Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ŁADNY DOM, NUMER 10/2010

(red.)

W tym numerze: Tynki wewnętrzne - gipsowe, cementowo-wapienne, z płyt gipsowo-kartonowych; 32 Nowe dachówki ceramiczne i betonowe - rodzaje, modele, kolory, powłoki, ceny; *Jak wybrać dobre okna z drewna; *Kominek z dystrybucją gorącego powietrza; *43 Panele podłogowe do salonu, kuchni i łazienki; *Kiedy warto kupić wąską działkę; *Odnawianie ocieplonej elewacji; *Jak oświetlić dom w środku i na zewnątrz; *Test preparatów do czyszczenia fug podłogowych

miesięcznik Ładny Dom - numer październikowy
miesięcznik Ładny Dom - numer październikowy
AKTUALNOŚCI

Z rynku. Dachówka w czerni, okna otwierane w pionie, pistolet do malowania, strop prefabrykowany, antracytowy klinkier, kotły do różnych domów.

DOM MIESIĄCA

Ratowanie drewnianego domu. To letnisko miało same wad: dziurawy dach, brak ogrzewania i łazienki. Mimo to znaleźli się odważni, którzy postanowili, że właśnie tu będzie ich przyszły dom.

PORADY ARCHITEKTONICZNE

Jak sobie poradzić z wąską działką. Początkowo decyzja o zakupie takiej parceli wydaje się niedorzeczna. Po głębszym namyśle okazuje się, że to wcale nie musi być złe rozwiązanie.

Garderoby przy wejściu i sypialniach. W dużym domu garderoby są czymś oczywistym. W mniejszym, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię, trudniej jest wydzielić na przechowywanie odzieży oddzielne pomieszczenia.

W przedwojennym stylu. Zaczęło się od inspiracji innym projektem. Powstał dom, który warto zobaczyć - gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością.

PRACE BUDOWLANE

Tynk do naprawy. Zabrudzenia i uszkodzenia, które pojawiają się na tynkach cienkowarstwowych mogą być skutkiem albo złego wykonawstwa, albo po prostu upływającego czasu i naturalnego starzenia się elewacji.

ABC dobrego domu: Tynki wewnętrzne. Odpowiednio dobrane i ułożone przez doświadczoną ekipę będą tworzyć równe i gładkie powierzchnie - nawet jeśli ściany zamierzamy później wykończyć jeszcze innym materiałem. Będą też dobrym podłożem pod farby, tapety, płytki ceramiczne i tynki strukturalne

Po czym poznać dobre okna z drewna. Nowoczesne okna drewniane są zupełnie inne niż te sprzed 30 lat - przede wszystkim nieporównywalnie lepsze jakościowo i znacznie łatwiejsze w konserwacji.

Dachówki z gliny lub z cementu. Są do siebie bardzo podobne, mimo że robi się je z różnych materiałów i w całkowicie inny sposób.

Przede wszystkim ocieplenie. Jeśli chcemy bardzo dobrze ogrzać dom, nie kupujmy od razu pompy ciepła, kolektorów czy rekuperatora. Znacznie ważniejsze jest wykonanie solidnej izolacji termicznej budynku.

PRACE INSTALACYJNE

Wentylacja mechaniczna w praktyce. Wykonanie wentylacji mechanicznej jest droższe niż grawitacyjnej, ale zapewnia równomierną wymianę powietrza przez cały rok.

Czy warto mieć drugi kocioł na paliwa stałe. Koszty ogrzewania domu starym kotłem gazowym są duże. Czy jednak w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest dostawienie drugiego - na węgiel lub drewno?

Ciepło z kominka w całym domu. Kominkiem można ogrzać nie tylko salon, ale i pomieszczenia na piętrze - pod warunkiem, że mamy system dystrybucji gorącego powietrza.

Oświetlenie domu wewnątrz i na zewnątrz. Sztuczne światło zapewnia bezpieczne poruszanie się po zmroku oraz kształtuje przestrzeń i atmosferę w pomieszczeniach. Jego dobre zaprojektowanie nie jest proste.

PRACE WYKOŃCZENIOWE

Wykładziny elastyczne. Bardzo łatwo je ułożyć i utrzymać w czystości. Szczególnie dobrze sprawdzają się w mokrych pomieszczeniach.

Panele tańsze i droższe. Oferta producentów jest bardzo urozmaicona, do tego dochodzą jeszcze bezustanne promocje... Wybór paneli drewnianych lub laminowanych wcale nie jest przez to łatwiejszy.

Spoiny jak nowe. Na podłodze najszybciej brudzą się te w jasnych kolorach. Jednak po pewnym czasie i na ciemnych widać, że nie są już pierwszej świeżości.

WOKÓŁ DOMU

Wjazd bez kłopotów. Wjazd na działkę musi być wygodny, a co najważniejsze - bezpieczny. Jego budowa lub przebudowa zwykle należy do właściciela lub użytkownika nieruchomości.

Koniec sezonu w ogrodzie. Zbliża się już pora, by zacząć przygotowywać ogród - rośliny, ziemię i oczko wodne - do zimy.

Drzewo dla niecierpliwych. Tulipanowce są piękne przez większość część roku. Ich znak rozpoznawczy to liście, które wyglądają jak wycięte nożyczkami z szablonu.

GORĄCA LINIA

Prąd bez stacji na działce

Ze zgłoszeniem i bez zgłoszenia

Remont starej podłogi z cegieł

Ile szyb w oknie

Z czego podłoga na gruncie

Na krzyż zamiast prosto

Ocieplenie od wnętrza

DOM DLA CIEBIE

Katalog projektów Prezentacja siedmiu projektów z siedmiu pracowni architektonicznych.

    Więcej o:

Skomentuj:

ŁADNY DOM, NUMER 10/2010