Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sposoby na domową rekreację

architekt Ewa Knaflewska

Współczesne technologie umożliwiają dziś stworzenie w domu niemal pełnego centrum rozrywkowo-relaksacyjnego. Czemu więc z tego nie skorzystać? Sauna, basen czy stół bilardowy mają jednak swoje wymagania.

Dla jednych odpoczynkiem będzie kąpiel w pełnej piany i zapachów wannie. Inni, by zapomnieć o codziennych kłopotach i poprawić kondycję fizyczną, przebiegną lub przejadą kilometry na domowych przyrządach do ćwiczeń. Jeszcze inni zasiądą w fotelu i zatopią się w dźwiękach muzyki. Część z nas koić będzie zmęczone oczy widokiem zieleni i zapachem ziół w zimowym ogrodzie, a część odda się modelarstwu lub malowaniu... A wszystko po to, by jak najdłużej zachować sprawność, kondycję, witalność; słowem - ochotę i siłę do życia.

Urządzenie w domu zaplecza sportowo-rekreacyjnego to tylko pozornie jedynie kwestia posiadania środków finansowych na zakup odpowiednich urządzeń: sauny, bieżni, bilardu, basenu czy kina domowego. Choć dziś rzeczywiście nie brakuje na rynku urządzeń dostosowanych do warunków jednorodzinnego budynku i są one finansowo znacznie dostępniejsze niż jeszcze przed kilku laty, problem polega także na wyznaczeniu im odpowiedniego miejsca w przestrzeni domu. Wszak by mogły dobrze służyć użytkownikom, muszą być z jednej strony łatwo dostępne, z drugiej zaś dostatecznie odizolowane od przestrzeni o odmiennych zadaniach - tak by nie przeszkadzały żyć pozostałym mieszkańcom. Nie da się bowiem spokojnie odpoczywać w pokoju kąpielowym, pod którym stoi kolejka domowników potrzebujących pilnie skorzystać z innych urządzeń sanitarnych, czy biegać na bieżni, gdy tuż obok ktoś próbuje zasnąć.

Przeczytaj propozycje zaaranżowania różnych form rekreacji, które można mieć w domu

Domowa rekreacja w kontakcie z wodą

Domowa siłownia czyli odpoczynek w ruchu

Rekreacja umysłu: kino domowe, bilard i inne umilacze"

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

    Więcej o:

Skomentuj:

Sposoby na domową rekreację