Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

37,5 m kw., dla 2 osób: niewygodna kawalerka

Red.

Już niedługo zamieszkam w kawalerce na parterze, z tarasem i ogrodem za oknami. Niestety, pokój jest tylko jeden; zastanawiam się, czy udałoby się wydzielić w mieszkaniu niewielką choćby sypialnię. Zależy mi też na tym, żeby nie stracić ładnego widoku, chciałabym móc go oglądać z części wypoczynkowej. Będziemy tu mieszkać we dwoje, w sypialni jest więc potrzebne duże łóżko. Zastanawiam się również, gdzie zmieścić dużą szafę. Natalia

Rozwiązanie 1: za suwanymi drzwiami

Justyna Burdow-Gołoś

Do SYPIALNI wchodzi się z części wypoczynkowej przez suwane drzwi. Takie usytuowanie wejścia do nowo wydzielonego pokoju pozwoliło zaaranżować aneks kuchenny w narożniku przy łazience. Po drugiej stronie drzwi znajduje się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Stojący w tym miejscu odbiornik jest dobrze widoczny z ustawionej naprzeciwko narożnej kanapy.

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; urządzenia AGD (lodówka, kuchenka oraz zlewozmywak) są przedzielone wąskimi odcinkami blatu roboczego. Umowną granicę między KUCHNIĄ a strefą wypoczynkową wyznacza wąski blat, który zastępuje tradycyjny stół (do posiłku mogą tu wygodnie usiąść co najmniej trzy osoby).

PRZEDPOKÓJ został nieco powiększony kosztem części dziennej, dzięki czemu udało się w nim zmieścić więcej szaf (jedna jest płytsza, by nie przeszkadzała w otwieraniu drzwi do pokoju). ŁAZIENKA ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Zaplanowałam w niej wannę (160 x 70 cm), umywalkę, sedes oraz - w wydzielonej ścianką wnęce przy drzwiach - otwieraną od góry pralkę (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: przepastne szafy

Krzysztof Radzanowski

Część główna SYPIALNI, z dostępnym z dwóch stron dużym łóżkiem z szafkami nocnymi, znajduje się w głębi pomieszczenia. W pobliżu wejścia usytuowałem szafy, a pomiędzy nimi - blat, który zależnie od potrzeb może pełnić funkcję kącika do pracy albo toaletki.

Przestrzeń dzienna została umownie podzielona na trzy aneksy. Aneks kuchenny z zabudową w kształcie litery L usytuowałem w narożniku na lewo od wejścia. Na środku wnętrza jest kącik jadalny z okrągłym stołem, a w głębi, przy oknach wychodzących na taras - kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem, stolikiem kawowym i szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny.

ŁAZIENKA, nieco zmniejszona na korzyść przedpokoju, zyskała w zamian wnękę na płytką pralkę (60 x 45 cm) wygospodarowaną z przestrzeni sypialni. W pomieszczeniu tym jest również wygodna narożna kabina prysznicowa (model 120 x 80 cm), sedes i umywalka.
    Więcej o:

Skomentuj:

37,5 m kw., dla 2 osób: niewygodna kawalerka