Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zanim przyjmiesz projekt, spytaj architekta:

(Red.)

plany domu,rzuty domu
Rzut parteru. Projekt domu "Aston" parterowego z poddaszem, z katalogu projektów Lipińscy Domy
Rys. Lipińscy Domy
- Czy uwzględnił w projekcie wszystkie obowiązujące na danym terenie ograniczenia formalne, jak spadek dachu, liczba kondygnacji czy odległość domu od linii rozgraniczającej?

- Jak dopasował projekt do miejsca, w którym ma stanąć dom i jak wyjaśnia rozkład pomieszczeń oraz ich zorientowanie względem stron świata i ulicy?

- Czy pokoje są ustawne, tzn. czy w pomieszczeniach dadzą się ustawić wszystkie podstawowe meble, takie jak szafy, stół, komplet wypoczynkowy, zestaw mebli kuchennych lub wieszak w szatni?

- Czy nigdzie nie ma w domu zbyt wąskich przejść albo miejsc, gdzie będą się o siebie obijać drzwi?

- Czy hol nie zajmuje w domu więcej miejsca niż salon razem z jadalnią i kuchnią? (Chyba, że takie było uzgodnione przez obie strony założenie.)

- Czy dom dobrze połączono z ogrodem, a widoki są - przynajmniej z pomieszczeń reprezentacyjnych - w miarę ładne i rozległe?

- Czy suchą nogą da się dotrzeć z garażu do sieni, co pozwoli nam bez kłopotu przenieść zakupy z bagażnika do kuchni?

- Czy wszystkie elementy domu mieszczą się w standardach, czy też może na przykład strop o dużej rozpiętości czy niewymiarowe okna trzeba będzie zamawiać (co oznacza dodatkowe koszty)?

- Czy projektując dom, uwzględnił maksymalną kwotę, jaką możemy wydać na budowę i wykończenie?

- Jak ocenia swój projekt pod względem energooszczędności, od której zależeć będą koszty eksploatacji domu?

- Jakie są sugestie co do ogrodzenia budynku (tak by współgrało z jego architekturą) i czy zaproponowane rozwiązanie nie zrujnuje nam kieszeni?

- Czy przewidziano odpowiednią wentylację wszystkich pomieszczeń?

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Zanim przyjmiesz projekt, spytaj architekta: