Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Remont domu z kartą kredytową

Odpowiada Paweł Majtkowski, Expander

Radzicie, by na remont domu brać pożyczkę hipoteczną. Tymczasem ja, już od kilku lat, wykonuję letnie remonty korzystając z karty kredytowej i - pamiętając oczywiście o terminach spłaty - mam darmowy kredyt.

karta kredytowa
Jeśli potrzebujemy pieniędzy, wystarczy skorzystać z karty kredytowej.
Rys. Małgorzata Ślińska
Przy remoncie po karty kredytowe sięgamy najczęściej wtedy, gdy nie mamy czasu, by załatwić kredyt bankowy.

Pamiętajmy jednak, że karta kredytowa jest produktem przeznaczonym dla osób zdyscyplinowanych finansowo, które co miesiąc dokonują całkowitej spłaty zadłużenia. Jeśli tak nie jest, korzystanie z kredytu na karcie kredytowej jest bardzo drogie - jego oprocentowanie jest najczęściej wyższe od średniego poziomu oprocentowania kredytu konsumpcyjnego na rynku (może sięgać obecnie nawet 22%).

Ponieważ klient musi spłacać co miesiąc jedynie niewielką część długu na karcie, może pozostawać zadłużony w nieskończoność, ciągle opłacając wysokie odsetki. W takiej sytuacji bardzo łatwo popaść w pułapkę kredytową.

Co zatem zrobić, jeśli z powodu braku gotówki jesteśmy zmuszeni do użycia karty kredytowej? Ponieważ karta kredytowa daje nam możliwość spłaty całego zadłużenia w wyznaczonym okresie bez zapłaty odsetek, najlepiej skorzystać z tej możliwości, zaciągając na to kredyt gotówkowy. Można też - jeśli bank, który wydał naszą kartę daje taką możliwość - skorzystać z ratalnej spłaty zadłużenia na karcie. Pozwala to na obniżenie oprocentowania do poziomu zbliżonego lub nawet niższego od kredytów gotówkowych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Remont domu z kartą kredytową