Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szczelne fugi w łazience

Małgorzata Krośnicka

Jeśli uszczelniliśmy podłogę i ściany łazienki płynną folią, lecz chcemy mieć pewność, że woda nie dostanie się pod płytki, możemy dodatkowo zabezpieczyć fugi między płytkami.

silkon, łazienki
Elastyczne, silikonowe spoiny stosuje się standardowo w narożach ścian i podłóg
Fot. BAUMIT
Zwykłe mineralne zaprawy do spoinowania łatwo chłoną wilgoć (czego dowodem są na przykład trudne do usunięcia plamy na białych fugach). Lepsza będzie zaprawa elastyczna. Jest zalecana przede wszystkim do stosowania na ścianach kabin prysznicowych, w obrębie umywalek i wanien oraz w pomieszczeniach z kratkami ściekowymi umieszczonymi w posadzce. Trwale elastyczna zaprawa do spoinowania wykorzystywana jest także przy tworzeniu szczelin dylatacyjnych, niwelujących naprężenia, które mogłyby stać się przyczyną uszkodzenia posadzki z płytek ceramicznych. Może też być stosowana na podłogach wyposażonych w instalację ogrzewania podłogowego.

Niektórzy fachowcy radzą, by w miejscach, które są narażone na zalewanie wodą (a takim jest na przykład posadzka w kabinie natryskowej baz brodzika), dodatkowo zaimpregnować fugi specjalnym preparatem. Warto nim także zabezpieczać okładziny z chłonnych materiałów, takich, jak cotto, czy płytki z kamienia naturalnego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Szczelne fugi w łazience