Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oblicówka

Opracowanie: Grażyna Rudolf, Wiesław Rudolf, Iwona Szczepaniak

Siding na elewacji
Siding na elewacji
Fot. www.yapininartisi.com
Okładzina elewacyjna służąca do wykańczania drewnianych domów szkieletowych oraz domów ocieplanych metodą lekką suchą (zamiast tynkować ocieplenie osłania się je okładziną mocowaną do rusztu). Często wykorzystuje się ją przy odnawianiu starych budynków ze zniszczonymi elewacjami. Przy montażu oblicówki nie wykonuje się prac mokrych, więc można go przeprowadzić nawet zimą.

Drewniana. Zwana też szalunkiem lub szalówką. Wykonuje się ją z desek struganych grubości 20 mm, które przed układaniem należy zabezpieczyć preparatem chroniącym przed owadami, korozją biologiczną oraz wilgocią. Nawet dobrze przygotowane deski wymagają odnawiania co kilka lat środkami zabezpieczająco-konserwującymi. Dlatego lepiej stosować je w wyższych partiach domu, a dolną część wykończyć materiałem niewrażliwym na wilgoć.

Winylowa. Zwana z angielskiego sidingiem. Jest trwała, lekka i łatwo ją utrzymać w czystości - wystarczy zmyć wodą. Podstawowymi elementami sidingu są panele szerokości 10-30 cm i długości 2,5-3,9 m o różnych kolorach, fakturach i kształtach (listwy startowe, maskujące, narożne, ozdobne, gzymsy oraz kształtki umożliwiające wykończenie detali architektonicznych).

Dachy domów z oblicówką drewnianą powinny mieć szeroki okap, który będzie ją chronił przed zacinającym deszczem.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Oblicówka