projekty_domow

 • Otwarty niczym książka

  Otwarty niczym książka

  Początkowo miał to być dom katalogowy, z płaskim dachem. Skończyło się na projekcie indywidualnym i w zupełnie, ale to zupełnie innym stylu...

 • Wiele pracowni ma w swojej ofercie projekty dla osób niepełnosprawnych

  Dom bez barier, czyli dom dla seniora lub osób z niepełnosprawnościami

  Jak zaprojektować, ewentualnie przekształcić już istniejący dom, tak by był przyjazny dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności? Pokażemy tu kilka prostych rozwiązań, które pomogą dostosować naszą przestrzeń do zadań specjalnych.

 • Dom jednorodzinny

  Prosty i tani w budowie dom do 70 m2 powierzchni zabudowy

  Czy marzenia o własnym domu można spełnić szybko i tanio? Można! Ważne, by wybrać odpowiedni projekt, bo przecież dom zaczyna się od dobrego projektu! Wnętrze pełne wygody i sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych oraz niskie koszty budowy to atuty „Domu w malinówkach 18”, jednego z najnowszych projektów w kolekcji ARCHON+. To dom idealny do realizacji na małych działkach, powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m2. Przyjrzyjmy się bliżej tej propozycji.

 • "Dom a kosaćcach (NA)"

  Zbuduj tanio mały dom parterowy! Sprawdź koszty budowy domu 2021

  Każdego Inwestora, który podjął decyzję o budowie domu, czeka odpowiedzialne zadanie, jakim jest wybór najlepszego projektu, dopasowanego do działki oraz oczekiwań wszystkich, przyszłych domowników. Każda rodzina indywidualnie określa swoje potrzeby użytkowe, kierując się własnymi kryteriami. Jedni poszukują projektu przestronnego budynku o rozłożystej bryle, inni marzą o niewielkim domu, który może stanowić atrakcyjną alternatywę dla mieszkania w bloku. Jeżeli poszukujecie właśnie takiego ekonomicznego w realizacji projektu, poznajcie bliżej parterowy „Dom w kosaścach (NA)” ARCHON+.

 • Spełnij marzenia o własnym domu!

  Spełnij marzenia o własnym domu!

  W ofercie Pracowni ARCHON+ na Inwestorów czeka ponad 2100 gotowych projektów domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych, wśród których z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie propozycję." Dom zaczyna się od dobrego projektu", dlatego decyzja o jego wyborze jest jedną z pierwszych i najważniejszych w całym procesie realizacji inwestycji.

 • Przestrzeń w roli głównej

  Przestrzeń w roli głównej

  Na jednej z podwarszawskich działek stanął dom, który w rzucie może przypominać gwiazdę. Trzy tworzące go bryły rozchodzą się niczym promienie – od centralnego tarasu w stronę ogrodu i granic posesji, emitując wokół siebie energię i radość mieszkańców zadowolonych z nowego życia.

 • Dom pasywny - co powinienem o nim wiedzieć?

  Dom pasywny - co powinienem o nim wiedzieć?

  Hasło to pojawia się coraz częściej w magazynach budowlanych. Obiecuje się nam oszczędność zużycia energii, nastawia proekologicznie i zapewnia o stuprocentowych sukcesach od projektu do realizacji. Od kilku lat domy pasywne powstają i przeważnie są to inwestycje indywidualne. Co skłania inwestorów do ich budowy?

 • Domy parterowe: za i przeciw

  Domy parterowe: za i przeciw

  Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepszy będzie dla nich dom parterowy, czy z poddaszem. Dlatego należy bardzo dokładnie zastanowić się nad takim wyborem, aby dopasować dom do preferowanego stylu życia, preferencji, potrzeb, przewidywanej liczby mieszkańców, ich wieku, stanu zdrowia oraz tego, jaką działką się dysponuje. Parterówka będzie potrzebowała większej powierzchni. Oczywiście, nie można też zapominać o kosztach. Dlatego, zanim podejmie się decyzję o tym, czy mieszkać w domu parterowym, czy w domu z użytkowym poddaszem to należy to szczegółowo przeanalizować.

 • Projekty domów. Nowa większa oferta

  Projekty domów. Nowa większa oferta

  Wybierając projekt domu podejmujesz decyzje na długie lata, najczęściej na całe życie. Podejmując tak ważną decyzję musisz nie tylko dokładnie ją przemyśleć, ale też dopasować do potrzeb Twojej rodziny i możliwości technicznych działki. Musisz również zdecydować, czy wraz z zakupem projektu decydujesz się na dokupienie do niego dodatków. Jakich błędów powinieneś unikać?

 • Energooszczędne domy fińskie

  Energooszczędne domy fińskie

  Energooszczędne domki fińskie powoli stają się alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Są skonstruowane przy użyciu nowoczesnych technologii oraz wysokiej jakości materiałów. Świetnie sprawdzają się jako zastępstwo dla budownictwa ceglanego, można też je szybko zbudować.

 • Jak wybrać właściwy projekt domu?

  Jak wybrać właściwy projekt domu?

  Wybór projektu jest konieczny, jeśli chcemy cieszyć się pięknym, własnym domem. Niestety, wybór właściwego jest niezwykle trudny. Wszystko przez to, że należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów, których spełnienie pozwoli dopiero wybrać jeden, właściwy projekt. Już teraz zaznaczamy, że wybór projektu domu zajmuje sporo czasu - nie warto tego tematu odkładać na później.

 • 'Dom w jaskierkach (G2)' Wyjątkowy projekt domu w ofercie ARCHON+

  O takim domu marzą Inwestorzy!

  "Dom w jaskierkach (G2)" to projekt inny niż wszystkie, bo stworzony wspólnie z Fanami na Facebooku, w ramach zabawy "Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom". Uczestnicy mieli okazję brać udział w pracach nad projektem i decydować o wielu istotnych kwestiach, określając m.in.: kształt bryły, rodzaj dachu, sposób wykończenia elewacji oraz układ funkcjonalny wnętrz. Projekt dostępny jest w ofercie pracowni ARCHON+.

 • Luksusowy dom w dobrej cenie. Ekskluzywne projekty - jak ich szukać?

  Luksusowy dom w dobrej cenie. Ekskluzywne projekty - jak ich szukać?

  Pojęcie luksusu jest niezwykle względne. Szczególnie, jeżeli chodzi o projekty domów jednorodzinnych. Dla jednych już samo zamieszkanie w domu jednorodzinnym wolnostojącym będzie luksusem. Dla innych, aby dom można było nazwać luksusowym, projekt będzie musiał posiadać wszelkiego rodzaju udogodnienia i być wyposażony w najnowsze technologie związane z tak zwanym inteligentnym domem. Czy luksusowe projekty domów zawsze muszą być drogie? Jakie projekty można uznać za luksusowe i gdzie ich szukać?

 • 22049342 https bi

  Na co zwrócić uwagę, wybierając projekt domu parterowego?

  Domy parterowe są coraz popularniejsze, jednak mogą sprawiać kłopoty projektowe. Im większa powierzchnia domu, tym trudniej ją zgrabnie rozplanować. Na co zwrócić więc uwagę, podczas wybierania projektu domu parterowego? Podpowiadamy!

 • Koliber

  Projekt na wąską działkę

  Czy macie coś na wąską działkę? To jedno z pytań często stawianych przez klientów biur projektowych. Bo działki w Polsce zwykle są długie i ciasne. Powstałe w wyniku parcelacji pól uprawnych, pocięte na cienkie paski, stanowią wyzwanie dla ich właścicieli i dla architektów. Nie jest łatwo zaprojektować wąski dom, który na przykład będzie od wejścia robił wrażenie przestronnego... Dlatego znalezienie ciekawych projektów dla naszych czytelników - państwa Buczyńskich z Elsnerowa - też nie było łatwe.