Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 11/2009

(red.)

W tym numerze: *Nowoczesne okna drewniane; *Ściany trójwarstwowe - rozrzutność czy roztropność?; *Nietypowe wanny - schowane w podłodze i stojące na środku; *Nowe pokrycie i ocieplenie na domu z płaskim dachem; *Parkiet jak deski i inne podłogi drewniane; *Automatyka do bram garażowych; *Zbieranie wody dookoła domu; *Bidety z bateriami; *Informator rynkowy - 132 kabiny prysznicowe

Ładny Dom, numer 11
Ładny Dom, numer 11
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Nowa rodzina okien, samoczyszcząca elewacja, drenaż wielozadaniowy, oszczędny prysznic, efektowna koza, granitowe grzejniki, łańcuch tnący.

Czwarta debata Akademii Budowlanej

Podczas kolejnej debaty, poświęconej wentylacji domów, nasi eksperci mówili o skutkach jej braku, o poprawianiu naturalnej i odzysku ciepła.

Historie prawdziwe

Tam, gdzie był sad Pod osłoną lasu Bohaterowie obu reportaży wznieśli domy na terenach "dziewiczych", bez mediów. Znacznie zwiększyło to koszty inwestycji, zwłaszcza że prąd czy gaz trzeba było ciągnąć samemu, bez współudziału sąsiadów. Część wydatków dało się jednak zrekompensować mądrymi oszczędnościami.

WIZYTY

W nowym domu

Praktyczny urok modernizmu - Ten styl domów jednorodzinnych powstał przed niemal stu laty, a wciąż uchodzi za nowoczesny. Świetnie sprawdził się w Polsce międzywojennej i od jakiegoś czasu powraca. Domy-pudełka wcale nie muszą straszyć!

Trudny detal

Gaj bambusowy w salonie - Wyrastające w salonie drzewko? Czemu nie, wystarczy tylko zrobić w posadzce kanał glebowy. Pokazujemy, jak się do tego zabrać.

PRZED DECYZJĄ

Projekty

Mała rezydencja - Posłużyć może do wygodnego mieszkania, godnego podejmowania gości, albo tylko ściągania zazdrosnych spojrzeń sąsiadów - każdemu wedle pragnień.

ABC dobrego domu

Dom na cztery strony świata - Czyli jak zaplanować kształt domu i jego usytuowanie, aby słońce i cień były zawsze naszymi sprzymierzeńcami?

NA BUDOWIE

Dach

Przed wilgocią: od góry i od dołu - Żeby dach nam nie zamakał i nie przemarzał, nie wystarczą dobre pokrycie z blachy lub dachówki plus paroizolacja. Musimy jeszcze zadbać o właściwie ułożenie folii wstępnego krycia.

Ściany zewnętrzne

Trzy w jednej Ściany trójwarstwowe to dobra inwestycja i spokój na lata - koszty ogrzewania stają się niewielkie, a o cyklicznych pracach renowacyjnych możemy prawie zapomnieć.

Bramy garażowe

Nowoczesność u wrót - Brzydka lub źle działająca brama garażowa może popsuć przyjemność z mieszkania w nawet najładniejszym domu. Na szczęście producenci coraz lepiej nas przed tym chronią.

Wanna

Na środku i w podłodze - Jeśli chcemy mieć wannę na środku pomieszczenia lub wpuszczoną w podłogę, musimy pomyśleć o tym już na etapie budowy, a najlepiej projektowania domu.

Bidet

Kucyk do mycia - Bidety coraz częściej pojawiają się w naszych łazienkach. Wbrew pozorom mogą jednak służyć nie tylko do higieny intymnej.

W DOMU

Okna drewniane

Tradycja w nowym wydaniu - Nieszczelne i paczące się okna drewniane odchodzą w siną dal. W obszernym materiale prezentujemy raport o ich stanie dzisiejszym. Zmieniło się właściwie wszystko.

Dach

Szczelny i ciepły, choć płaski - Stop przemarzającym i przeciekającym stropodachom! Dach płaski może być i funkcjonalny, i ładny. Wystarczy go tylko "odwrócić".

Parkiet

Deska i jej krewni - Mimo zmieniających się mód i technologii deski na podłodze mają się świetnie. Wymagają nieco opieki, ale... nie wszystkie.

Ogrzewanie

Zamknięte kotły - Gazowe kotły z zamkniętą komorą spalania pojawiły się na naszym rynku już dawno temu, a mimo to wciąż dla wielu inwestorów -są niczym nieodkryte lądy. Niesłusznie.

Podgrzewacze wody

Jeden duży czy trzy małe - Podłączenie elektrycznego podgrzewacza wody jest proste i nie wymaga spełnienia wielu wymogów bezpieczeństwa. Trzeba za to przemyśleć potrzeby domowników.

WOKÓŁ DOMU

Odwodnienia

Sucho przed garażem - I nie tylko tam, czyli jak najskuteczniej odprowadzić wodę z różnych miejsc wokół domu w bezpieczne miejsce, by dom był suchy, a po każdym deszczu nie trzeba było brodzić w kałużach wody.

Mała architektura

Grill, wędzarnia i piec do chleba - Właścicielom tej działki zamarzyło się coś więcej niż weekendowe kiełbaski na świeżym powietrzu. Stworzyli więc grill stacjonarny i wielofunkcyjny. Unikalny.

GORĄCA LINIA

Drzwi lewe czy prawe?

Kąpiel przy płytach

Ogrzewany balkon

Kocioł na pogodę

Dmuchanie kominem

PRAWO

Podatki

Ile z najmu dla fiskusa - Wynajęcie domu lub mieszkania to żywa gotówka. Ale spokojnie i bez euforii! Część z niej trzeba oddać do państwowej kasy.

INFORMATOR RYNKOWY

Loża ekspertów

Zaproszeni przez naszą redakcję fachowcy rozmawiają o rynku kabin prysznicowych.

Kabiny prysznicowe

Przegląd produktów

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja 17 projektów z 10 pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 11/2009