Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biurko Ikea: dla ucznia, do gabinetu, dla rodzeństwa

Redakcja

Biurko Ikea możemy dopasować do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Szwedzki producent mebli ma w swojej ofercie zarówno modele minimalistyczne, o prostych bryłach, jak i bardziej dekoracyjne i stylizowane. Biurko Ikea może stanowić uzupełnienie nawet dość surowej estetyki industrialnej. W tej znane sieciówce znajdą coś dla siebie osoby poszukujące biurek narożnych oraz takich, przy których mogą usiąść dwie osoby. Co jeszcze warto wiedzieć na temat biurek Ikea?

biurko ikea
Biurko Ikea Malm
IKEA

Biurko Ikea

Dlaczego biurko Ikea cieszy się tak dużą popularnością? Przede wszystkim wiele oferowanych przez markę modeli należy do większych kolekcji, w których znajdziemy również komody, szafy czy łóżka, zatem możemy kupić cały komplet do jednego wnętrza, utrzymany w jednej linii wzorniczej. Poza tym, większość oferty szwedzkiego producenta jest stale dostępna, zatem nie ma problemu z wymianą mebla na nowy, kiedy stary na przykład ulegnie zniszczeniu. Biurko Ikea nie jest drogie, a fakt, że jest sprzedawane w paczkach, do samodzielnego montażu, sprawia, że łatwiej jest je przewieźć po zakupie do domu własnym samochodem osobowym. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy zamówić transport w domu lub mieszkania, o ile mieszkamy w strefie objętej ofertą dowozu. Producent oferuje też oddzielnie sprzedawane blaty robocze i nogi oraz podstawy do stołów, dzięki czemu możemy samodzielnie stworzyć biurko Ikea zamiast kupować gotowy model.

Zobacz: Biurko do pracy w małym mieszkaniu. 20 propozycji >>

Biurko narożne Ikea

Biurko narożne Ikea sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do zagospodarowania narożnik pomieszczenia. Warto zatem rozważyć taki zakup, kiedy urządzamy niewielki gabinet, pokój ucznia lub potrzebujemy wydzielić kąt do pracy w sypialni lub nawet salonie. Biurko narożne Ikea bez problemu dopasujemy do nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji, jak i do klasycznej czy utrzymanej w stylu skandynawskim. Do pracy przy laptopie wystarczy sam blat (o odpowiednim kształcie) i podstaw, ale jeśli będziemy potrzebowali również miejsca do przechowywania materiałów biurowych, notatek lub kilku książek czy zeszytów, sprawdzi się biurko narożne Ikea z nadstawką.

Jeśli planujecie kupić biurko narożne Ikea, zwróćcie uwagę na następujące modele:

 • MICKE - w kolorach białym lub "czarnobrąz",
 • BEKANT - blat: biały, linoleum niebieski, okleina dębowa bejcowana na biało, okleina jesionowa bejcowana na czarno; podstawa biała lub czarna,
 • BRUSALI - w kolorze brązowym.

Zobacz także: Jak brzmiałyby nazwy produktów IKEA po śląsku? >>

Białe biurko Ikea

Białe biurko Ikea będzie dobrym wyborem do pokoju dziecka, który zwykle jest urządzony w jasnych, często wręcz pastelowych, kolorach. Meble utrzymane w bieli optycznie wydają się być lżejsze i delikatniejsze niż ciemne, dlatego nawet w niewielkim pomieszczeniu nie stworzą przytłaczającego wrażenia. Białe biurko Ikea idealnie sprawdzi się w małym pokoju również ze względu na rozmiar - niektóre modele mają blat o głębokości nie 60, a 50 cm. Ponadto jeśli wybierzemy białe biurko Ikea o szerokości nie większej niż 100 cm, uda się je zmieścić tam, gdzie większość dostępnych na rynku modeli nie ma szans się zmieścić. Biel czyni je ponadto odpowiednimi do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, tak popularnym w naszym kraju od kilku lat.

Jeśli planujecie kupić białe biurko Ikea, zwróćcie uwagę na następujące modele:

 • HAUGA - metalowa podstawa, blat z trzech stron zabezpieczony rantem;, dzięki czemu z biurka nic nie spadnie;
 • MICKE - może być male, z jedną szufladą pod blatem; narożne z nadstawką; podwójne, z dwiema szufladami pod blatem;
 • MALM - może być z szafką i szufladą; bez szuflad i szafki; z wysuwanym panelem pod blatem;
 • EJLER - z szafką z boku i wysuwanym blatem na klawiaturą komputerową pod blatem roboczym;
 • BRUSALI - z półkami z boku pod blatem;
 • BESTÅ BURS - symetryczne, na metalowej podstawie, z dwiema płytkimi szufladami pod blatem;
 • ALEX - na metalowej podstawie, z dwiema płytkimi szufladami pod blatem;
 • HEMNES - z litego drewna, szuflady pod blatem wyposażone w czarne gałki meblowe, idealny model do wnętrza w stylu skandynawskim; zamiast szuflad mogą być z jednej strony szafka, a z drugiej dwie głębokie szuflady;
 • SMÅGÖRA - idealne biurko Ikea do pokoju dziecka, które dopiero zaczyna naukę.

Zobacz: Stare wzory mebli IKEA osiągają zawrotne ceny na aukcjach >>

Lampka na biurko Ikea

Biurko do pracy to nie wszystko - niezbędna jest również oświetlenie. Lampka na biurko Ikea może być jego prawdziwą ozdobą - szczególnie, jeśli wybierzemy:

 • model FORSÅ w białym, czarnym lub srebrnym kolorze - idealne do wnętrz industrialnych i skandynawskich;
 • model HÅRTE - minimalistyczna forma, lampę można zasilać przez port USB komputera lub ze zwykłego gniazdka;
 • model TERTIAL - mocowana na docisk na brzegu biurka, z możliwością regulowania ustawienia ramienia lampy i kąta padania światła; warta polecenia przy wykonywaniu rysunków technicznych na desce kreślarskiej;
 • model RANARP - przeguby malowane na złoty kolor, który elegancko komponuje się z bielą lub czernią, w zależności od tego, którą wersję wybierzemy;
 • model BAROMETER - lampka na biurko Ikea w modnym kolorze mosiądzu.

Zobacz: DIY: biurko z palety >>

lampka na biurko ikea
Lampka na biurko Ikea: RANARP i FORSÅ
Ikea
lampka na biurko ikea
Lampka na biurko Ikea: TERTIAL i HÅRTE
Ikea

Biurko Ikea: dla rodzeństwa

Kiedy mamy dwoje dzieci, które zajmują jeden pokój, możemy mieć też problem z wygospodarowaniem miejsca do nauki. Każda z pociech powinna dostać swój własny kąt do pracy, z krzesłem, lampką i miejscem na materiały papiernicze, a coraz częściej również komputer. Biurko Ikea sprawdzi się i w takiej sytuacji - szwedzki producent ma w ofercie modele dwuosobowe, przy których dzieci będę mogły pracować jednocześnie. Inna opcja to wykorzystanie jednego w wielu dostępnych w sieciówce blatów - i osadzeniu go na nogach lub kontenerkach. Każdy z wymienionych elementów dobieramy oddzielnie, dzięki czemu tworzymy swoje własne biurko Ikea - również pod względem kolorystyki, ponieważ poszczególne części mogą mieć różne kolory.

Jeśli planujecie kupić biurko Ikea dla rodzeństwa, zwróćcie uwagę na następujące modele:

 • MICKE - w minimalistycznym stylu, z dwiema płytkimi szufladami pod blatem; w kolorze biały lub "czarnobrąz";
 • LAGKAPTEN / ALEX - kompozycja długiego blatu, dwóch kontenerków z szufladkami i nogi umieszczonej centralnie pod blatem, która zapewnia stabilną konstrukcję całości.

Zobacz: Pokój ucznia. Aranżacje >>

  Więcej o:

Skomentuj:

Biurko Ikea: dla ucznia, do gabinetu, dla rodzeństwa