Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Numer 4/2010

(red.)

W tym numerze: *Lekkie i niedrogie pokrycia dachowe; *Solidna fasada z klinkieru i kamienia; *Trwałe podłogi z różnych płytek; *Zamiana starego kotła na nowy kondensacyjny; *Wybieramy drzwi wewnętrzne; *Wymiana okien bez błędów; *Jak wybudować dom na działce rolnej; *ABC dobrego domu: instalacja elektryczna

Miesięcznik "Ładny Dom" - numer kwietniowy
Miesięcznik "Ładny Dom" - numer kwietniowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Elewacja z klinkieru, bitumiczna płyta na dachy, ulepszony system rynnowy, ciepło z ziemi, wielofunkcyjne okno, turbokominki.

WIZYTY

Drogi do domu

Dopasowany do portfela

Powroty do siebie

Z zapasem ziemi - Trzy różne drogi do własnego domu - prosto z życia naszych czytelników.

Dom z wnętrzem

Podwarszawski z Krakowa - Żeby powstał ten dom, potrzebni byli nie tylko świetni architekci, ale i mądra współpraca między nimi a inwestorami.

PRZED DECYZJĄ

Scenariusze domów

Siedlisko, czyli dom na działce rolnej - Jeśli nie ma szans na przekształcenie działki rolnej w budowlaną, można dokupić ziemię i wznieść na niej siedlisko. Korzyścią może być nie tylko własny dom, ale i na przykład zyski z ciągnących do wiejskiego życia agroturystów.

Projekty

Dom na drugą połowę życia - Dla młodych duchem emerytura to nie koniec życia, ale początek nowego etapu. Może lepszego niż poprzednie? Najlepiej - w świeżo wybudowanym, dobrze dopasowanym do nowych potrzeb domu.

BUDOWA

Drzwi wewnętrzne

Tylko dobre skrzydła - Choć moda na otwarte wnętrza nie przemija, drzwi dzielące pomieszczenia nie tracą na popularności. W niektórych miejscach domu pozostają wręcz niezbędne.

Elewacje klinkierowe i kamienne

Solidna fasada - Elewacje kamienne i klinkierowe wyglądają efektowniej od tynkowanych, kojarzą się z tradycją i zasobnością gospodarstwa, a co najważniejsze - są bardzo trwałe i nie wymagają częstej konserwacji.

Nowoczesne okna dachowe

Ciepła woda z dachu - Kolektory słoneczne nie przepuszczają wprawdzie światła na poddasze, ale za to podgrzewają wodę, a czasem także wnętrza. Sprawdzają się nawet w naszym klimacie.

Pokrycia dachowe

Lekkie i niedrogie - Dla tych, którzy nie mogą wydać dużo pieniędzy na krycie dachu, rozwiązaniem mogą być pokrycia bitumiczne lub włóknocementowe.

ABC dobrego domu

Instalacja elektryczna - Domowa instalacja elektryczna pozornie zaczyna się w złączu. Jej prawdziwy początek leży jednak w głowach właścicieli, którzy muszą zawczasu dobrze określić swoje "prądowe" potrzeby i wyposażenie wnętrz, a następnie umiejętnie wybrać dobrego elektryka.

Kabiny z hydromasażem

Kiedy tanio znaczy drogo - Szczęście z okazyjnego zakupu taniej kabiny z hydromasażem przeważnie kończy się po niezbyt długim okresie eksploatacji, gdy na jaw wychodzi, na czym tak naprawdę zaoszczędziliśmy...

REMONT

Podłogi

Trwała podłoga z różnych płytek - Ceramiczne i kamienne - dobrze dobrane płytki pomogły wykreować niejedno efektowne wnętrze. Trwale i estetycznie.

Okna

Lepsza wymiana na lepsze - Nowe okna w miejsce starych to przede wszystkim inwestycja w zmniejszenie kosztów ogrzewania. Ale tylko wtedy, gdy prace przeprowadzi się fachowo.

Elewacje

Szybki sposób na elewację - Elewacja twojego domu "choruje" na zniszczony tynk, a brak czasu i pieniędzy na generalne odnawianie? Zasłoń ją nowym materiałem.

Orynnowanie

Rynny pod ciężarem zimy - Tegoroczna zima solidnie przeegzaminowała systemy rynnowe naszych domów. Teraz nadchodzi pora na naprawy i wymiany.

Ogrzewanie

Kondensacyjny zamiast starego gazowego - Warto pomyśleć o wymianie, bo kocioł kondensacyjny zużywa znacznie mniej gazu i jest bezpieczniejszy w działaniu. Będziemy więc płacić mniejsze rachunki i zyskamy spokój o zdrowie swoje i mieszkańców.

Baterie

Nowa do zlewozmywaka - Korzystamy z niej codziennie i to wielokrotnie, do bardzo różnych czynności - bateria kuchenna jest zatem jedną z najciężej pracujących baterii w domu.

WOKÓŁ DOMU

Ogrodzenie

Furtka w różach - Jednym ze sprawdzonych sposobów na nadanie wejściu na posesję sielskiego charakteru jest zasadzenie przy furtce róż pnących. Obficie kwitnąc, tworzą efektowną wizytówkę naszego domu.

GORĄCA LINIA

Kabel za blisko dachu

Płytki prysznic

Nie tylko wąż

PRAWO

Budowa domu

Zamieszkać zgodnie z prawem - Gdy wymarzony i wzniesiony zgodnie ze sztuką budowlaną dom jest już gotowy na przyjęcie mieszkańców, nie zapomnijmy o kropce nad i - formalnym zgłoszeniu go do użytkowania. Jeśli tego nie zrobimy, zapłacimy solidną karę.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja czternastu projektów z dziesięciu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Numer 4/2010