Przerywasz prace na zimę? Ubezpiecz budowę
Większość firm ubezpieczeniowych oferuje polisy chroniące dom w czasie budowy. Cena takiej polisy zależy od wariantu, który wybierzemy.
Wyposażenie domu możemy ubezpieczyć dopiero wtedy, gdy budynek znajduje się już w końcowym stadium budowy, czyli jest pokryty dachem, ma okna i drzwi z zamontowanym zamkiem. Wtedy polisa będzie chronić dom wraz z jego wyposażeniem, a właściwie tymi jego elementami, które są na stałe przymocowane do domu (jak na przykład kocioł, umywalki, armatura, meble kuchenne). W tym wypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie nie tylko za ewentualne zniszczenia, ale również za kradzież z włamaniem.
Kupując polisę, nie warto zaniżać wartości domu, bo obniży to odszkodowanie za ewentualne zniszczenia.
Wartość nieruchomości należy uaktualniać na bieżąco. Z każdym kolejnym etapem budowy wartość domu zwiększa się, co powinno mieć odzwierciedlenie także w sumie ubezpieczeniowej, czyli górnej granicy odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Jeśli budowę domu zleciliśmy firmie, to powinna ona mieć ubezpieczenie swoich pracowników. Jeżeli na budowie pracują rodzina czy znajomi, to przed wypadkami na budowie mogą być chronieni ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. Natomiast polisa od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym będzie chronić właściciela domu, kiedy wypadek na budowie przytrafi się osobie trzeciej.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Ubezpieczenie domu - od wichury, powodzi...
Szybki i bezproblemowy remont podłogi w piwnicy
Przyjemnie na poddaszu
Ile worków wylewki na 10m2 jest potrzebne?
Zbrojenie schodów — jak je prawidłowo wykonać? Poradnik krok po kroku
Jak wykańczać narożniki odporne na uszkodzenia w systemach suchej zabudowy?
Bezawaryjna domowa instalacja – jak wybrać najlepsze zawory?
Prefabrykacja w praktyce