Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ale lokale 2013 - ZET Cafe w Łodzi

Redakcja

Symbioza pracy i relaksu oraz książki i kawy.

ZET Cafe to kawiarnia i księgarnia dlatego istotnym elementem przestrzeni lokalu są bardzo dyskretne, ale efektowne witryny, na których prezentowane są książki, płyty i inne przedmioty. Część wnętrza zawsze tworzy kilkadziesiąt okładek rożnych wydawnictw. Ważnym elementem przestrzeni są także drewniane regały z używanymi książkami.

Drugim istotnym elementem, które w sposób determinujący wpłynął na kształt kawiarni jest lokalizacja na terenie PWSFTViT na ulicy Targowej 61/63 w Łodzi. W ciągu roku akademickiego znaczną część klientów w porannych i popołudniowych godzinach stanowią studenci. Projektując wnętrze należało uwzględnić komfort pracy studentów jak i funkcję typowo relaksacyjną jaką ma spełniać każda kawiarnia. Po przekroczeniu progu wyraźnie widać w projekcie lokalu obie formy przestrzenne. W całym lokalu dominuje kolor bieli i jasnej szarości co sprzyja koncentracji i wyciszeniu. W lokalu świadomie nie występuje dużo ozdobników, które mogłyby rozpraszać, przeszkadzać w odpoczynku, czy uniemożliwiać skupienie się.

fot. ZET Cafe

Po prawej stronie znajduje się część roboczo nazywana "użyteczną". Usytuowano tu 4 co najmniej 4-osobowe stoły. Wysokość stołów zapewnia komfort pracy z komputerem, książką i w grupie. Nad każdym ze stołów znajduje się lampa, która nie wydziela ciepła co sprzyja komfortowi pracy. Na wprost wejścia usytuowany jest niewielki bar. Został on tak zaprojektowany by jego największą atrakcją były sprzedawane produkty. Również w tej części lokalu wzdłuż półokrągłej  sofy (o długości ok. 10 metrów) znajduje się 6 jednoosobowych stolików. Układ ten umożliwia indywidualną pracę w większej grupie, jak i możliwość rozmowy w bezpośrednim sąsiedztwie.

W drugiej części typowo relaksacyjnej należy zwrócić uwagę na dużą ilość okien. W 1/2 przestrzeni część ta jest przeszklona. Dzięki temu można podziwiać otoczenie, ale i światło dziennie przez długą część dnia oświetla wnętrze. W tej części dominują rozłożyste sofy, niskie stoliki i okazała konstrukcja oświetleniowa.

ZET Cafe

ul. Targowa 61/63 Łódź

Skomentuj:

Ale lokale 2013 - ZET Cafe w Łodzi