Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tynk na kominie

red.

 • Zastosowanie

  Do wszystkich rodzajów kominów. Tynki mogą być układane bezpośrednio na ściankach komina wymurowanych z cegieł lub pustaków (tradycyjne cementowe oraz cementowo-wapienne) albo na warstwie ocieplenia ze styropianu lub twardej wełny mineralnej (cienkowarstwowe).

 • Właściwości, kolory, wykończenie

  Otynkowanie komina to tani i łatwy sposób jego wykończenia, ale niestety niezbyt trwały, zwłaszcza jeśli ułoży się tynk tradycyjny. Taki tynk nie tylko dość szybko się brudzi, ale często już po krótkim okresie użytkowania pojawiają się na nim spękania. Jego trwałość można poprawić, malując go farbą elewacyjną, najlepiej silikonową.

  Najtrwalsze są cienkowarstwowe tynki silikonowe - odporne na wodę, rozwój grzybów i pleśni, a ponadto w pewnym stopniu zdolne do samoczyszczenia.

  Tynki akrylowe i silikatowe mają najbogatszą kolorystykę, ale te pierwsze szybko się brudzą, a drugie są mało odporne na zagrzybienie.

  Tynki mineralne oferowane są tylko w jasnych kolorach, a więc łatwo się brudzą, można je jednak pomalować farbą elewacyjną (tak, jak tynk tradycyjny), która dodatkowo poprawi ich właściwości.

  <li>Sposób wykończenia

  Ścianki komina tynkuje się podobnie jak ściany domu. Jeżeli układany jest tynk tradycyjny (grubości 1-3 cm), najpierw powinno się nałożyć warstwę podkładową, a dopiero na nią - warstwę wierzchnią, którą można zatrzeć na gładko lub nadać jej fakturę. Tynki cienkowarstwowe nakłada się cienką warstwą (około 1 mm) na zagruntowane podłoże - jest nim warstwa zaprawy z wtopioną siatką zbrojącą, którą dokładnie pokrywa się płyty termoizolacyjne.

  • Więcej o:

  Skomentuj:

  Tynk na kominie