Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - restauracja Althaus w Gdyni

Redakcja

Bawarski styl w nowoczesnym wydaniu.

Althaus to bawarska restauracja mieszcząca się w samym sercu Gdyni, przy ulicy Świętojańskiej. Jej wnętrze jest dziełem architektów z sopockiej pracowni architektonicznej PB Studio we współpracy z Filipem Kozarskim.

Restauracja serwuje dania tradycyjnej kuchni bawarskiej. Nie mogło tu zabraknąć golonki, prosiaka pieczonego w całości, sznycla wiedeńskiego czy sałatki ziemniaczanej. Do tego obowiązkowo kufel pszenicznego piwa. Wszystko to wersji nowoczesnej.

Klimat Bawarii subtelnie wydobyto poprzez zastosowanie materiałów nawiązujących do tradycyjnej produkcji piwa. Nie dziwie więc wybór złocistego koloru dębu, ciemnej butelkowej zieleni oraz miedzi. W każdej z sal panuje nieco inna atmosfera.

fot. restauracjaalthaus.pl

Na dole rzucają się w oczy czarno-białe i brązowo-białe krowie skóry, którymi obite są loże i krzesła. Świetnie pasują  do nich deski dębowe, olejowane lub emaliowane na kolor biały. Centralnym punktem górnej części restauracji jest duży bar i stół kelnerski wyłożony panelowaniem w butelkowym kolorze.

Na półkach wyeksponowano niemieckie wina i książki kucharskie. Obsługa krążąca między stolikami, ubrana jest w tradycyjne bawarskie stroje.

Althaus, jest jedyną restauracją w Polsce, która została zakwalifikowana do finału prestiżowego konkursu Restaurant & Bar Design Awards 2013. Jury nie ocenia kuchni, pod uwagę bierze wyłącznie wnętrza lokali.

Restauracja Althaus

ul. Świętojańska 81 Gdynia

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - restauracja Althaus w Gdyni