Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać wykonawcę stanu surowego do: POROTHERMU - ze świadectwem

Janusz Ositek, firma WIENERBERGER - producent materiałów w systemie Porotherm

Porotherm Wienerberger
Porotherm Wienerberger
Fot. Wienerberger
Zastanówmy się, co kryje się pod pojęciem "dobra ekipa murarska". Zapewne będzie to ekipa mająca doświadczenie i fachową wiedzę. Te zasadnicze przymioty, stanowiące o zdolnościach danej ekipy do dobrego wykonania domu, muszą być jednak uzupełnione starannością oraz terminowością. Różne traktowanie tej staranności sprawia, że w jednym domu pękają ściany czy przecieka dach, a w innym nie. O ile doświadczenie i fachowość ekipy murarskiej w znacznej mierze mogą zostać dopilnowane lub uzupełnione przez dobrego kierownika budowy, o tyle staranność i terminowość to już cechy wybitnie związane z samą ekipą. Warto o tym pamiętać, wybierając wykonawcę.

Inwestorzy często pytają, czy ekipa murarska, która nigdy wcześniej z Porothermu nie murowała, potrafi budować w tej technologii? Otóż w porównaniu z tradycyjnymi cegłami i pustakami ceramicznymi wznoszenie ścian w systemie Porotherm nie tylko nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności murarskich, ale znacznie tę pracę ułatwia - chociażby dlatego, że pustaki Porotherm mają nowoczesne połączenie na pióro i wpust i nie wymagają stosowania zaprawy w spoinach pionowych, cechuje je też duża precyzja wymiarowa. Cechy te sprawiają, że doświadczeni murarze zwykli mawiać, iż Porotherm sam wymusza równą płaszczyznę ściany. Jednocześnie stosuje się zwykłe spoiny poziome grubości 8-15 mm (nominalnie 12), nie jest więc konieczna duża precyzja wykonawstwa, wymagana na przykład w systemach, w których spoiwem jest klej.

Oczywiście dla wszystkich, którzy tego potrzebują, firma Wienerberger na terenie całego kraju przeprowadza instruktaże techniczne na budowach - wystarczy tylko zadzwonić do właściwego dla danego regionu doradcy technicznego.

Przeprowadzamy także szkolenia techniczne, po których uczestnicy otrzymują imienne Świadectwa ukończenia "Budowania w systemie Porotherm". Jeśli spotkają Państwo wykonawcę mającego takie Świadectwo, który jednocześnie jest właścicielem firmy i najważniejszym murarzem w ekipie, będą to podstawy do pozytywnej oceny fachowości firmy wykonawczej.

Nasza firma zaleca powierzanie robót firmom z rekomendacją. W obecnej sytuacji rynkowej takiej firmy trzeba szukać z minimum półrocznym wyprzedzeniem. Szukając ekipy w ostatniej chwili, sami skazujemy się na przypadkowość, a w konsekwencji - na marną jakość prac na naszej budowie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać wykonawcę stanu surowego do: POROTHERMU - ze świadectwem