Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

72 m kw., dla 3 osób: potrzebna garderoba

Red.

Niedługo wprowadzimy się do nowego mieszkania. Zanim to nastąpi, chcielibyśmy co nieco w nim zmienić. Nie zależy nam na dwóch łazienkach, dlatego w jednej z nich planujemy urządzić garderobę. Oprócz pokoju dziennego jest nam potrzebna sypialnia oraz pokój dla ośmioletniej córki. Jak przebudować mieszkanie, by było wygodne i sprawiało wrażenie przestronnego? Możemy jeszcze zmienić układ ścian działowych. Grzegorz z Katowic

Rozwiązanie 1: cztery pokoje

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Do najmniejszego pokoju wchodzi się teraz z części dziennej przez dwuczęściowe przesuwane drzwi ze szkła. Stoi w nim między innymi rozkładana kanapa i biurko, może więc pełnić funkcję zarówno GABINETU, jak i pokoju gościnnego. Strefa dzienna dzieli się na dwa aneksy: wypoczynkowy i kuchenno-jadalny. Umowną granicę między nimi wyznacza bok narożnej kanapy.

Po drugiej stronie mieszkania urządziłam SYPIALNIE. Wąski pokój przeznaczony dla córki nieco poszerzyłam kosztem sypialni rodziców, dzięki czemu obydwa pomieszczenia mają lepsze proporcje. W państwa pokoju oprócz łóżka mieści się duża szafa i komoda z toaletką (przy oknie).

W ŁAZIENCE z dużym oknem zaplanowałam i wannę (160 x 80 cm), i kabinę prysznicową (80 x 90 cm). Obudowa stelaża podwieszonego sedesu została przedłużona - w ten sposób powstała długa półka, sięgająca aż za umywalkę.

Rozwiązanie 2: z dwoma schowkami

Michał Grzelak

Jedna z garderób powstała w miejscu małej łazienki, druga - tam gdzie był najmniejszy pokój. Dziewczynka, dorastając, z pewnością doceni taki schowek na swoje ubrania. Do obu SYPIALNI wchodzi się z małego korytarzyka.

Ciąg roboczy w otwartej KUCHNI ma kształt litery U. Odcinek blatu od strony kąta wypoczynkowego służy jako barek i stolik śniadaniowy. Sąsiaduje z nim kąt jadalny z dużym prostokątnym stołem. Wnękowa zabudowa w skośnej ścianie łazienki zależnie od potrzeb może pełnić funkcję kredensu albo domowej biblioteczki.

W ŁAZIENCE, w narożniku, zaprojektowałem kabinę prysznicową o nieregularnym kształcie (bez standardowego brodzika - z odpływem zainstalowanym w podłodze). Podwieszony sedes jest przesłonięty ścianką, przy której stoi pralka (60 x 60 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

72 m kw., dla 3 osób: potrzebna garderoba