalistyczną formą bryły w stylu nowoczesnej stodoły. Charakteru projektowi dodaje bezokapowy dach. Kompozycja białego i grafitowego tynku z antracytowym kolorem dachówki oraz stolarki okiennej doskonale ze sobą współgra i podkreśla nowoczesną estetykę domu. Wspaniałe wrażenie robią przeszklenia, dzięki nim do wnętrza swobodnie dociera mnóstwo naturalnego światła. Pięknie prezentuje się także strefa tarasowa, nad którą przesłonę tworzy pergola z ażurowymi panelami, co stwarza domownikom przytulny klimat oraz zachęca do spędzania czasu i relaksu na świeżym powietrzu.

"Dom a kosaćcach (NA)"
"Dom a kosaćcach (NA)"
Fot. ARCHON+

Koszty budowy parterowego „Domu w kosaćcach (NA)”

Kompaktowa bryła „Domu w kosaćcach (NA)” nie tylko wpisuje się w obowiązujące trendy architektoniczne, ale także dzięki swojej prostej konstrukcji pozwala zminimalizować koszty budowy, a w przyszłości energooszczędnie zarządzać energią, niezbędną do ogrzania budynku. W projekcie zadbano o optymalne zagospodarowanie dostępnej powierzchni, właściwą lokalizację poszczególnych pomieszczeń względem siebie oraz czytelny podział na dzienną i nocną strefę użytkowania. Projekt doskonale sprawdzi się w realizacji na działkach z wejściem od południa.

  • powierzchnia domu: 84,28 m2
  • powierzchnia kotłowni: 3,62 m2
  • program użytkowy: 4 pokoje, kuchnia, spiżarka, łazienka, toaleta
  • min. wymiary działki: 20,4 x 15,9 m                                                 

Zgodnie z aktualnym kosztorysem budowlanym, opracowanym na podstawie kosztorysów szczegółowych wg stawek Sekocenbudu na I kwartał 2021, minimalne koszty budowy „Domu w kosaćcach (NA)” w stanie surowym zamkniętym wynoszą ok. 124 tys. zł netto.

Tutaj można sprawdzić zestawienie rzeczywistych kosztów budowy „Domu w kosaćcach (NA)”, z podziałem na minimalne i średnie stawki, z uwzględnieniem zleconego i gospodarczego sposobu budowy domu.                       

Wygodne i funkcjonalne wnętrze „Domu w kosaćcach (NA)”

Projekty domów z kolekcji ARCHON+ zachwycają nie tylko efektownym designem, ale również staranną organizacją przestrzeni i przemyślanymi układami funkcjonalnymi, dzięki czemu gwarantują domownikom maksimum wygody. Taki też jest prezentowany projekt parterowego „Domu w kosaćcach (NA)”. Architekci ARCHON+ zadbali o to, aby jego przyszli mieszkańcy poczuli wygodę i mieli pewność, że ich dom w pełni wykorzystuje potencjał, dzięki możliwie najlepszemu projektowi funkcjonalnemu wnętrz. Projekty domów ARCHON+ oprócz gwarantowanego komfortu, charakteryzują się także optymalną liczbą ustawnych i doświetlonych sypialni, odpowiednią wielkością łazienek, pozwalających na zaprojektowanie w nich niezbędnego wyposażenia, a także funkcjonalnym zapleczem gospodarczym oraz dbałością o zapewnienie miejsca ułatwiającego przechowywanie. „Dom w kosaćcach (NA)” jest tego doskonałym przykładem.

"Dom a kosaćcach (NA)"
"Dom a kosaćcach (NA)"
Fot. ARCHON+

Na jednej kondygnacji zaprojektowana została wygodna, funkcjonalna i doskonale ze sobą zintegrowana przestrzeń. W jednoznacznie zdefiniowanej części dziennej domu znajduje się okazały salon z miejscem na narożną sofę, szafkę pod telewizor oraz stolik kawowy. Z salonu jest możliwość wyjścia na zewnątrz domu. We wnętrzu tego nowoczesnego domu doskonale prezentują się ściany pokryte dekoracyjnym betonem oraz komplet wypoczynkowy w wyrazistym kolorze.

"Dom a kosaćcach (NA)"
"Dom a kosaćcach (NA)"
Fot. ARCHON+

Jadalnia z rozkładanym stołem usytuowana jest po przeciwnej stronie strefy wypoczynkowej.  Duże przeszklenia w jadalni uatrakcyjniają rodzinne posiłki i pozwalają przyrodzie przenikać do wnętrza domu. Duża wyspa kuchenna oddziela umownie tę część domu od strefy gotowania, pełniąc jednocześnie funkcję blatu roboczego i dodatkowego miejsca do jedzenia. Kuchnia jest pięknie doświetlona, przy strefie do zmywania zaprojektowano okno. Z kuchnią sąsiaduje praktyczna spiżarnia, dzięki której utrzymanie porządku oraz organizacja pracy podczas gotowania stają się prostsze. Połączenie czerni, szarości oraz drewnianej zabudowy kuchni doskonale oddaje nowoczesny klimat wnętrza, stanowiąc jego spójną całość.

"Dom a kosaćcach (NA)"
"Dom a kosaćcach (NA)"
Fot. ARCHON+

W korytarzu prowadzącym do strefy nocnej znajduje się toaleta, a na wprost niej kotłownia gazowa z funkcją  pralni.

Strefa prywatna jest wyraźnie oddzielona od tętniącej życiem strefy dziennej. Trzy komfortowe, ustawne i dobrze doświetlone sypialnie zapewnią domownikom wygodę oraz spokój. Dwa mniejsze pokoje mogą pełnić funkcję pokoi dla dzieci, sypialni gościnnych czy gabinetu. W każdym jest wystarczająco dużo miejsca na wygodne łóżko, miejsce do pracy oraz do przechowywania. Do pokoi domownicy mogą wstawić pojemne szafy ubraniowe. Trzeci, największy pokój to sypialnia główna z miejscem na duże łóżko, szafkę telewizyjną oraz szafy. Pokój posiada bezpośrednie wyjście na wydzieloną część tarasu, co jest jego dodatkowym atutem. W naturalnie doświetlonej łazience znajduje się bogaty program funkcjonalny: wanna, prysznic  i dwie umywalki.

Projekt domu parterowego z kosztorysem

„Dom w kosaćcach (NA)" to gotowy projekt domu parterowego, do którego można zamówić kosztorys budowlany, podobnie jak do wszystkich innych projektów z oferty ARCHON+. Kosztorys stanowi dla Inwestorów bardzo duże ułatwienie. Znając wcześniej realne koszty budowy, można precyzyjnie się do niej przygotować. Kosztorys ułatwia planowanie budowy, umożliwia porównanie różnych ofert wśród wielu wykonawców, dając możliwość wyboru najkorzystniejszej, a także pozwala na monitorowanie postępów budowy i pilnowanie harmonogramu pracy.

Zapraszamy na www.archon.pl, gdzie na Klientów czeka bogata oferta gotowych projektów domów parterowych. Profesjonalne podejście doradców oraz fachowe porady sprawią, że każdy Inwestor znajdzie swój wymarzony projekt i w przyszłości zamieszka w wygodnym, pełnym funkcjonalnych rozwiązań i energooszczędnym domu parterowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zbuduj tanio mały dom parterowy! Sprawdź koszty budowy domu 2021