Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 5/2008

red.

W majowym numerze: *Bezpieczna umowa z deweloperem, * Czy należy bać się kredytu hipotecznego, * Kiedy rolety chronią przed złodziejem, * Jedynie słuszna wentylacja z odzyskiem ciepła, * Stare grzejniki na nowe, * Drewno pod stopami, * NIe tylko na pilota - automatyka w budynku, * Naprawa różnych elewacji, * Okno dachowe plus kolektor, * Magazyny ciepłej wody, * Salon firmowy: 172 rekuperatory i klimatyzatory

NOWOŚCI

Ogrodowe podkłady kolejowe z betonu, bardzo wytrzymałe kotwy, szczelne dachy z blachy, generator ciągu kominowego, wentylatory jak obrazy.

MĄDRY BUDUJE LEPIEJ

Akcja z prawem budowlanym w tle

Już prawie dwa tysiące osób jest uczestnikami naszej Akcji. Wszyscy oni wiedzą, że obowiązujące wymagania energetyczne wobec domów są przestarzałe i nie odpowiadają obecnym realiom.

Historie prawdziwe

Mimo wszystko to jest to

Do naśladowania - droga do ich własnego domu nie była krótka - wiodła przez Wrocław, Danię i Warszawę. Wszystko nabrało przyspieszenia dopiero na etapie zakupu działki, dokonywanego jeszcze przed zakończeniem wszystkich czynności związanych z podziałem gruntu na posesje. Przyszli właściciele nieco wtedy zaryzykowali, ale dzięki temu wybrali dla siebie najlepszą działkę. Bohaterowie drugiego reportażu zdecydowali się na własny dom szybko i tak też postanowili go zbudować.

Instalacje

Jedynie słuszna wentylacja - w bardzo dobrze izolowanym domu z ciepłymi oknami brak instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to poważny błąd. Skuteczność działania wentylacji grawitacyjnej zależy bowiem od warunków atmosferycznych - zimą sprawuje się dobrze, ale latem najczęściej w ogóle przestaje działać.

WIZYTY

Przebudowa

Dyskretny urok starego domu - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stary zaniedbany dom na warszawskiej Ochocie odmłodniał i zyskał splendor. Jest to w równym stopniu zasługa inwestorów i projektantów. Ci pierwsi wyszukali tych drugich, znanych i cenionych w swoich środowiskach. Ci drudzy umieli w ciekawy sposób odpowiedzieć na wszystkie sugestie i potrzeby inwestorów.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Pod jednym dachem z dziadkami - życie trzypokoleniowej rodziny we wspólnym domu będzie tylko wtedy bezkonfliktowe, gdy budynek zostanie dobrze zaprojektowany. Podstawa sukcesu to umiejętne wydzielenie obszarów wspólnych i tych wymagających poszanowania odrębności mieszkańców.

ABC dobrego domu

Kuchnia na miarę potrzeb - trudno wyobrazić sobie bez niej dom. Jest tak ważna, że bywa nawet jego symbolem. Tym bardziej więc trzeba zawczasu określić jej miejsce oraz związki z innymi obszarami. To może przesądzić o sprawnym - lub nie - funkcjonowaniu całego domowego organizmu.

NA BUDOWIE

Dach

Okno plus kolektor - jeśli na etapie budowy domu zainstalujemy kolektory w pakiecie razem z oknami dachowymi, zyskamy same korzyści: estetyczne, wykonawcze i użytkowe.

Ocieplenie dachu

Cały czy do jętek - dach ocieplony tylko do jętek oznacza spore oszczędności w ogrzewaniu domu. Z kolei dzięki ociepleniu całego dachu powstaje praktyczny stryszek, do użytku przez okrągły rok.

Podłogi

Drewno pod stopami - kto chce mieć we własnym domu drewnianą podłogę, wcale nie musi już wybierać między tradycyjnym parkietem a deskami na legarach. Rynek oferuje dziś również inne możliwości. Jak się w tym rozeznać, a potem właściwie podłogę ułożyć i odpowiednio o nią dbać?

Instalacje

Magazyny ciepłej wody - komfort korzystania z ciepłej wody bez ograniczeń zapewni tylko odpowiednio dobrany zasobnik. Nie są z nim w stanie konkurować w tej mierze ani gazowe podgrzewacze przepływowe, ani kotły dwufunkcyjne.

W DOMU

Odnawianie elewacji

Tynkować, malować czy myć - wszystko zależy od tego, jak elewacja została wcześniej wykonana. Dobrze położony cienkowarstwowy tynk na ociepleniu - najpopularniejsze obecnie wykończenie domu - przetrwa całe lata. Na efekty fuszerki nie będziemy natomiast długo czekać.

Taras

Ruchome płytki - gdy na przydomowym tarasie pękną lub choćby zaczną się ruszać pojedyncze płytki, to znak, że należy szybko zabrać się za naprawę tarasu. Jeśli będziesz z tym zwlekał, czekają cię dwie wiadomości - nieuchronny remont będzie trudniejszy i zapłacisz za niego więcej pieniędzy.

Ogrzewanie

Stare grzejniki na nowe - gdy już pozbędziemy się starych okien i docieplimy cały dom, bez wahania zainstalujmy w nim nowoczesne grzejniki z bogatej oferty rynkowej - estetycznie wykonane, z możliwością rozmaitego podłączenia do instalacji i zmniejszające krążącą w rurach ilość wody do podgrzania.

Instalacje

Nie tylko na pilota - dzięki szybkiemu rozwojowi techniki inwestor stawiający współczesny dom może sobie zafundować już nie tylko pilota do otwierania bramy, ale cały inteligentny budynek, który będzie za niego dbał o wygodę i bezpieczeństwo mieszkańców.

Rolety

Chronią i bronią - będą świetnym uzupełnieniem systemu alarmowego chroniącego dom przed włamaniem. Poza tym zimą ograniczą straty ciepła, latem nie dopuszczą do rozgrzania pomieszczeń przez słońce, a przez cały rok odizolują wnętrza od hałasu i wścibskich oczu...

WOKÓŁ DOMU

Ogród

W cieniu wysokich drzew - zakładając ogród na leśnej działce, trzeba pokonać trudności związane ze specyficzną glebą i niedostatkiem nasłonecznienia. Mamy za to od razu dorosłe drzewa.

Schody

W górę i w dół - czasem nierówności na działce są na tyle duże, że nie sposób obejść się bez zbudowania schodów ogrodowych. Jak to zrobić?

GORĄCA LINIA

Trujące ogrzewanie

Dobre podłoże pod parkiet

Kominek z kolektorem

Okno w pokoju dziecka

PARAGRAFY I PIENIĄDZE

Umowy

Dom od dewelopera - przed oddaniem losu swojego przyszłego domu w ręce nie zawsze uczciwego dewelopera warto dokładnie przestudiować wszystkie warunki umowy.

Kredyty

Czy bać się kredytu? Nie wiemy, co czeka nas w życiu, ale dzięki zdrowemu rozsądkowi oraz możliwościom stwarzanym przez bank możemy zminimalizować ryzyko kłopotów ze spłatą kredytu.

SALON FIRMOWY ŁADNEGO DOMU

Rekuperatory i klimatyzatory

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów - co miesiąc nowe projekty domów

Prezentujemy 25 projektów z 9 pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

NUMER 5/2008