Domy szkieletowe

 • domy szkieletowe domy kanadyjskie domy drewniane dom szkieletowy dom drewniany

  Czym są i jak powstają domy szkieletowe?

  Domy szkieletowe nie mają w Polsce dobrzej opinii. Wciąż jeszcze kojarzą się z tym, że szybko się nagrzewają i równie szybko wychładzają. Tymczasem technologia ta jest już tak zaawansowana, że w takiej konstrukcji można zbudować dom pasywny.

 • Domy szkieletowe stalowe

  Domy szkieletowe stalowe

  Domy szkieletowe stalowe są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce dopiero małymi krokami stają się popularne. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wykonania błyskawicznej budowy.

 • kanadyjczyk po 20 latach

  Kanadyjczyk po 20 latach, czyli nasz drewniany dom szkieletowy

  Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień. Nucąc tak do melodii z serialu "Czterdziestolatek", dziwię się, że mój dom szkieletowy ma już tyle lat. I zaskakuje mnie też, że wybory podjęte w czasie jego budowy w większości okazały się trafne.

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Drewniany dom w stylu szkieletowym

  Choć sprawdziliśmy, czy firma zatrudniona przez nas do budowy ma doświadczenie, dokonaliśmy złego wyboru. Właściciele firmy prowadzili zbyt wiele inwestycji i nie byli w stanie ani znaleźć dostatecznej liczby fachowych pracowników, ani ich kontrolować.

 • dom szkieletowy

  Dom szkieletowy. Dom w stylu angielskim na Mazowszu

  To dom pełen niespodzianek. Angielski, choć stoi na mazowieckiej ziemi. Szkieletowy, choć wygląda na murowany. I trochę jak z bajki, choć umeblowany klasycznymi meblami.

 • Dom szkieletowy
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Dom w amerykańskim stylu

  Kilka lat temu powróciliśmy do kraju po dwudziestopięcioletnim pobycie w USA. Chcieliśmy, by nowy polski dom w niczym nie ustępował naszym amerykańskim siedzibom, a wręcz przeciwnie - był lepszy. I udało się.

 • elewacje na sucho, sucha elewacja

  Elewacja na dom szkieletowy

  Z wykończeniem ścian kanadyjczyka nie wolno zwlekać - powinno się to zrobić zaraz po jego wybudowaniu. Decyzję o wyborze materiału trzeba więc podjąć jak najwcześniej.