Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biokominek - aranżacje, wygląd, wkład. Jak działa biokominek?

ES

Biokominki stanowią alternatywę dla typowych kominków opalanych drewnem. Do ich działania nie jest potrzebna żadna instalacja, dlatego można je stosować w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz.

Biokominek wolno stojący
Biokominek stanowi ciekawy element aranżacji wnętrza i tworzy przytulny nastrój
Shutterstock.com

Jak działa biokominek?

Biokominki to nowoczesne urządzenia, które nie wymagają odprowadzania spalin, dzięki czemu można je stosować w pomieszczeniach bez przewodów kominowych – spalane paliwo nie wydziela dymu, ani innych szkodliwych dla naszego organizmu substancji. Przenośne urządzenie składające się z paleniska i obudowy można szybko zamontować w salonie, sypialni lub innym pomieszczeniu. Biokominek opalany jest biopaliwem, które jest produkowane na bazie alkoholu etylowego, czyli etanolu. Paliwo to nazywane może być bioetanolem. Istnieją dwa rodzaje biopaliw do kominków. Jednym z rodzajów takich biopaliw jest paliwo w postaci płynnej, kolejnym - paliwo w postaci żelowej. Kominek na biopaliwo żelowe opalany jest gotowymi wkładami, może też posiadać specjalne palenisko. Wkłady te mają odpowiednią porcję żelu, która zwykle umieszczana jest w puszce. Palenisko natomiast uzupełnia się specjalnym płynem zżelowanym. Kominek na biopaliwo płynne zaopatrzony jest z kolei w palenisko. Jest ono zamontowane na stałe i należy je regularnie uzupełniać płynnym biopaliwem. W trakcie spalania kominek na bioetanol nie wydziela dymu ani zapachu. Mamy jednak możliwość użycia różnego rodzaju dodatkowych środków wytwarzających przyjemne zapachy. Używane do zasilania kominków biopaliwo jest produktem ekologicznym i nie wpływa negatywnie ani na ludzki organizm, ani na środowisko naturalne.

Biokominek wolno stojący
Biokominek nie wymaga podłączenia żadnych instalacji, dlatego można go ustawić w każdym pomieszczeniu
Planika Fires

Rodzaje biokominków

Największą popularnością cieszą się biokominki wolno stojące, które można ustawić w dowolnym miejscu. Innym rozwiązaniem jest biokominek wiszący, inaczej ścienny lub naścienny. Biokominek wiszący służy do zawieszenia na ścianie, co sprawdzi się w wielu aranżacjach. Dostępne są też biokominki w formie mebla, czasem rónież w postaci modułowej. Tego typu biokominek występuje zazwyczaj jako stolik kawowy lub stolik jadalniany. Dosyć często wybierany jest także biokominek portalowy. Może on do złudzenia przypominać typowy kominek opalany drewnem. Jego podobieństwo do klasycznego kominka polega na tym, że jest on najczęściej wbudowywany w ścianę.

Biokominek modułowy
Modułowy biokominek można dowolnie komponować, co daje różne możliwości aranżacyjne; może on pełnić funkcję np. stolika
Horus
Biokominek wbudowany
Ten stylowy biokominek w oryginalnej obudowie oddziela strefy we wnętrzu
Planika Fires
Biokominek portalowy
Biokominek portalowy przypomina tradycyjny kominek
Shutterstock.com

Biokominek w salonie

Biokominki mają atrakcyjny, zróżnicowany design, dzięki czemu dobierzemy je do każdego wnętrza. W sprzedaży dostępne są różne modele – m.in. biokominki z dekoracyjną oprawą ze stali nierdzewnej lub stali lakierowanej proszkowo, które stanowią ciekawą oprawę dla płomieni czy biokominki szklane, w których ogień można podziwiać z każdej strony. Jeśli chcemy, aby biokominek wyglądem przypominał tradycyjny kominek w salonie, można wybrać urządzenie z dekoracyjną konsolą i elementami przypominającymi polana drewna.

Biokominek wolno stojący
Biokominki oferowane są w wielu ciekawych kształtach, można je z łatwością dobrać do stylu wnętrza
Shutterstock.com
Biokominek wbudowany
Wizja ognia nadaje dodaje wnętrzu klimatu
Shutterstock.com

Biokominek na zewnątrz

Biokominki zaprojektowane specjalnie na zewnątrz nie stwarzają zagrożenia zaprószenia ognia, a ich konstrukcja nie pozwala na przewrócenie się, czy wylanie paliwa. Nie tylko tworzą niepowtarzalny klimat, dając delikatne światło, lecz także grzeją. Często formą przypominają ciekawe, wolno stojące ozdoby. Można przy ich wykorzystaniu dowolnie aranżować przestrzeń, a na zimę przenieść do pomieszczenia.

Biokominek na tarasie
Elegancki kształt i delikatna konstrukcja tego biokominka wpiszą się w każdą aranżację tarasu
Kratki.pl
Biokominek na tarasie
Wbudowany w stolik kawowy, łatwy do przenoszenia i ustawienia w dowolnym miejscu
Planika Fires
Biokominek na zewnątrz
Wieża ze szkła i stali jest piękną oprawą dla płonącego ognia
Spartherm
Biokominek na zewnątrz
Inspirowany malarstwem Gustava Klimta biokominek ze stali kortenowej
Planika Fires
    Więcej o:

Skomentuj:

Biokominek - aranżacje, wygląd, wkład. Jak działa biokominek?