Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Folia refleksyjna na dach

Tekst Iwona Szczepaniak

Od niedawna na rynku dostępny jest nowy materiał polecany do izolacji dachu - folia refleksyjna. Składa się ona z dwóch warstw metalizowanych i zbrojonych folii poliestrowych oraz umieszczonego między nimi wypełnienia - zależnie od wersji z folii bąbelkowej lub pianki polietylenowej.

Folia antyrefleksyjna ułożona na dachu
Folia antyrefleksyjna ułożona na dachu
Fot. Onduline
Warstwy folii metalizowanej odbijają promieniowanie cieplne od strony wewnętrznej, zabezpieczając przez to pomieszczenie przed stratami ciepła oraz chronią przed niską temperaturą od strony zewnętrznej. Warstwa polietylenowych pęcherzyków powietrznych pełni rolę izolacji termicznej i zapobiega kondensacji pary wodnej. Stosowanie tej folii nie wymaga więc układania w dachu ani membran, ani ocieplenia, ani też paroizolacji.

Folia refleksyjna jest kilka razy cieńsza niż tradycyjne izolacje (przy zachowaniu podobnych parametrów). Badania przeprowadzone za granicą wskazują, że jej zastosowanie może przynieść rewelacyjne efekty; w Polsce jednak nie ma jeszcze znormalizowanej metody badań tego rodzaju materiałów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Folia refleksyjna na dach