Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 3/2010

(red.)

W tym numerze: *ABC dobrego domu: ściany zewnętrzne; *Nowe okna dachowe - mniejsze straty ciepła; *Parasol, który grzeje; *Eksperci polecają: farby do łazienek i kuchni; *Kotły na paliwa stałe w instalacji zamkniętej; *Docieplanie ścian domu; *Wymiana bramy garażowej; *Podbitka okapu z drewna i pvc; *Czyste szyby w kabinach prysznicowych; *Modernizacja na miarę XXI wieku - pompa ciepła zamiast kotła na węgiel

Czasopismo Ładny Dom - numer marcowy
Czasopismo Ładny Dom - numer marcowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Płyty wiórowe, nowy system murowania, farby elewacyjne, drzwi wewnętrzne, wkład kominkowy, grzejnik dekoracyjny.

WIZYTY

Dom z wnętrzem

Warto podumać nad Wartą - Chcąc poprawić sobie komfort życia, przenieśli się z bloku do własnego domu. Ich radość jest tym większa, że za oknami wciąż mają malowniczy widok na dolinę rzeki.

Trudny detal

Na sucho i na mokro - Użycie drewna i klinkieru do wykończenia elewacji wymaga zastosowania dwóch różnych sposobów układania ocieplenia na ścianach.

Drogi do domu

Bez schodów lepiej

Dom na szóstkę

Remont droższy od budowy - Trzy różne drogi do własnego domu - prosto z życia naszych czytelników.

PRZED DECYZJĄ

Scenariusze domów

W cieniu wielkiego miasta - Dom w mieście to dobre rozwiązanie dla osób mocno zaangażowanych w pracę, ceniących kontakty z ludźmi, a jednocześnie chcących zachować anonimowość.

Projekty

Dom oszczędny, choć niekoniecznie mały - Współczesny dom powinien być nie tylko porządnie zbudowany, ale też funkcjonalny i energooszczędny. Dlatego dobry projekt bryły i układu wnętrz pomogą w ograniczeniu wydatków nawet na duży dom.

BUDOWA

Podbitka dachowa

Ładnie pod okapem - Podbitka okapu jest elementem wykończenia domu mającym wpływ na jego wygląd. Najpopularniejsze materiały do zabudowy okapu to drewno i PVC.

ABC dobrego domu

Ściany zewnętrzne - Decyzja, z czego je wymurować, jest dla wielu osób nie tylko pierwszą, ale i jedną z ważniejszych. Na co inwestor powinien zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Automatyka

Z testem na inteligencję - Dzisiejsze domy są wyposażone w taką ilość automatyki, że niektórzy mogliby się pokusić o nazwanie ich inteligentnymi.

Kotły na paliwa stałe

Układ zamknięty zamiast otwartego - Już od połowy 2009 roku kotły na węgiel, koks i drewno, podobnie jak gazowe czy olejowe, mogą być już montowane w zamkniętych układach grzewczych.

Kabiny prysznicowe

Czyste jak łza - Szklanych ścian kabiny prysznicowej nie trzeba ciągle czyścić. Można je kupić ze specjalną powłoką, na której woda nie zostawia śladów.

Z życia wzięte

Pomysł na prysznic - Proponujemy krótki przegląd nietypowo zaprojektowanych natrysków.

REMONT

Ściany

Kiedy i jak docieplać - Wymagania energooszczędności wobec domów rosną. Ocieplanym kilkanaście lat temu budynkom trudno im sprostać.

Farby do kuchni i łazienek

Odporne na parę - Zwykła farba nie przetrwa w warunkach, jakie panują w kuchni czy w łazience.

Bramy garażowe

Dość szurania po podjeździe - Nowa, czyli wygodniejsza i łatwiejsza w obsłudze brama garażowa ułatwia życie. Zwłaszcza, jeśli jest właściwie dobrana do długości podjazdu.

Ogrzewanie

Pompa zamiast kotła - Ogrzewanie bez wysokich rachunków? To kuszący pomysł, ale ile tak naprawdę kosztuje montaż i użytkowanie pompy ciepła?

Wentylacja mechaniczna

Żeby powietrze było czyste - Wymiana filtrów i czyszczenie rekuperatora pozwala zachować jego maksymalną sprawność i niezakłócony przepływ powietrza.

Stelaże

Sedes w kącie - Może być zamontowany na stelażu narożnym lub na standardowym, ale ze specjalnymi wspornikami.

WOKÓŁ DOMU

Ogród

Sprzątanie po zimie - Gdy śnieg stopnieje, czas zabrać się za usunięcie tego, co przykrywał od jesieni.

Promienniki ciepła

Pod ciepłym parasolem - Parasol grzewczy zasilany gazem z butli przyda się podczas spotkań na tarasie w chłodne jeszcze wiosenne wieczory.

GORĄCA LINIA

Zmiana planu

Podwyższanie standardu

Szyba na zimę

Sterowanie kotłem

PRAWO

Kupno-sprzedaż

Korzyści z umowy przedwstępnej - Gwarantuje niezmienność ceny nieruchomości, termin zawarcia umowy kupna-sprzedaży i sposób zapłaty.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja dwunastu projektów z dziewięciu pracowni architektonicznych.

Skomentuj:

Numer 3/2010