Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zlewy jednokomorowe - kiedy to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę?

AZ/materiał reklamowy

Zlewozmywaki jednokomorowe to modele, które obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Są wybierane przez Klientów coraz chętniej i wbrew pozorom montowane nie tylko w małych kuchniach i aneksach kuchennych.

Zlewy jednokomorowe - kiedy to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę?
Zlewy jednokomorowe - kiedy to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę?
Euro RTV

Zlewozmywaki jednokomorowe — czy to dobry wybór?

Zlewozmywak jednokomorowy to jeden z kilku dostępnych na rynku rozwiązań. Oprócz modeli z jedną komorą, można wybrać modele półtorakomorowe (z drugą, zdecydowanie mniejszą komorą) oraz bardzo niegdyś popularne modele dwukomorowe. Zlewy jednokomorowe niewątpliwie w ostatnim czasie zaczęły się cieszyć bardzo dużą popularnością. Jednokomorowy zlewozmywak umieścić można bowiem właściwie w każdej kuchni, pozwala on oszczędzić miejsce robocze, co w wielu przypadkach nie jest bez znaczenia. Zlewy jednokomorowe dobrze się prezentuje, nie zabierają wiele miejsca, spełniając jednocześnie swoją podstawową funkcję. Co ważne, występują w wielu rozmiarach, co ułatwia dopasowanie ich do potrzeb konkretnej kuchni. Mają także różne kształty, możliwe jest rozbudowanie ich o specjalny ociekacz, co czyni zlewozmywak kuchenny jeszcze bardziej funkcjonalnym. 

Gdzie sprawdzi się zlewozmywak jednokomorowy?

Zlew jednokomorowy to niewątpliwie idealny wybór do małej kuchni lub aneksu kuchennego. Jeśli w przestrzeni liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni i blatu roboczego, jednokomorowe zlewy kuchenne to najlepsze możliwe rozwiązanie. Taki zlew możesz dopasować nawet to szafki narożnej. Gdy liczy się estetyka i jednoczesna oszczędność miejsca, zlewozmywak granitowy jednokomorowy to doskonałe rozwiązanie. 

Modele, które posiadają jedną komorę, stają się jednak coraz bardziej popularne nie tylko w naprawdę małych kuchniach. Wszystkim, którzy zlew wykorzystują jedynie do opłukiwania naczyń, czyszczenia warzyw czy mięsa, natomiast do zmywania mają zmywarkę, proponujemy modele z jedną komorą. Jeśli masz trochę miejsca, możesz zlewozmywak wybrać nieco bardziej rozbudowany, na przykład z ociekaczem. Druga komora w większości przypadków kuchni wyposażonych w zmywarkę zdaje się jednak niepotrzebna. O zlewie z drugą komorą w swojej kuchni możesz pomyśleć, jeśli masz sporą rodzinę, naprawdę często gotujesz i ta druga komora sprawdza się jako wsparcie przy wstępnej obróbce produktów. W dużej kuchni równie dobrze możesz jednak postawić na zlew jednokomorowy, jeśli tylko taki uznasz za wygodny i spełniający twoje potrzeby. 

Zlew kuchenny jednokomorowy — na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na montaż zlewozmywaka, koniecznie zwróć uwagę na dostępne na rynku modele. Przede wszystkim zastanów się, jaki kształt i głębokość zlewu cię interesują. Tutaj możliwości jest całkiem sporo. Warto to zawsze uzgodnić z pozostałymi elementami projektu. Jeśli decydujesz się na zlew jednokomorowy, ale z ociekaczem, zastanów się, czy ten ostatni ma być po lewej, czy prawej stronie. Dostępne są także zlewy, które wyposażone są w niewielkie ociekacze po obu stronach zlewu. Wybór między tymi rozwiązaniami to kwestia twojej wygody, przyzwyczajeń, ale i możliwości, jakie daje ułożenie ciągu kuchennego. Dużą popularnością cieszą się również zlewy, które dają możliwość montażu dozownika lub młynka do odpadów. Plusem będzie także  korek automatyczny. Dobrze, aby wybór zlewozmywaka uwzględniał dostępność wszystkich tych możliwości, ułatwień, rozwiązań montażowych. Nie musisz oczywiście od razu wybierać najbardziej nowoczesnego modelu, natomiast często konkretne rozwiązania pozwalają pozbyć się problemów w organizacji blatu kuchennego, więc warto przyjrzeć się dostępnym na ryku modelom. 

Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe — jakie jeszcze rodzaje są dostępne na rynku?

W ofercie sklepu z wyposażeniem kuchennym znaleźć możesz niewątpliwie bardzo różne modele zlewozmywaków jednokomorowych. Różnią się one często kolorem, jak i materiałem, z którego są wykonane. Do wyboru masz metalowy, kremowy, biały, jak i czarny zlew. Wiele zależy od tego, na jaki materiał się zdecydujesz. Warto wziąć pod uwagę zarówno właściwości konkretnego materiału, jak i model pasujący do projektowanej przez ciebie aranżacji. Warto wybrać zlew, którego materiał zagwarantuje odporność na:

 • powstawanie plam,
 • przebarwienia,
 • zarysowania,
 • promieniowanie ultrafioletowe,
 • uderzenia,
 • wysokie temperatury,
 • gwałtowne zmiany temperatur.
   

Dobrze, aby wyróżniała go higieniczna i gładka powierzchnia oraz wykorzystanie technologii hamującej rozwój bakterii i drobnoustrojów. Najczęściej obecnie spotykane zlewozmywaki wykonane są ze stali nierdzewnej, emaliowane oraz z kompozytów granitowych. Swoich zwolenników mają także modele ceramiczne. Najtańsze, a co za tym idzie, najbardziej popularne są modele ze stali, które zapewniają także wysoki poziom higieny. Przepięknie wyglądają syntetyczne granity, które są także najtrwalsze, pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbasz. Dobrze prezentują się także modele ceramiczne, które nie wymagają tak zaawansowanej pielęgnacji jak granit. Dostępne są najczęściej w wersji białej, brązowej lub czarnej.

  Więcej o:

Skomentuj:

Zlewy jednokomorowe - kiedy to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę?