Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kotły kondensacyjne - bezpieczna eksploatacja

Władysław Łyszkowski

Wielu inwestorów wybiera kotły kondensacyjne, gdyż są one bardzo bezpieczne w działaniu.

kocioł kondensacyjny
Kocioł kondensacyjny z szerokim zakresem mocy będzie pracował przez cały sezon grzewczy z wysoką sprawnością
Fot. Junkers
Niektórzy użytkownicy kotłów atmosferycznych, aby ograniczyć zimą wychłodzenie pomieszczenia, zatykają kratki nawiewne. W ten sposób dochodzi do częściowego spalania gazu i pojawienia się w spalinach tlenku węgla, zwanego popularnie czadem. Jest on bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi. Jeśli na przykład komin będzie niedrożny lub z jakiegoś innego powodu spaliny cofną się do pomieszczenia, może dojść do zaczadzenia domowników.

Jednocześnie zbyt mała ilość powietrza powoduje, że skuteczność wykorzystania energii cieplnej zawartej w gazie znacznie spada. Mówiąc inaczej, sprawność kotła jest niższa, a rachunki za ogrzewanie rosną.

Inaczej jest podczas eksploatacji kotła kondensacyjnego. Nawet nierozsądny użytkownik nie jest w stanie wpłynąć negatywnie na proces spalania gazu. Powietrze zasysane jest przez wentylator wprost z zewnątrz, a jego ilość ściśle dostosowana do ilości spalanego gazu. Emisja tlenku węgla jest więc minimalna.

Zobacz też wideo o czadzie!Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kotły kondensacyjne - bezpieczna eksploatacja