Tynki i sucha zabudowa

  • Do dekoracyjnego wykańczania ścian można użyć mas, tynków i farb ? albo stosując je oddzielnie, albo dowolnie łącząc

    Dekoracyjne wykończenie ścian wewnętrznych

    Dobrze dobraną barwą farby możemy zmieniać klimat otaczającej nas przestrzeni. Niektórym jednak sama farba nie wystarczy. Chcą mieć ściany pokryte specjalnymi produktami dekoracyjnymi, które nadają całości niepowtarzalny charakter.

  • 12.09.2007 WARSZAWA - CZTERY KATY - USUWANIE DZIURY W SCIANIE CZTERY KATY FOT. ALBERT ZAWADA / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 11 (193) - 11 2007

    Jak naprawić uszkodzone płyty gipsowo-kartonowe

    Takie uszkodzenia nie są częste, ale wgniecenia zdarzają się na przykład, gdy niezbyt uważnie wnosimy meble czy inne elementy wyposażenia. Dziury natomiast bywają utrapieniem dziecięcych pokoi.

  • tynk na elewacji

    Odbiór prac budowlanych - tynki zewnętrzne

    Tynki to najpopularniejszy sposób wykończenia elewacji; tradycyjne, cementowo-wapienne wykonuje się u nas już od stu lat, cienkowarstwowe - od ponad czterdziestu. Do ich poprawnego ułożenia potrzebni są nie tylko doświadczeni fachowcy, ale i... dobra pogoda.

  • fot. Grzegorz Otwinowski

    Tynk na ociepleniu z wełny mineralnej

    Zamierzam ocieplić mój nowo budowany dom wełną mineralną, a elewacje wykończyć tynkiem cienkowarstwowym. Jaki rodzaj tynku powinienem wybrać? Czy prace można zacząć wczesną wiosną? Co należy zrobić najpierw: pokryć dach mojego domu czy ocieplić jego ściany? Roman G., Wołomin

  • Dekoral Fashion Włoskie Impresje - akrylowa farba dekoracyjna, tworzy na pomalowanych ścianach złotą, srebrną lub antyczną poświatę oraz świetlne refleksy

    Masy, tynki i farby dekoracyjne - efekty specjalne na ścianach

    W sklepach jest coraz więcej farb i tynków do dekoracyjnego wykańczania ścian

  • Przykładowe rozwiązanie mocowania elewacji z desek do ocieplonej ściany (przy cokole)

    Jak mocować deski na ocieplonych elewacjach

    Drewno - naturalny i odnawialny surowiec - jest sprawdzonym od stuleci materiałem budowlanym. Nowoczesne technologie umożliwiają jego stosowanie zgodnie z wymogami racjonalnego budowania, umiejętnie łącząc zalety systemów ociepleniowych z efektownym wyglądem drewnianych elewacji.

  • Korek

    Korek ma przyjemną w dotyku powierzchnię i nie przyciąga kurzu, dlatego poleca się go do mieszkań alergików.

  • Ceramika

    Ceramika - nienasiąkliwa, odporna na zabrudzenia i wysoką temperaturę, a także na działanie detergentów i ścieranie. Jednym słowem praktyczna i trwała, dlatego wydaje się najbardziej oczywistym wyborem, kiedy trzeba zdecydować o wykończeniu ścian w kuchni.

  • Laminaty

    Laminaty są to płyty wiórowe pokryte jednokolorowym lub barwnym nadrukiem (zwykle imitującym drewno, kamień lub płytki ceramiczne). Wyglądają podobnie jak płyty, z których wykonuje się blaty, ale są od nich cieńsze - zwykle mają 8 lub 10 mm. Ich powierzchnia może być wykończona w różny sposób - gładka, matowa, z fakturą.

  • Drewno

    Zwolennikom naturalnych materiałów można polecić panele lub tafle drewniane - pod warunkiem jednak, że przed ułożeniem zostaną one starannie zaimpregnowane.

  • Szkło

    Płyty szklane - matowe, wzorzyste, kolorowe lub z nadrukiem sitodrukowym - mają grubość około 6 mm. Nie tylko chronią ścianę przed zachlapaniem i zarysowaniem. Przezroczyste pozwalają też wyeksponować powierzchnię ściany (np. stary mur ceglany), matowe są jedynie tłem, a kolorowe lub z nadrukiem wyróżniają wybraną część kuchni.

  • Tynki gipsowe - na sucho czy na mokro

    Tynki gipsowe praktycznie zastąpiły tradycyjne, cementowo-wapienne. Są od nich gładsze, układa się je łatwiej i szybciej, a na dodatek... nie kosztują wiele więcej.

  • Wykończenie ścian - malowanki, wyklejanki, nakładanki

    Oprócz zwykłego malowania ścian na jednolity kolor, można zdecydować się na ozdobienie ich nakładaną na mokro masą ze strzępków bawełny, wzorami nanoszonymi za pomocą szablonu czy oryginalnymi naklejkami.

  • 13.07.2004 WARSZAWA METAMORFOZA , PO ZMIANIE , MIESZKANIE PO METAMORFOZIE , STYLIZACJA MAGDA BOROWIAK DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 9 (155) - 9.2004

    Gotowe tynki wewnętrzne na ściany

    Kiedyś tynki, tak jak beton, przygotowywało się na placu budowy. Teraz dla dobra wykonawców, inwestorów i... samych tynków przygotowuje się je w wytwórni i dostarcza na budowę w workach.

  • Płyty gipsowo-kartonowe - fantazyjnie z płyt

    Z płyt gipsowo-kartonowych można wykonać nie tylko ściany działowe o nieregularnych kształtach i nietypowych funkcjach, ale także dekoracyjne półki i oryginalne meble.

  • Ściana z pustaków szklanych może dzielić i zdobić, nie może jednak pełnić funkcji nośnych, a więc nie należy na niej opierać żadnych elementów konstrukcyjnych.

    Pustaki szklane

    Nie możemy się zdecydować, czy w naszym nowym domu połączyć jadalnię z kuchnią, czy też je jednak jakoś rozdzielić. Ze względu na oświetlenie, zbudujemy chyba ścianę z pustaków szklanych, która pomieszczenia rozdzieli, ale będzie przepuszczać światło. Jak się ją stawia?

  • Tapety

    W kuchni sprawdzają się tylko tapety odporne na częste mycie i szorowanie.

  • Blacha

    Element wystroju kuchni awangardowych. Nadaje wnętrzu kuchennemu sterylny charakter, ale powierzchnie nią wykończone wymagają codziennego, uciążliwego czyszczenia - widać na niej nawet ślady pozostawiane przez wodę z kranu.

  • Obudowa instalacji płytami gipsowo-kartonowymi

    Rury na wierzchu już całkiem wyszły z mody. Ale nie zawsze trzeba na nie kuć bruzdy w ścianach. Często łatwiej i taniej zasłonić je płytami gipsowo-kartonowymi.

  • Suche tynki na różne podłoża

    Tynki z płyt gipsowo-kartonowych nie opóźniają innych robót na budowie, bo używa się do nich znikomych ilości ?mokrych? materiałów.