Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 03/2014

red.

W tym numerze: *Sekrety domu energooszczędnego; *Wszystko o blachodachówce; *Ile kosztuje rozbiórka domu; *Kotły kondensacyjne; *Odkurzacz centralny; *Bramy garażowe; *Więźba prefabrykowana. Z marcowym wydaniem dodatek specjalny Trendy 2014, czyli 26 najlepszych produktów do budowy domu!

miesięcznik Ładny Dom
Okładka miesięcznika Ładny Dom 03/2014
Fot. Hanna Długosz, Purmo Ruukki Polska, Shutterstock.com/T-Design, Viessmann
INSPIRACJE

Dom miesiąca. Góralszczyzna w dobrym stylu. 300-metrowy dom powstał w nietypowych warunkach - aby go wznieść trzy osoby zawarły spółkę. Zgodnie współpracując, zbudowały piękną wakacyjną siedzibę, obiekt cichej zazdrości.

Katalog projektów. Dom dla ciebie. Prezentujemy pięć gotowych projektów domów, podpowiadamy, jak wybrać i co zrobić, by dopasować projekt do naszej posesji.

Dom na miarę. Co stoi za starym domem. Nawet w miejscach chronionych przez konserwatora zabytków można przebudować dom tak, by budził zachwyt nie tylko mieszkańców, ale i fachowców.

Ciekawostki. O domach z historią, nietypowych rozwiązaniach, budowlanych eksperymentach i domach zależnych od słońca.

Rekomendacja. Dom ekologiczny. Projekt przygotowany z myślą o ludziach, którzy chcą mieć dom przyjazny środowisku, nowoczesny, energooszczędny i niedrogi.

Aktualności. Z rynku. Nowości budowlane i instalacyjne.

DOM W PRAKTYCE

Architektura. Zewnętrzny wizerunek domu, czyli kilka słów o opakowaniu. Budując dom próbujemy łączyć w jedno marzenia naszych bliskich. I wtedy wpadamy w pułapkę...

Architektura. Jak wygląda projekt domu energooszczędnego. Jaki wpływ na obniżenie zużycia energii w domu ma odpowiednie projektowanie.

Budowa. Ile kosztuje rozbiórka domu? Warto przeczytać, zanim po okazyjnej cenie kupimy działkę z malowniczą ruiną do rozbiórki.

Detal budowlany. Ławy i ściany fundamentowe. Jak poprawnie i bez błędów wykonać elementy posadowienia domu.

Budowa. Dobre okna z różnych materiałów. Jak wybrać ładne, funkcjonalne i energooszczędne okna.

Budowa. Wszystko o blachodachówce. Co warto wiedzieć o tym popularnym pokryciu dachowym.

Budowa. Gotowa więźba na dach. Zamówiona bezpośrednio u producenta drewniana konstrukcja dachu ma lepsze parametry niż ta wykonywana na budowie i szybciej się ją montuje.

Budowa. Tynk, płytki i drewno na ocieplonej elewacji. Trzy najpopularniejsze materiały wykończeniowe na ściany dwuwarstwowe.

Budowa. Mokre płyty obudowy poddasza. Jakie są najczęstsze przyczyny zawilgocenia płyt na skosach i jak takie szkody naprawiać.

Budowa. Izolacja starych fundamentów. Co robić, gdy izolacja przeciwwilgociowa została uszkodzona lub w czasie budowy w ogóle ją pominięto.

Instalacje. Kocioł kondensacyjny. Jak ustrzec się błędów przy wyborze i eksploatacji kotła kondensacyjnego.

Instalacje. Grzejniki nie tylko grzeją. Nowoczesne modele dają wnętrzom ciepło, bywają też efektowną dekoracją.

Instalacje. Inteligentny dom w praktyce. Jak działa i co potrafi domowa automatyka.

Wykończenie. Gres bez tajemnic. Czym różni się od zwykłych płytek i jakie są jego rodzaje.

Gorąca Linia. Prawo. Gdy jesteś współwłaścicielem. Rodzaje współwłasności i związane z tym prawa i obowiązki.

Gorąca Linia. Prawo. Naprawa tarasu. Kto ma zapłacić za uszkodzony taras w części wspólnej budynku.

Gorąca Linia. Remont starej podłogi z cegieł. Sposób naprawy zapadniętej podłogi z cegieł układanych bezpośrednio na gruncie.

Gorąca Linia. Remont. Mokro przy kabinie. Jak uszczelnić przeciekającą kabinę prysznicową i naprawić zawilgoconą ściankę z płyt g-k.

Gorąca Linia. Budowa. Szyba z folii na mroźną zimę. Czy cienka folia naklejona na ramy wystarczy, by przy oknie zrobiło się cieplej?

Gorąca Linia. Instalacje. Co zrobić z kondensatem. Bezpieczne odprowadzanie skroplin z kotła kondensacyjnego do kanalizacji.

WOKÓŁ DOMU

Prezentacja. Pasja z przypadku. O ogrodzie, w którym latem kwitnie życie towarzyskie właścicieli. Gdy powstawał - na zamówienie - nawet nie przypuszczali, że stanie się ich pasją.

Bramy garażowe. Jedna duża czy dwie małe? Która z nich bedzie wygodniejsza w dwustanowiskowym garażu.

Pielęgnacja. Cięcie przed wiosną. Czas, gdy rośliny są w okresie zimowego snu, to dobry moment na ich cięcie i formowanie.

Mała architektura. Uwaga, będzie dym! W czym i jak wędzić przysmaki własnej produkcji.

Instalacje. Rośliny pod kloszem. Proste sposoby na urządzenie ogrodowej cieplarni dla kwiatów i warzyw.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 03/2014