Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Znamy laureatów konkursu Dobry Wzór 2017. Wśród nagrodzonych Vox Meble i Maja Ganszyniec

red.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagrodził najlepsze produkty i usługi tytułem Dobry Wzór 2017. Jury konkursu wybrało laureatów ze 114 finalistów.

Konkurs Dobry Wzór jest organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 1993 roku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i pracownie, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów IWP, jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Laureatów wyłania jury, w skład którego wchodzą praktycy, krytycy i teoretycy designu, ale też przedstawiciele uczelni i różnych instytucji, m.in. Ministerstwa Rozwoju, co wynika z multidyscyplinarnego charakteru konkursu. W tym roku jury tworzyło aż 17 osób. Ich zadaniem było wyłonienie najlepiej zaprojektowanych rzeczy

Jury przyznało 24 nagrody główne Dobry Wzór 2017 w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. A także pięć nagród specjalnych, w tym za Wzór Roku, Produkt Roku i dla Designera Roku.

Polskie produkty coraz lepiej projektowane

Wśród nagrodzonych znalazły się: serwis porcelanowy do kawy i herbaty CZAJ marki ZACZYN projektu Grynasz Studio, krzesło RM 56 WOOD od marki Vzór, kolekcja ubrań i akcesoriów HOBBY od Pan tu nie stał. Natomiast najważniejsze wyróżnienie, Wzór Roku 2017, otrzymała kolekcja mebli Nature marki Vox, która została zaprojektowana przez Tabanda. Więcej o kolekcji możesz przeczytać w artykule: Meble Vox z nową kolekcją zaprojektowaną przez grupę Tabanda

W uzasadnieniu możemy przeczytać:

Kolekcja Nature powstała w wyniku współpracy polskich projektantów i polskiego przedsiębiorcy i jest wynikiem modelowo przeprowadzonego procesu projektowego. Doskonały projekt wzorniczy wpisujący się w najnowsze światowe trendy uzupełnia staranne wykonanie z użyciem naturalnego dębowego drewna. Równocześnie jest to produkt adekwatny do portfeli polskich konsumentów.

Najlepsza projektantka

Designerem Roku 2017 została Maja Ganszyniec. Urodzona na Śląsku projektantka jest absolwentką wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art oraz krakowskiej ASP. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie(m.in. Atelier Mendini). Od 2014 prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktu. Na koncie ma współpracę z IKEA , Comforty, Leroy Merlin, Amica, Marbet, Mothercare, Orange, Dupont, Camper czy PayPass.

Znamy jej doskonałe kanapy z Comforty, fotele z ofery Marbetu, Black Red White czy znane i doceniane na całym świecie kolekcje dla globalnego potentata IKEA. Umiejąca się odnaleźć na wystawie w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie, Londynie – gdzie zdobywa międzynarodowe nagrody, ale i w ciężkiej, codziennej pracy projektowej. Zawsze skromna, ale umiejąca bronić swojego zadania, chwalona za umiejętność współpracy i konsekwentne dążenie do celu

- uzasadniło jury.

Nagrody Dobry Wzór są równocześnie znakiem, jakim producent może oznaczyć produkt na półce sklepowej. Wspierają one polskie marki i budują ich siłę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Znamy laureatów konkursu Dobry Wzór 2017. Wśród nagrodzonych Vox Meble i Maja Ganszyniec