Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NUMER 6/2010

(red.)

W tym numerze: ABC dobrego domu - dach płaski; *Wymiana starego kotła gazowego na nowy; *Klimatyzatory przenośne od 470 do 2 tys. zł; *Najczęściej kupowane kabiny prysznicowe; *Jak zaplanować funkcjonalny salon; *Malowanie ścian i sufitów z likwidacją zacieków; *Ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych; *Renowacja altany i mebli ogrodowych przed sezonem; *Dodatkowe ogrzewanie podłogowe w łazience

Ładny Dom - numer czerwcowy
Ładny Dom - numer czerwcowy
Fot. Ładny Dom
NOWOŚCI

Jeszcze cieplejszy styropian, bezpieczne okucia, łatwy w obsłudze kocioł gazowy, bramy garażowe z litego drewna, lampy i reflektory do oświetlenia posesji.

WIZYTY

Dom z wnętrzem

Z ciszą, spokojem... i bez schodów - Otwarty na ogród parterowy dom stał się wymarzonym miejscem do życia dla pary dojrzałych ludzi i ich dorosłej córki.

PRZED DECYZJĄ

Organizacja przestrzeni

Pokój dzienny zwany salonem - Są domy, w których salon to główne miejsce rodzinnego życia. W innych najważniejsze jest wrażenie, jakie wywołuje na gościach. Jak zapewnić pokojowi dziennemu maksymalną funkcjonalność, a jednocześnie okiełznać jego przestrzeń?

Projekt miesiąca

Dom z rodzinną kuchnią - Decydując się na własny dom, warto pomyśleć o stworzeniu dużej kuchni, która może stać się ważnym obszarem rodzinnych spotkań. Prezentujemy właśnie taki projekt.

BUDOWA

Ściany działowe

Pożytki z lekkiej zabudowy - Ściany z płyt gipsowo-kartonowych mogą być proste lub mieć fantazyjne kształty, oddzielać pomieszczenia "mokre" od suchych. A na dodatek da się je postawić w kilka dni.

ABC dobrego domu

Dach płaski - Wywodzą się z innych tradycji architektonicznych i uwarunkowań klimatycznych niż nasze, ale warto je budować. Trzeba tylko zrobić to według dobrej receptury.

Drzwi zewnętrzne

Mocne wejście - Odkąd polską normę, która za antywłamaniowe uznawała tylko drzwi klasy C, zastąpiła norma europejska, wybór nie jest już tak prosty

Nowoczesne okna dachowe

W służbie dobrej wentylacji - Liczba i rozmieszczenie okien dachowych oraz charakterystyka przepływowa nawiewników mają istotne znaczenie dla wentylacji grawitacyjnej poddaszy.

Łazienka

Nietypowe stelaże - Jeśli chcemy zamontować podwieszaną miskę ustępową, a do dyspozycji mamy tylko "trudne" miejsca, kupmy stelaż niższy niż tradycyjny.

Armatura łazienkowa

Baterie podtynkowe: moda czy wygoda - Zwolennicy chwalą ich funkcjonalność i efektowne wzornictwo. Sceptykom przeszkadza zaś wysoka cena.

Łazienka

Najczęściej kupowane kabiny prysznicowe - Kąpiel pod prysznicem jest szybka, wygodna i oszczędna. Dlatego coraz częściej zamiast wanny wyposażamy łazienkę w kabinę.

Kolektory słoneczne

Woda podgrzewana słońcem - Kolektory słoneczne na dachach polskich domów to coraz częstszy widok. Zapytaliśmy ekspertów, czy instalacja solarna przydaje się tylko do podgrzewania wody i kiedy jej montaż jest opłacalny.

REMONT

Malowanie

Gdy nie ma w domu dzieci - Nieobecność podopiecznych to dobra okazja do wielkiego malowania ścian. Radzimy, czym i jak malować, by osiągnąć najlepszy efekt.

Adaptacja poddasza

Nowa podłoga na strychu - Zanim ją ułożymy, trzeba sprawdzić, czy strop wytrzyma dodatkowe obciążenie i jeśli to konieczne - wzmocnić go.

Klimatyzacja

Chłód na kółkach - Przenośne klimatyzatory mogą pomóc przetrwać w domu upalne lato. Są w dodatku dość tanie, a ich instalacja sprowadza się do podłączenia do gniazdka. Mają też jednak wadę - bywają głośne.

Ogrzewanie

Wymiana starego kotła na gaz - Jeśli ociepliliśmy już dom i wymieniliśmy okna, następnym krokiem w stronę obniżenia rachunków za ogrzewanie powinna być modernizacja systemu grzewczego.

Łazienka

Dodatkowe ogrzewanie - Kto nie lubi marznąć w łazience, powinien pomyśleć o instalacji w niej ogrzewania podłogowego - naprawdę się przydaje. Wybierzmy system łatwy w montażu i ekonomiczny w użytkowaniu.

Odświeżanie drewna

Meble i altany przed sezonem - Po ciężkiej zimie niemal wszystkie drewniane elementy małej architektury wymagają renowacji.

WOKÓŁ DOMU

Strumień na działce

Prywatny strumień - Doda ogrodowi uroku i pomoże wytworzyć korzystny mikroklimat. Radzimy, jak zaprojektować i zbudować własną strugę.

GORĄCA LINIA

Naprawa pęknięć w betonie

Ile drabinki w łazience?

Łatwiejsze koszenie trawnika

PRAWO i PIENIĄDZE

Nieruchomości

Kawałek działki pod drogę - Gdy państwo chce na naszej posesji zbudować drogę, mamy prawo do odwołania i odszkodowania. Ale niewiele więcej.

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów

Prezentacja dziewięciu projektów z siedmiu pracowni architektonicznych

Skomentuj:

NUMER 6/2010