Termomodernizacja kluczem do energooszczędności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W Polsce jest bardzo dużo domów, które wymagają kompleksowej termomodernizacji w ramach naszej redakcyjnej akcji "Termomodernizacja kluczem do energooszczędności". Radzimy, jak ją przeprowadzić, by zapewnić sobie tanie i ekologiczne ciepło we własnym domu oraz z jakich programów skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

Patronem honorowym akcji jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

 

 • Na rzecz komfortu i oszczędności

  Na rzecz komfortu i oszczędności

  Wysokie ceny źródeł energii, przekładające się na wyższe rachunki, skłaniają do szukania energooszczędnych rozwiązań nie tylko podczas budowy, lecz także termomodernizacji domu. Starając się o ograniczenie wydatków za prąd, gaz czy węgiel, sporą uwagę zwraca się na ocieplenie ścian i dachu. Jeśli przy okazji remontu znajdujące się w nich okna nie zostaną wymienione na nowe i odpowiednio osłonięte, mogą przyczynić się do przegrzewania wnętrz podczas upałów. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia zmniejszenia zużycia prądu latem, gdy chcąc obniżyć temperaturę w nagrzanych pomieszczeniach, korzystamy z klimatyzacji czy wentylatorów.

 • Wymiana dachu

  Wymiana pokrycia dachu

  Poprawę bilansu energetycznego domu można uzyskać, inwestując w dach – w panele fotowoltaiczne lub po prostu remont połączony z wymianą pokrycia i okien połaciowych oraz ociepleniem połaci. Takie działania długofalowo przyniosą spore oszczędności i poprawią nam cieplne warunki w domu.

 • Docieplenie dachu

  Docieplenie dachu

  Remont dachu należy rozpatrywać w kontekście modernizacji całego domu. Jest to złożone i trudne przedsięwzięcie. Choć wydawałoby się, że obejmuje tylko demontaż zniszczonych materiałów i wykonanie go od nowa, to robót jest jednak znacznie więcej.

 • Płytki Cedral renowacja domu w Linden

  Ocieplenie i wykończenie elewacji

  Wciąż wiele jest domów jednorodzinnych, zwłaszcza wybudowanych w latach 60., 70. i 80., których utrzymanie kosztuje bardzo dużo. To skutek tego, że są one słabo ocieplone i ogrzewane przestarzałymi sposobami. Zachęcamy do tego, żeby to jak najszybciej zmienić.

 • Wymiana stolarki otworowej

  Wymiana stolarki otworowej

  W Polsce jest bardzo dużo domów, które wymagają kompleksowej termomodernizacji. Wraz z naszymi Partnerami radzimy, jak ją przeprowadzić, by zapewnić sobie tanie i ekologiczne ciepło we własnym domu oraz z jakich programów skorzystać, aby uzyskać dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

 • Stan domów w Polsce. Potrzeba termomodernizacji

  Stan domów w Polsce. Potrzeba termomodernizacji

  Termomodernizacja to poprawienie cech technicznych budynku, a w efekcie zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło potrzebne do ogrzewania i związanych z tym kosztów. Umożliwia także poprawę warunków użytkowania pomieszczeń, a do tego budynek uzyskuje nowy, estetyczny wygląd.