Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prosty i tani w budowie dom do 70 m2 powierzchni zabudowy

ARCHON +

Czy marzenia o własnym domu można spełnić szybko i tanio? Można! Ważne, by wybrać odpowiedni projekt, bo przecież dom zaczyna się od dobrego projektu! Wnętrze pełne wygody i sprawdzonych rozwiązań funkcjonalnych oraz niskie koszty budowy to atuty „Domu w malinówkach 18”, jednego z najnowszych projektów w kolekcji ARCHON+. To dom idealny do realizacji na małych działkach, powierzchnia zabudowy nie przekracza 70 m2. Przyjrzyjmy się bliżej tej propozycji.

Dom jednorodzinny
Dom jednorodzinny
Fot. ARCHON+

Prosty, ale efektowny                                                                 

Projekt „Domu w malinówkach 18” udowadnia, że prosta bryła niewielkiego domu wcale nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, prezentuje się bardzo atrakcyjnie i nowocześnie, a subtelną  i pełną elegancji ozdobą jest drewniana okładzina. Dodaje ona naturalnego piękna i tworzy ze stonowaną kolorystką tynków harmonijną kompozycję, dzięki której prosta forma zyskuje nowoczesny charakter i płynnie wtapia się w otaczający krajobraz.

Dom w malinówkach 18
Dom w malinówkach 18
Fot. ARCHON +

Z tonacją okładziny współgra stolarka, a wprowadzone na elewacji  grafitowe akcenty nawiązują do antracytowej dachówki, którą wybrano do pokrycia dwuspadowego dachu. Dyskretne boniowanie pozwala dostrzec granicę pomiędzy parterem a poddaszem. Głównym atutem zastosowanych w projekcie prostych rozwiązań konstrukcyjnych jest możliwość sprawnej i ekonomicznej realizacji inwestycji. Źródłem oszczędności będzie sprawne tempo budowy, co pozwoli zminimalizować koszty robocizny, poza tym zwarta bryła przekłada się na mniejsze zużycie materiałów budowlanych i izolacyjnych, a ułożenie dwuspadowego dachu nie wymaga wielu kosztownych elementów wykończeniowych.                                                              

Niewielkie, ale funkcjonalne wnętrze

Domy z poddaszem użytkowym to niezmiennie jedne z najczęściej realizowanych projektów. Atutem, który podkreślają ich mieszkańcy, jest możliwość wyraźnego odizolowania części dziennej od nocnej, poprzez ich rozmieszczenie na osobnych kondygnacjach. Taki układ zapewnia wszystkim domownikom dużą swobodę w jednoczesnym użytkowaniu każdej z nich. Układ funkcjonalny „Domu w malinówkach 18” spełnia te oczekiwania i oferuje wygodną, otwartą przestrzeń dzienną na parterze i część prywatną z sypialniami na poddaszu. Projekt znakomicie wykorzystuje potencjał niewielkiego wnętrza.                                                                                                                

  • powierzchnia użytkowa – 87,55 m2
  • powierzchnia kotłowni – 2,97 m2
  • powierzchnia zabudowy – 69,85m2
  • minimalne wymiary działki – 16,4 x 15,9 m
  • szacunkowe koszty budowy domu w stanie surowym zamkniętym - ok. 147 tys. zł netto

Strefa dzienna zwraca uwagę doskonałym doświetleniem. W roli głównej występują duże przeszklenia w salonie oraz w jadalni, które jednocześnie zapewniają domownikom wygodny dostęp do narożnego tarasu. Jego aranżacja to pole dla pomysłowości domowników, z powodzeniem można tutaj urządzić słoneczną jadalnię i kącik relaksu z zestawem ogrodowych mebli. 

Więcej informacji o projekcie „Dom w malinówkach 18"

Dom w malinówkach 18
Dom w malinówkach 18
Fot. ARCHON+

W projekcie kuchni uwzględniono możliwość zastosowania wysokiej zabudowy, praktyczne blaty do przygotowywania smacznych potraw, a zlokalizowana tuż obok spiżarnia, jest niezastąpionym pomieszczeniem do wygodnego przechowywania większych zakupów spożywczych. W zależności od potrzeb do spiżarni można także wstawić dodatkową zamrażarkę.

By zapewnić rodzinie maksimum komfortu, na parterze zaprojektowano ustawny pokój z widokiem na ogród, który można użytkować jako gabinet do pracy biurowej lub dostosować jego przeznaczenie do aktualnych potrzeb mieszkańców. W znajdującej się po sąsiedzku łazience mamy miejsce na wygodny prysznic, a dostępna z wiatrołapu kotłownia, dzięki połączeniu z funkcją pralni, ułatwia organizację codziennych prac.

Optymalnie zagospodarowane poddasze to wygodna przestrzeń prywatna, w której na domowników czekają trzy sypialnie. W każdej z nich przewidziano sporo miejsca do przechowywania w postaci pojemnych szaf ubraniowych, co z pewnością w pozytywny sposób wpłynie na utrzymanie porządku. Dużą ilość naturalnego światła w pomieszczeniach na poddaszu zapewniają nowoczesne portfenetry i okna dachowe. Program strefy nocnej dopełnia ustawna łazienka z miejscem na wannę i prysznic.

Oferta Pracowni ARCHON+ to blisko 2200 gotowych projektów domów, wśród których „Domy w malinówkach” stanowią liczną i różnorodną kolekcję.

Zapraszamy na www.archon.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Prosty i tani w budowie dom do 70 m2 powierzchni zabudowy