Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Blacha na kominie

red.

 • Zastosowanie

  Blacha może być stosowana zarówno na kominach z przewodami wentylacyjnymi, jak i spalinowymi czy dymowymi, ale z jednym zastrzeżeniem: gdy przez komin będą odprowadzane spaliny zawierające podwyższoną ilość siarki (kotły na węgiel, koks, a nawet olej opałowy), możliwość wykonania pokrycia z blachy należy uzgodnić z jej producentem, ponieważ może być ono narażone na korozję lub przyspieszony, niekontrolowany proces patynowania.

 • Właściwości, kolory, wykończenie

  Do wykończenia kominów najlepsze będą blachy odporne na czynniki chemiczne:

  - stalowe ze specjalną powłoką, na przykład z puralu (cienkowarstwowa powłoka na bazie poliuretanu z dodatkiem poliamidu), albo z posypką ceramiczną lub mineralną z kwarcu lub łupka naturalnego;

  - tytanowo-cynkowe;

  - miedziane.

  Blachy stalowe mogą mieć różny kształt, kolory i wykończenie. Blachy tytanowo-cynkowe i miedziane mają naturalne kolory: szaro-grafitowy lub miedziany i patynują się wraz z upływem czasu. Można też od razu zamówić blachę z warstwą patyny. Tytanowo-cynkowe są tylko płaskie, miedziane - płaskie lub dachówkowe.

 • Sposób montażu

  Zależy od rodzaju pokrycia z blachy. Arkusze blachy profilowanej łączy się na zakład i mocuje do konstrukcji z łat drewnianych specjalnymi wkrętami z uszczelką, która po zamocowaniu wkręta ulega samowulkanizacji (skleja się z pokryciem). Blachy płaskie łączy się najczęściej na rąbki lub zwoje, które tworzy się przez zagięcie lub zawinięcie krawędzi obu łączonych elementów. Razem z krawędziami blachy zaginane lub zawijane są uchwyty (łapki lub żabki) służące do mocowania blachy do podłoża - deskowania lub płyt OSB. Na krawędziach komina wykonuje się obróbki z blachy płaskiej.

 • Skomentuj:

  Blacha na kominie