Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Beton: fakty i mity

sponsorowany

Architektoniczny beton zyskuje coraz większą popularność i wchodzi z wielkim potencjałem na rynek materiałów, wnętrz i elewacji. Ten niezwykły produkt posiada grono zwolenników, ale budzi również kontrowersje. Ma wiele twarzy - postrzegany jako surowy i chłodny, obrósł licznymi mitami, które warto zweryfikować.

Beton - fakty i mity
Beton - fakty i mity
Homsa

 1. Mit: Beton nie jest materiałem uniwersalnym

Nie jest prawdą, że beton architektoniczny posiada ograniczone zastosowanie. Nudna, szara powierzchnia kojarząca się ze szkolnym boiskiem odchodzi w niepamięć! Współcześni architekci oraz projektanci wnętrz wykorzystują go w szerokiej gamie produktów.

  •  Nadaje się jako dekoracja na ściany, estetyczna elewacja, wytrzymały podjazd, taras, schody lub chodnik.
  • Przybiera wymyślne kształty w postaci donic, kominków i cokołów.
  • Z powodzeniem sprawdza się w łazience na wannach, brodzikach oraz umywalkach (luxum.pl/umywalki-z-betonu-architektonicznego/).

Co więcej, wizualnie świetnie łączy się z cegłą, drewnem czy spiekiem kwarcowym. W kuchni elegancko uzupełniają go granitowe blaty, a do łazienki proponujemy nowoczesne połączenie z kompozytami, np. Corianem (luxum.pl/materialy_pl/).

2. Mit: Beton jest za ciężki i mało dekoracyjny

Nadal odnosisz nieprzyjemne wrażenie, że kupując wyposażenie z betonu zafundujesz sobie nieporęczny monolit? Zobacz urzekające, delikatne aranżacje i przekonaj się sam/a, jak niesamowite efekty można uzyskać dzięki płytom betonowym. Dostępność w różnych kolorach oraz fakturach oznacza nieskrępowane zastosowanie we wnętrzach:

  • nowoczesnych
  • nowojorskich
  • skandynawskich/ nordic
  • minimalistycznych
  • industrialnych
  • retro, np. inspirowanych art deco
  • a nawet modern glamour.

Dziś z ultralekkiego betonu tworzone są nawet lampy…

3. Fakt: Odpowiednio dobrany beton wytrzymuje od 3,5 do nawet 25 t

Odpowiednio zbrojone płyty betonowe o grubości 5 cm pasują doskonale na powierzchnie mocno eksploatowane przez ruch kołowy, takie jak podjazdy czy parkingi. Najlepsza dla betonu klasa ścieralności zabezpiecza je przed przedwczesnymi uszkodzeniami. Co więcej, zastosowana na nich unikalna fabryczna powłoka LAMIGUARD chroni płyty przed najczęściej występującymi plamami. Do wyboru możliwe są płyty przystosowane do intensywnego ruchu pieszego i kołowego do 3,5 t lub nawet do 25 t.

4. Mit: Nie jest to w pełni bezpieczny i czysty materiał

Trudno nie brać pod uwagę typowych dla pozostałości włókien szklanych podrażnień skóry oraz oczu. Jak wykazały badania, wdychanie zapylonego nimi powietrza może powodować infekcje bakteryjne i mikrouszkodzenia spojówek, a nawet działać kancerogennie. Z tego względu naturalny beton bez sztucznych włókien Luxum jest jednym z lepszych wyborów, nawet jeśli w mieszkaniu mamy osoby z alergią, astmą czy dzieci. Ze względu na brak włókien szklanych ani polipropylenowych, nie ma szkodliwych skutków ubocznych wywoływanych przez ich pyły.

5. Mit: Beton jest nieprzyjazny w użytkowaniu, pyli itd.

Warto skonfrontować te skojarzenia rodem z placu budowy z rzeczywistością. Paradoksalnie, jakościowy beton to nic innego niż bardzo czysty materiał, łatwy w eksploatacji i utrzymaniu. W odróżnieniu od nietrwałych tworzyw, plastiku czy drewna, nie wymaga częstej konserwacji przy użyciu wysokospecjalistycznych środków. Dla pełnego komfortu i długoletniości użytkowania polecamy impregnat hydrofobowy Luxum, który znacząco likwiduje zjawisko osiadania kurzu i ułatwia utrzymanie powierzchni betonowej w czystości. Pomaga uniknąć wysokich nakładów finansowych na naprawy i uciążliwe uzupełnienia.

6. Fakt: Beton jest materiałem luksusowym

Niejednorodność wyglądu, dysproporcje w kolorze oraz zróżnicowane wżery charakterystyczne dla jednej konkretnej płyty gwarantują, że każdy produkt jest jedyny w swoim rodzaju, dedykowany. Naturalny beton Creative Concrete to wymagający materiał nie dla każdego, ręcznie tworzony na zamówienie w Polsce. Współcześnie beton zrobi bogate, prestiżowe wnętrza w minimalistycznym duchu, gdzie nie ma mowy o efekcie ,,niedokończenia” czy powrocie do brutalizmu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Beton: fakty i mity