Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 1/2007

redakcja

Podbitka dachowa - wentylowana i w kolorze, klej do płytek, pierwsze na świecie okno aluminiowo-tworzywowe, oszczędne kotły, rynny do małych połaci, minibaterie kuchenne, ceramika jak stal, komfortowe drzwi harmonijkowe.

Encyklopedia budowlana

Pieniądze na dom

Transza, LIBOR, stopy procentowe, hipoteka, ubezpieczenie niskiego wkładu - kto chce budować dom na kredyt, powinien wszystkie te terminy, i wiele innych, mieć w małym palcu.

Stać Cię na dom

Nie czekając na realizację przez rząd mieszkaniowych obietnic, Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Świadczy o tym między innymi liczba uczestników drugiej edycji naszej Akcji: w ciągu niecałych dwóch miesięcy od jej rozpoczęcia jest ich już ponad dwa tysiące.

Wygodny nie tylko teraz »

Wystarczy się odważyć »

Spacerkiem do firmy »

W nowym domu

Święta na wsi

Wydawało się im, że rodzinna siedziba z prawdziwego zdarzenia musi być murowana. Sądzili, że tylko taki budynek może być solidny, ciepły. Jakże się mylili! Właśnie w drewnianym poczuli się naprawdę u siebie.

Przed decyzją

PROJEKTY

Współczesny na nowy rok

Jedną z największych trudności w planowaniu domu dla rodziny jest pogodzenie w jednej bryle oczekiwań wszystkich jego przyszłych mieszkańców. Warto je uzgodnić zawczasu.

ARCHITEKTURA

Plusy i minusy różnych domów

Piękny, funkcjonalny, dopasowany do potrzeb a także możliwości finansowych rodziny... po prostu wymarzony dom - jest zwykle wypadkową wielu świadomych decyzji i mniej lub bardziej sprzyjających okoliczności. I jednej ważnej reguły: domy idealne nie istnieją.

Na budowie

WENTYLACJA

Świeżo na poddaszu

Na najbardziej przytulnym poddaszu nie da się mieszkać, jeśli nie będzie w nim dobrej wentylacji. Powinno się o nią zadbać nawet w większym stopniu niż o wentylację pozostałych pomieszczeń.

ŚMIETNIK

Bądź modny: segreguj śmieci

Ekologia i konieczność dbania o czystość tego świata powoli przebijają się do powszechnej świadomości. Zwłaszcza, gdy można na tym zaoszczędzić. Czyli zarobić. I gdy na straży oczekiwanych zachowań stoi prawo.

ŚCIANY

Belki nad oknami

Tylko właściwie wykonane nadproża okienne oraz drzwiowe ochronią okna naszego domu przed odkształceniem, a ściany przed zarysowaniem.

SCHODY ZEWNĘTRZNE

Z betonu, kamienia i ceramiki

Schody zewnętrzne wiodące ku wejściu do domu lub na taras zwykle mają ledwie po kilka stopni. Trzeba je jednak starannie wykonać, by były wygodne i bezpieczne. Betonową konstrukcję wykańcza się najczęściej ceramiką lub kamieniem.

POKRYCIE DACHU

Gąsiory lądują na dachu

A dokładniej - na kalenicach i w narożnikach dachów. Osłaniają te miejsca przed wodą i śniegiem. Zazwyczaj są zrobione z tego samego materiału co pokrycie.

W domu

PRYSZNIC

Więcej niż słuchawka

Kąpiel jak w strugach deszczu czy orzeźwiający masaż wodny to luksusy, które możesz sobie zafundować we własnej łazience, instalując odpowiednie urządzenie nawet do istniejącej baterii, bez żadnych przeróbek instalacji.

OGRZEWANIE

Z oleju na gaz

Wysokie ceny oleju opałowego sprawiają, że coraz więcej właścicieli domów postanawia zrezygnować z ogrzewania olejowego. Nasi czytelnicy mają to już za sobą.

FARBY

Zdrowe dla dzieci

Coraz więcej dzieci cierpi na alergię. Mogą ją spowodować jedzenie, kosmetyki, pyłki roślin, ale także farby użyte do wykończenia wnętrz, w których przebywa dziecko.

PODDASZE

Zabudowa na wieszakach

Ocieplenie i wykończenie poddasza płytami g-k nie jest wprawdzie zbyt skomplikowane, ale wymaga użycia dobrych materiałów oraz starannego wykonawstwa. Pokazujemy kolejność działań krok po kroku.

WYKOŃCZENIE

Bezpiecznie na schodach

W domach jednorodzinnych nie trzeba stosować balustrad, jednak wygodniej i bezpieczniej je mieć. Zyskać na tym może również estetyka wnętrza, bo balustrada to najbardziej dekoracyjny element schodów.

Wokół domu

OGRÓD

Metamorfoza działki

Jak wygląda działka po budowie domu, każdy wie. Co zrobić, żeby nie czekać zbyt długo na porządne ścieżki i zieloną trawę w otoczeniu pięknych roślin?

Wąsko w szeregu

Bardzo niewdzięczny temat dla projektanta ogrodu: długa i wąska działka przy domu szeregowym. Jak zagospodarować taką parcelę?

Gorąca linia

Listy

Dymiący kominek

Szkło na ścianie w kuchni

Sposób na śnieg

Paragrafy i pieniądze

Darowizna » Darowizna

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Drzwi do różnych wnętrz

DOM DLA CIEBIE

KATALOG PROJEKTÓW

Co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 13 projektów ośmiu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 1/2007