Temat miesiąca

 • Płyta fundamentowa pozwala posadawiać budynki na gruntach o słabej nośności. Dzięki niej zyskujemy nie tylko fundament, ale także podłogę pierwszej kondygnacji domu

  Płyta fundamentowa - cena, warstwy, ocieplenie

  Alternatywą dla tradycyjnych fundamentów jest płyta. Dzięki jej wykonaniu znacznie łatwiej jest odizolować termicznie dom od gruntu. Płyta fundamentowa jest jedyną konstrukcją, która w sposób najbardziej kompleksowy ogranicza do minimum mostki termiczne w obrębie fundamentów. Nie trzeba tutaj budować podłogi na gruncie – jak przy zwykłych fundamentach. Dobrze wybetonowana i równa płyta jest już gotowa na klejenie na niej posadzki.

 • Ławy ziemne przygotowuje się ręcznie lub z użyciem małej koparki

  Żelbetowe ławy fundamentowe

  Najpopularniejszym posadowieniem budynków jednorodzinnych w Polsce są żelbetowe ławy fundamentowe. Przy prostych warunkach gruntowo-wodnych tego rodzaju fundamenty zawsze się sprawdzają. Zapewniają bowiem bezpieczne przeniesienie obciążeń i ciężaru budynku na grunt oraz dobrze przejmują ewentualne niewielkie odkształcenia podłoża.

 • Tradycyjne fundamenty pod budynki jednorodzinne mają najczęściej postać betonowych lub żelbetowych ław oraz ścian murowanych z bloczków betonowych

  Jak wykonać ciepłe i szczelne fundamenty?

  Solidne fundamenty domu to podstawa jego prawidłowego funkcjonowania przez długie lata. Podczas budowy warto zadbać o ich odpowiednią izolację, która zabezpieczy mury przed przemarzaniem i zawilgoceniem, a w konsekwencji przed pojawianiem się pleśni.

 • .

  FUNDAMENTY: Ocieplenie fundamentów - Jaki rodzaj styropianu wybrać i jak poprawnie wykonać ?

  Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła, które przenika do gruntu. Ich betonowa konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku na styku podłogi i ściany. W budynkach o złej izolacji cieplnej lub jej braku w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie pleśń. Prace budowlane związane z wykonaniem ocieplenia fundamentów powinny być bardzo rzetelni zrobione, gdyż ewentualne poprawki mogą okazać się niemożliwe lub bardzo drogie w wykonaniu.