Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkoformatowe płytki ceramiczne na tarasie

Tomasz Witczak

Do niedawna stosowanie płytek wielkoformatowych (większych niż 40 × 40 cm) było ograniczone jedynie do wnętrz. Wynikało to ze szkodliwego działania czynników atmosferycznych, powodujących znaczne odkształcenia, a przez to pękanie i odspajanie się takich okładzin od podłoża.

Układanie płytek na tarasie z zastosowaniem mat uszczelniająco-odcinających
Układanie płytek na tarasie z zastosowaniem mat uszczelniająco-odcinających
Rys. Krzysztof Mizgalski
Obecnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykończenie podłogi na tarasie było takie samo, jak w salonie. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi, którego podstawowym elementem jest mata uszczelniająco-odcinająca o grubości 1,1 mm. Jest to dwuwarstwowa elastyczna membrana pokryta z obu stron powłoką z flizeliny, która zapewnia dobrą przyczepność do cementowych zapraw klejowych. Matę mocuje się do przygotowanego, wyrównanego podłoża elastycznymi, szybkowiążącymi zaprawami klejowymi klasy C2F. Po ułożeniu mata tworzy wodoszczelną, wytrzymałą na obciążenia powierzchnię, redukującą naprężenia spowodowane nagłymi zmianami temperatury. Jeśli do wykonania połączeń stosuje się klej polimerowy, system staje się odporny na wodę opadową od razu po ułożeniu.

Oprócz maty, system zawiera taśmy uszczelniające z polipropylenu, klej montażowy oraz zaprawę uszczelniającą.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykładSkomentuj:

Wielkoformatowe płytki ceramiczne na tarasie